Absurdistán (2006)

Občas veľmi trefne vtipné, občas sa nevyhne klasickému nevkusnému humoru, ale to sa asi od filmu s podobným názvom čaká. Premisa je priam geniálna a dovolím si tvrdiť nadčasová. Najviac pobavili krátke vtipy ako napr. CNN, Chaplin ako Hitler, reklama a mozog a aj celá zápletka s vodou. Hlavná postava je trochu nemastná-neslaná, viem, je to najpriemernejší z najpriemernejších, ale aj taký môže mať charizmu. Celkovo však jednoznačne to lepšie v rámci komédii, čo sa spoza mláky za posledné storočie vyplavilo (ak nepočítam realitu).

AD/BC: A Rock Opera (2004) (TV film)

Celá súčasná špička britskej komédie v 30 minútovom muzikále o zrodení Ježiša z pohľadu krčmára. Richard Ayoade ako Jozef, no proste paráda!

A History of Scotland (2008) (seriál)

Veľmi pútavý a vecný dokument o Škótsku. Neil Oliver je vynikajúci sprievodca dejinami a ten prízvuk, to je lahôdka.

Ajťáci (2006) (seriál)

Som späť! Kde si bol? Bol som dva týždne na dovolenke, nevšimli ste si to?!!!

Akta X - Můj boj 1 (2016) (epizoda)

V dnešnom prekonšpirovanom svete to pôsobí ako nejaký spin-off hocakej anti-iluminátskej webovej stránky. Konšpirácie sú akési jalové, korunované klasickým "Všetko, čo sme doteraz robili, bola lož!" Moderná doba zatiaľ Aktom X nesedí, škoda. Uvidíme, čo prinesú "monster of the week" epizódy. Zatiaľ možno konštatovať len slabší rozbeh s príšerným McHaleom v roli voľajakého ultra-ľavičiarskeho youtubera. (Duchovného výkon sa zatiaľ podobá 9. sérii, kde sa mu už vážne nechcelo hrať.)

Akta X - Počkat, cože? (2018) (epizoda)

Zábavné, ale tie odkazy na Trumpa a jeho prejavy ma nesmierne otravovali. Zrejme však pôjde aj o jedinú časť jedenástej série, ktorú si pozriem.

Akta X - Pravda (2002) (epizoda)

Duchovny sa tvári, že ho to baví asi ako ako Clooneyho v Batman a Robin. Inak klasická záverečná časť, ktorá síce nedáva veľmi zmysel (súd obzvlášť), ale poteší každého fanúšika a niečo aj odhalí. Potešil návrat Smokeyho.

Akta X - Zakladatelova mutace (2016) (epizoda)

O dosť lepšie ako kostrbatý úvod. Detské mutácie málokedy sklamú. Celkom ma prekvapila pomerne veľká zjavná mytológia, vyzerá to tak, že nakoniec každá epizóda niečo málo dodá do celkového story arcu. Celkom slušná atmosféra a chémia medzi Andersonovou a Duchovnym nuž šľape ako má.