Ztraceni (2004) (seriál)

Slovo do pranice: Prison Break je LEPŠÍ! 75%

Beznaděj (2006) (TV film)

Beznaděj je velice těžké hodnotit. První půle, ve které kraluje Ron Perlman coby Collie Entragian je naprosto skvělá a věrně kopíruje atmosféru stejnojmenné knihy od Stephena Kinga. Jen co ovšem tento mohutný bard z plátna odejde a hlavního prostoru se dostane jeho obětím, stává se ze solidně rozjeté látky film bez šťávy. Tom Skerritt jako Johnny je sice poměrně solidní, ale ostatní herci nehrají lépe, než průměrně. Zlomové okamžiky knihy (boj s pumou, příchod Ellie na policejní stanici a závěr) jsou bohužel zpracovány bez špetky napětí a jakéhokoliv hororového jádra, které diváky, jenž nečetli knihu, mají pořádně rozehřát. Celý dojem z filmu proto působí až nečekaně formálně a místo tuhého hororu, o němž psal King, se člověku dostává průměrného drama s nejistým scénářem. 50%

Let číslo 93 (2006)

Zajímavá rekonstrukce slavného letu 93, která nabízí na mne až příliš syrovou ukázku, jak to tenkrát bylo a proč se teroristická akce nevydařila. Dokáži si za pár let United 93 představit na CSFD hodně vysoko, ale jen málo z nás jej zařadí do srdovek, tedy někam, kde kraluje Americká Krása a Pulp Fiction.. 70%

Rituál (2006)

Ač pěkný trailer předvídal jiná hodnocení, Wicker Man je neuvěřitelně špatný film s hloupým dějem, nezajímavou zápletkou a rozvláčnou režií. Hvězdičku si zaslouží snad jen Leelee Sobieski, za solidní výkon, jasně převyšující nevýrazného Cage. Jeden americký kritik řekl, že Wicker Man je něco mezi Láskou s Rizikem, Americkým vlkodlakem v Paříži a Stát se hvězdou. To mne doopravdy pobavilo... 20%

Letiště (2006) (seriál)

Bezproblémová kravina - tak bych Letiště hodnotil po prvním díle. Předvídatelně vykreslený příběh, nic moc charaktery a pravděpodobně i nulová seriálová hodnota. Přesto se na tento primácký seriál dá zatím dívat bez újmy. 40%

Butch Cassidy a Sundance Kid (1969)

První polovina, kdy Butch se Sundancem unikají hrozbě šesti lidí je na šest, Bolívie na tři a konec za čistých pět hvězd. Velice solidních 85%

Na stojáka (2004) (pořad)

Nejlepší scény - Tomáš Matonoha a jeho tanec pro neslyšící a cokoliv od Tomáše Hanáka... 90%

Klepání na nebeskou bránu (1997)

Solidní komedie o dvou lidech, kteří si před očekávanou smrtí, chtějí osladit život. Pár zábavných gagů, rychle vyprávěný příběh a smutný podklad. Hvězdička dolů za hodně ošemetně zpracované medicínské téma, které naprosto neodpovídá skutečnosti. 75%