Luca (2021)

Hravé, barevné a krásně dětinské. Žádné mudrování a hluboká myšlenka, ale krásné vyprávění o přátelství plné barviček. Není to veledílo, ale rozhodně to neurazí. Doporučuji shlédnout na dovolené v Itálii :D 7/10

Lupin (2021) (seriál)

První série výborná, druhá bohužel plná nelogického chování postav, takže výsledný dojem docela sráží dolů. Zatímco první polovina seriálu nám ukazuje fajně naplánovanou krádež, druhá už řeší dopad na postavu "Lupina" a nějaké to zakončení příběhu. Nechci říct, že druhá polovina by byla zklamáním, ale po první části jsem čekal něco víc nebo přinejmenším udržení se na nastavené laťce, což se bohužel nestalo. Musím vyzvednout krásy Paříže a celkem sympatického Omara Sy, zbytek herců nestojí za moc. Každopádně celkově povedený seriál, který stojí za zhlédnutí. Slabé 4* převážně díky druhé sérii.

Mortal Kombat (2021)

Pokud zde budou stále ubožáci, kteří takovým projektům budou dávat odpad apod. bez sebemenšího objektivního názoru nemá smysl nic hodnotit nebo brát hodnocení vážně, ale ČSFD je už dávno v hajzlu (pardon plná odborníků a režisérů). Takovým lidem dát zpět černobílou televizi s 3 programy bez ovladače, a zrcátko k tomu,aby si uvědomili co je odpad. Být stejný hlupák jako spousta lidí tady hledám jen chyby, ale pak mi nedává smysl jak může být někdo takový blb, že se dívá na film, kterému dá odpad? Buď je to hlupák, který vůbec neví na co kouká nebo nevím proč tihle chudáci mají logiku dívat se i na braky a pak je blbě hodnotit? Jestli je něco sračka pozná normální člověk už z popisu filmu případně traileru, ale koukat se na něco co vlastně nechci a pak tomu dám odpad? Nebo jestli vás to tak zklamalo, že to je podle vás odpad tak fakt nechápu co jste od toho vy vypatlanci čekali? No přátelé jste normální čuráci nic víc. Nevím co zdejší rádoby odborníci čekali od herního projektu s režisérem reklam, který celovečerák ještě netočil. Neříkám, že je to veledílo, to rozhodně ne má to své chyby a dost, ale nevěřím, že kromě fanoušků chrochtajících blahem film neosloví i širší publikum. Super fanservis, hromada HROMADA easter eggů, solidní souboje a pár dobrých nápadů mi na skvělou zábavu stačilo a jako první režijní kousek to propadák fakt nebyl. Prvních 10minut filmu je excelentní origin a z postav kromě Sub-Zera a Scorpia bych vyzvedl hlavně hláškujícího Kana, ten se tady povahově opravdu povedl. Nová postava Younga pro mě zbytečná a jalová, pro film důležitá, ale čekal bych většího madafaku. Další postavy docela ušly, některé lepší jiné horší, ale v takovém mlínku na maso se budou postavy střídat jak na běžícím pásu. Na druhou stranu bitky a hlavně efekty zas tak špatné nejsou a je to Rko co víc si přát. Goro nevypadal vůbec zle na CGI. Co mě mrzí bylo málo prostoru pro Scorpia, který se ukázal jen ve finále, zatímco Sub-Zero si vzal skoro celý film pro sebe, což je vzhledem k ději pochopitelné, ale mohli ukázat víc, protože závěrečná bitka byla skvělá a tahle dvojice krásně poháněla film, ale chápu očividně cílí na další díly, takže ještě na tyto postavy dojde. Spousta lidí srovnává s Mortalem 95, ano tahle verze je určitě příběhově plnější a lépe nám představuje samotný turnaj, má lepší hudbu a charismatičtější herce (Raiden, Shang Tsung a Liu Kang), ale co se týká bojových scén není to žádná hitparáda, efekty na danou dobu. Je to sice kultovní film a nejspíš nejlepší film ohledně Mortal Kombatu, ale pořád to není žádná bomba a proto mě udivuje srovnávání s novým filmem, který je sice horší v mnoha ohledech, ale stále nám servíruje parádní zábavu a prostředí hry MK. Každopádně nový MK i přes nevyužití plného potenciálu na dnešní dobu stále solidní počin, začátek a konec byly svěžejší než střed, ale přesto jsem se nenudil na rozdíl od zdejších dementů a budu velmi rád jako fanoušek za pokračování. Btw. Spin off Bi-Hana a Hanza bych bral všemi deseti být to jako prvních deset minut filmu. Ještě oživit Tekken a Street Fighter a bude naprostá spokojenost :D

