Zapadákov (1973)

70 % - Velmi dobře natočený film se skvělým Martinem Sheenem, ale že by mě posadil na zadek, to teda ne. Na Nový svět nemá.

Oni (2008)

30 % - Nudná blbost bez pointy, která jede prvoplánově po celých, nekonečných 85 minut, a ni na chvíli neodhalí možnost nějakého druhého plánu, aby divák musel víc přemýšlet. Ty dvě hvězdičky jen a pouze za hereckou dvojici.

Repo: Genetická opera! (2008)

75 % - Čekal jsem nějakou klasickou blbost, ale čím víc o tom dumám, tím víc tomu přicházím na chuť. Má to sice své slabší chvilky, kdy pozornost opadá, ale jinak mě tenhle masakr fakt překvapil. Notná dávka černého humoru a ironie zabalená do skutečně netradičního hávu dekadentně-hororově-goticko-postpunkově laděné atmosféry a lehce "mázlého" vizuálu. Muzika sedne jako zadek na hrnec, hodně ostrý rokec ostře kontrastuje se skutečně operními party. Alexa Vega v hlavní ženské roli nemá chybičku, fakt jsem se už dlouho na nějakou herečku nedíval s takovým gustem. Paris ušla - když jí moc nebylo vidět do xichtu ;o)

Mr. & Mrs. Smith (2005)

60 % - Měl jsem z toho pocit, že Liman a spol. vsadili všechno na to, že tenhle film utáhnou Angelina a Brad. No a tahle sázka jim vyšla, protože ti dva jsou prostě výteční a z nijak úchvatného scénáře vytřískali maximum. Výborné hlášky, ironie, vzájemná chemie - no je prostě poznat, že to během natáčení mezi nimi skutečně začalo jiskřit :o) A jenom škoda, že tvůrci se tak trochu vyflákli na zbytek. Jinak to mohl být hodně nadprůměrný kousek...

Tenká červená linie (1998)

85 % - Taková meditativní záležitost. Skvělí herci, ale Nový svět je Nový svět :o)

Milenci ze severního pólu (1998)

100 % - Přestože je název chybně přeložený (správně jsou to Milenci z polárního kruhu, nikoliv pólu; pól a polární kruh dělí hezká řádka kilometrů:), je to romance jako řemen, ze který se dělá uzel v krku.

(1998)

80 % - Aronofsky. Tedy film těžší na pobrání. Fontána od tohohle chlapíka pro mě zůstává zatím jedničkou. Ne že by se mi matematický thriller nelíbil, ale neoslovil mě tak výrazným způsobem.

Gauneři (1992)

90 % - Kdyby takhle debutovali všichni režiséři... Ne, kéž by všichni režiséři alespoň občas natočili takhle dobrý film. Tarantinovy dialogy prostě miluju a zbožňuju. Co se děje okolo, je jen jejich kulisa. Kdekoliv, kdykoliv :o)

Ženy (2008)

50 % - Ve srovnání se Sexem ve městě veledílo, ve srovnání s dalšími filmy průměr všech průměrů, který má sice zajímavé herečky (zejména Anette Bening), ale nepříliš originální scénář a strašně roztahaný a uslintaný konec.

Letuška 1. třídy (2003)

40 % - Nebýt Mika Myerse, tak jsem u toho asi usnul nudou :o[