Dobrodružství Robina Hooda (1938)

Dnes už spíš pohádka k pousmání, než akčně-dobrodružný trhák. Najdete přemíru barev, gentlemanskosti a na konci jednoho mrtvého(!) záporáka. Z podání Kevina Costnera alias Robina, se myslím Errol Flynn otáčí v rakvi:)

OMO - Cesta do praveku (2002)

Barabáš je klasa, jeho dobrodružství vás vždycky spolehlivě vtáhnou do děje a ještě se při tom něco zajímavého dozvíte!

Nikdo mě nemá rád (1959)

Podle zavádějícího názvu jsem očekával spíš něco ve stylu šikany na škole. Tohle je ale o lehkomyslným spratkovi, kterej kašle na školu i rodiče a myslí si, že život je jen zábava bez poviností.

Stalo se jedné noci (1934)

Už, už jsem si říkal, že po dlouhé době vidím snímek bez chyby a zas to pokazil vlažnej konec. To by mě zajímalo, jestli to tak jalový udělali schválně nebo se chtěli odlišit od tehdejších slaďáků. Jinak k pobavení výbornej film, který svou lehkostí a nenuceností místy rozesměje i dnes.

Nezvratný osud 5 (2011)

Konečně pořádná pecka mezi novinkama. Byl jsem na štíru, jestli dát plný hodnocení. Ale ať nežeru, myslím že tohle za to stojí. Kdo viděl aspoň jeden díl ze série, bude mu jasný, že to bude pořád o tom samým. Jenže konec je fakt super, takže běžte do toho! Nesmím ale opomenout, že je důležité vidět jedničku, jinak konec nepochopíte.

Sherlock (2010) (seriál)

Cože? Sherlok bez dýmky a Watson s dotykovým telefonem? Jo četl sem správně. A dokonale to funguje. Teď si říkám, jak mohl někdy Holmes vyzrát na psa baskervillského bez notebooku a navigace s GPS...

Jeho dívka Pátek (1940)

Jestli nemáte rádi ukecané filmy tak si tohle vůbec nepouštějte. Grant a Russelová tady melou pantem rychleji, než stihnete registrovat... A vlastně zápletka je taky docela průšvih.

Cesta draka (1972)

Když to shrnu, tak za klasiku Leeho dám jednu*, za chlupáče Chucka druhou a třetí za to malý roztomilý kotě na konci. Ale kdyby Chuck používal už v té době Totalgym 1000, mohlo všechno dopadnout jinak!

Kabaret (1972)

Muzikál, na který jsem vydržel koukat v kuse a to už něco znamená! Navíc doplněn výborným příběhem, zasazeným do předválečného Německa zmýtaného protižidovskými výpady.