Big Lebowski (1998)

Napoprvé tři, napodruhé čtyři a po třetím shlédnutí se nemůžu dočkat dalšího opakování. Úžasné spojení skvělých herců a skvělých režisérů. Zde fungovala chemie naplno. Paráda a Peter Stormare je nejlepší bowlingář na světě.

Box (2009)

Zajímavý film, se zajímavým námětem, někdy příliš překomplikovaný, ne zcela režijně zvládnutý. Dobrá Cameron, průměrný James Marsden, standardní Langella. Super muzika

Poprava (1998)

Sólo pro více houslí. Krásná Anne, úžasný Joaquin a odvážný Vince hrají jako o život v nenápadném ale o to zajímavějším filmu. Smutný závěr - dobrý film

Bony a klid (1987)

Pět za odvahu, pět za režii, pět za nesmrtelné hlášky, pět za herecké výkony. A za muziku ???? Za muziku šest hvězd.

Jak se zbavit přátel a zůstat úplně sám (2008)

Bohatství je pomíjivé a sláva je prodejná děvka - jak výstižné. Odpočinková komedie jejímž vyvrcholením budiž láska, k níž scénář je dobře znám. I přesto je zpracování nové díky Simonu Peggovi, který hraje skvěle a Kirsten Dunst je krásnější než kdy předtím. Netřeba zmiňovat přítomnost Big Lebowskeho, který je zde pouze příjemným doplňkem povedeného celku. DOPORUČUJI

Orphan (2009)

Převeliké překvapení. Od začátku standardní horor s adoptovaným děvčetem, které má až nadpřirozenou sílu a inteligenci. Druhá část filmu vše překvapivě vysvětluje ( zvláště pak pan doktor Roden :-) ) Příjemný odpočinkový krutopřísně napínavý snímek se zajímavou a zajímavě krásnou Verou Farmigou, dobrou doprovodnou muzikou a dobrým nápadem. DOPORUČUJI

Divoši (2007)

Málokdo se tomu vyhne, jedině, že byste umřeli mladí nebo byli sirotci. Některé filmy jsou nereálné a některé sakramentsky reálné, tento patří do té druhé skupinky, která je bohužel menší. Všichni tři hrají jako o život a připomínají všem kdo s otevřenou pusou sledují vlastní budoucnost, že se to stane i Vám, nezapomeňte a zařiďte se podle toho. Stáří je šílené, pokusme se ho přežít ale bohužel nekonečno neexistuje takže vzhůru do cíle. Skvělý film, který je potřeba občas vidět a uvědomit si realitu. Komorní muzika, dobrá režie. Jediné, co jsem nepochopil je český překlad názvu filmu, jímž jsou příjmení rodinných příslušníků - příště prosím zbytečně nepřekládat, někdy může být zbytečná aktivita na škodu.. Oni proboha nejsou divoši.

Muži, co zírají na kozy (2009)

Veselá taškařice, LSD trip od začátku do konce. Fantastičtí Clooney, Big Bridges Lebowski a McGregor se myslím vyblbli jako nikdy. Skvěle složená muzika.

Prokletý ostrov (2010)

Čekal jsem víc, čekal jsem něco jiného, čekal jsem bombu, která nakonec nevybuchla. Nádherná děsu plná muzika provází trochu zamotaný příběh, jehož úplné rozuzlení si nejsem jist, zda jsem úplně pochopil. Ale možná, to bylo právě účelem celého filmu. Mám raději srozumitelnější věci a při sledování mi najednou vytanulo na mysli, co by asi udělal se scénářem jiný režisér, například Fincher ?????? Dobré herecké výkony, krásné exteriéry, chybělo mi více lekání a obrazového děsu. Lehce nadprůměrný zážitek.

Události (1993) (pořad)

Jediný souhrn zpráv z domova a ze zahraničí, který stojí za to sledovat