• Krátkometrážní

Kmotr III (1990)

Vlastné ani neviem čo si mám o tomto filme myslieť. Najväčšia nevýhoda tretieho Krstného Otca je, že sa jedná o pokračovanie ktoré je vlastne zbytočne. Už dvojka mala čosi čo by sa dalo nazvať "dokonalým koncom", čiže za mňa už nebolo moc čo rozprávať. Dokonca som bol aj clickbaitovaný lebo (spoiler) Michael v skutočnosti nezomrie ako navrhuje podtitulom filmu (koniec spoileru). V podstate sa iba jedna o také doplnenie sveta KO, kde uvidíme Michaela ako ide na "dôchodok". Celé je to viac zamerané na rodinné vzťahy, čiže je tu oveľa menej mafianstva. To by mi moc nevadilo keďže po filmovej stránke sa jedná o film ktorý je takmer zrovnatelne dobrý ako prvé dva diely, no po príbehovej a charakterové k stránke to tu dosť pokulháva. Stálice série prirodzene skvelé (Pacino je proste Pacino, aj keď sa moc na seba nepodobá :D), ale nový herci ma moc nepresvedčili. Hudba ako vždy úžasná, aj keď je vlastne iba zrecyklovaná z predchádzajúcich dielov. Čiže nedopadlo to najhoršie najmä na pokračovanie ktoré vyšlo o 30 rokov neskôr, ale už to skrátka nieje ono. Dúfam že sága Corleonovcov ostane ako trilógia a že sa Holýúd nerozhodne spraviť štvorku, lebo ako sa hovorí trikrát a dosť... A pre túto sériu to platí dvojnásobne. 7.5/10

Americké psycho (2000)

Celú stopáž filmu som sa neubránil myšlienke že "on je úplne ako ja, prisambohu!" 8/10

Tajnosti (2007)

Ozaj zaujímavý snímok. Jedná sa v podstate o taký artový slice of life s Ivou Bittovou v dobrých rokoch. Až sa mi ťažko verí že sa do takéhoto projektu pustil mladý Svěrak lebo to je úplne mimo jeho štýl. Po príbehovej stránke film dosť pokulháva. Je to v podstate iba koláž scénok z toho niektoré sú komické a niektoré zas dramatické. Celkom mi je ale ľúto že je z toho iba "one-women show" Bittovej a že herci ako Roden idú do pozadia. Potešil ma soundtrack od mojich folk-rockových obľúbencov Buty, aj keď ich hudba bola celý čas celkom nevýrazná. Čiže suma sumárum sa jedná o dobrý film, iba nie dotiahnutý do konca 6/10