Mortal Kombat Legends: Battle of the Realms (2021)

Pokračování brutální řežby fanoušky téhle značky určitě neurazí, ale i přes skvělý fanservis je to o krapet slabší a zbytečně moc uspěchané. Každopádně super jednohubka.

Napětí (2021)

Za hudbu a prostředí 2 hvězdy. Přes slibný začátek mě příběh ani postavy neoslovily. Duch byl udělaný v pohodě a ze začátku vše šlapalo, ale jak se začala rozplétat zápletka přestalo mě to bavit, atmosféra se vytratila a počáteční napětí zmizelo.

Nikdo (2021)

Solidní překvápko z ranku madafaků, které není dobré nasrat :D Akce slušná, herci v pohodě, Lloyd mě fakt pobavil. I když podobných filmů je povícero a asi nejvíc "slávy" si nahrabal Wick tak Hutch by mu mohl solidně sekundovat. Celkově se mi film líbil a doufám, že dají pokračování a jako třešničku (což se nestane) by se mohl tenhle týpek mihnout ve Wickovi v malém cameu. Určitě by to fanoušky pobavilo,kdyby Hutch Wickovi v nějaké bitce vypomohl, ten se ho pak zeptal kdo je a on na to NOBODY :D Musím ještě pochválit režiséra, který nemá sice moc projektů, ale to co má stojí za to a vypadá to, že tu máme ruského Stahelskiho, protože akce jak tady tak v Hardcore Henry super.

Pach krve (2021)

Mix Závratě a původního Wrong turn. Prezentováno to bylo jako znovu nakopnutí Wrong turn, takže srovnávání určitě musí být. Z původní série zbyla jen kostra a to - parta mladých jde do hor, kde je začne někdo killovat, akorát místo zmutovaných kanibalů je tady pošahaná komunita myslivců. Jako oživení přibyl otec zachraňující dceru a linka dcera/únosce. Ať už to srovnám s původním Wrong turn nebo to budu brát jako zcela jiný horor plný kopírování podobných filmů tak jako tak jde o průměrný slasher plný nelogičností, kde dobrá scéna střídá špatnou. Bohužel stále tady jsou klišé typu nejsilnější umře první, člověk co skoro nikdy nebyl v lese je najednou hotovej Rambo, když vás honí zabijáci máte čas zastavit se a poklábosit atd atd. Konec je všelijaký, dobré překvápko, které se nabízelo, ale člověk nevěděl jestli k němu dojde nebo ne a hned na to opět jak na houpačce zklamání. Celý film je nahoru dolů jednohubka, ale nálepce Wrong turn rozhodně tenhle mišmaš nepomohl.

Přátelé: Zase spolu (2021) (TV film)

Co si budeme nalhávat, přidanou hodnotu to má spíš pro aktéry než pro diváka. Divákovi to nic moc nového nepřinese, možná pár zajímavostí ze zákulisí. Je sice fajn vidět herce po tolika letech opět spolu, pořád jsou vtipní, ale to je asi tak vše. Mě osobně by víc zaujalo, kdyby do tohoto dokumentu přidali jeden celý nový díl...

Příběh Popelky (2021)

Komedie to byla, ale ne taková jakou si tvůrci asi představovali. Ten film je tak korektní, že mi z toho bylo na blití plus ten nebinární hermafrodit jako víla a je vymalováno. 2 hodiny si chcete prostřelit hlavu. Hvězda za kostýmy.

Raya a drak (2021)

Graficky nádherná fantasy pohádka s fajn příběhem. Humor a emoce nechybí a přitom nejsou na sílu, takže spokojenost. Bohužel k top špičce i přes fakt nádhernou animaci a prostředí to neřadím, ale líbilo se mi to daleko víc než vychvalovaná Soul.