Sex noci svatojánské (1982)

Priemerná Allenovka s možno trochu nižšiou kadenciou vtipov, ale aj tak sa na to až príliš dobre pozerá.

True Štúr (2015)

Pokojne z toho mohol vzniknúť nejaký polhodinový seriál o slovenských osobnostiach, perfektná vec pre mládež.

Match Point - Hra osudu (2005)

Fajn ústredná myšlienka, perfektný britský herecký ansámbel, ale prišlo mi, že to celé stroskotávalo na Meyersovi, čo je škoda. Nesmierne potešilo Gatissove cameo.

Zmizelá (2014)

Americká krása s otravnejšou ústrednou dvojicou.

Alan Partridge: Alpha Papa (2013)

Alan Partridge mal omnoho lepší prechod na striborné plátno ako napríklad taký Mr. Bean. Zostal totiž hlboko v svojich Norfolkských koreňoch, aj keď Coogan musel vedieť, že tým pádom sa film nedostane medzi taký počet divákov. Ale som strašne rád, že sa tak rozhodol a chcem pokračovanie. Knowing me, Alan Partdridge, knowing you, another Alan Partridge! A-há!

Knowing Me, Knowing You with Alan Partridge (1994) (seriál)

Knowing me, Alan Partridge, knowing you, another Alan Partridge! Rýdzo britská fabulácia klasickej tolkšou s dokonale zlými slovnými hračkami a nevydarenými rozhovorami nepochopeného génia.

Marťan (2015)

Pele-mele Stroskotanca a reklamy "Študuj vedu a techniku". Vôbec nie zlé, ale trošku ma rozčuľovali hlášky typu "I'm going to have to science the shit out of this" a celkovo ten cool prístup k vede. Ale z danej témy sa asi viac vyťažiť nedalo, celkovo spokojnosť. (Najviac potešil Bowieho Starman.)

The Moaning of Life (2013) (seriál)

What is this?! Proper mental that! Alrite. Fascinujúci pohľad do hlavy jedného idiota z Manchestru, ktorý raz začas vytiahne fakt dokonalú hlášku. Paradoxne Gervais a Merchant až tak nechýbajú, Karl to utiahol v pohode sám. Škoda trošku slabšej poslednej epizódy.

Zrcadlo (1975)

Obrazy pamäti z detstva. V džbáne na parapete je džbán s mliekom a vonku prší. Mlieko na stole sa rozleje a čierna mačka si ho pokojne chlípe. V podobnom duchu sa nesie celý film.