Láska je láska (2012)

Velice a nečekaně sympatické a milé. Geniální Aneta Krejčíková a fantastický nad ostatní vyčnívající Nárožný. Nebýt zbytečně zdůrazněných reklam, hodnotil bych nejvýše. Hezká muzika. Tento film vám vřele doporučuji

Bídníci (2012)

Není těžké se ztrapnit zpěvem, mohlo to dopadnout hůř, daleko hůř. Čekal jsem větší a bohatší výpravu a nejen souboj kulisáků a pár statistů. Oceňuji odvahu hlavních protagonistů otevřít hubu a zazpívat celému světu a risknout svoji kariéru a pověst. Mohlo to dopadnout hůř, ale taky líp. Po zhruba hodině máte zpěvu nad hlavu a to máte před sebou ještě dvojitou porci. Kdyby zpěv aspoň prokládali občas mluveným slovem, myslím, že by se nikdo nezlobil. Dopadlo to jak to dopadlo, už si to nikdy nepustím a nezapíši tento muzikál do svých top200 a to i přes obrovskou snahu všech zúčastněných a jejich doširoka otevřených hrdel.

Země naděje (2012)

Já mám v poslední době tyhle eko filmy rád. Zvláště když podělaný gigantický firmy co vydělávaj na lidské bídě prohrávaj. Těhle filmů je jako šafránu, bohužel. Sympatické herecké výkony, krásná muzika, obyčejné osudy obyčejných lidí. Doporučuji a pokud by to skončilo ještě větší morální prohrou plynového gigantu, dal bych i pět. Doporučuji vřele a fanděte lidem proti bestii až do konce jako já;-)

Skvělí chlapi (2000)

Potrhlá konverzačka s prvky Big Lebowskeho, která si s ním v ničem nezadá. Zábavné, bláznivé, skvěle zahrané, nápadité a jiné. Vyborná muzika, nápaditá kamera. Doporučuji vřele a ....... bavte se

Robot a Frank (2012)

Setsakramentsky jiné, zajímavé a vesele obyčejné. Dobrý nápad Langella je sympaťák a robot vlastně taky. Jednoduché jako jednoaktovka. Doporučuji pro pobavení

Zpátky ve hře (2012)

Celkem milý, sladce přesladce romantický a americky naivní, dobře zahraný, klidný a veselý film. Clieastwood už má sice namále, ale stejně bude navždy legendou, to už mu nikdo neodpáře. Amy Adams je tentokrát celkem baculatá, ale stále krásná a hereckým projevem milá holka. A Justýn......? Docela borec. Tenhle odpočinkový ultraamerický kousek vám doporučuji, určitě neurazí, pokud ho budete sledovat s potřebným nadhledem.

Gangster Squad – Lovci mafie (2013)

Napomádovaná, nedotažená, rádoby podívaná, nabitá hvězdama a s krátkou stopáží. Zapomenutelný film v němž se Brolin nehodil na hlavní roli a ani Penn neodvedl životní výkon. Dalo se vidět, ale brzy se vypaří z pamětí jako pára nad hrncem. Doporučuji, ale vězte, že jde o termínovaný zážitek bez ponechaných následků v podobě pocitu, že jde o dobře odvedenou práci.

Chuť znovu žít (2012)

Sladký nesmysl, cukrkandl, bonbonek, roksové lízátko. Příliš umělé aby to uvízlo v mé mysli navždy. Dobrý Freeman, nijaká Madsen. Happy end jak vrata. Po Amour slabá konkurence, ale co není. Doporučuji jen zatvrzelým romantikům

Láska (2012)

Řekl bych jeden z nejúžasnějších filmových zážitků posledních deseti let. Film ne o ničem, ale o všem. Herci zde hrají své životní role a to možná na sklonku kariéry, maskér vytvořil oskarové dílo, režisér dostal do ruky nelehké téma, s nímž se popral s nebývalým umem, detaily a polohy kamery jsou zde uměleckým dílem. Vivat la France, světe uč se od mistrů, jenž dokázali dostat do dvou hodin zdánlivě jednoduchého a nízkorozpočtového snímku tolik emocí a lidskosti, že se to ostatním nepovede ani za celou filmařskou kariéru. Tento film vám vřele DOPORUČUJI