Bostonský případ (1968)

Je to fiktívny popis Bostonského škrtiča – maniaka, ktorý v rokoch 1962-1964 zabil asi 12 žien v oblasti Bostonu. Tento film je v podstate rozdelený na dve polovice. Prvá polovica je policajné vyšetrovanie, ktoré považujem za veľmi pútavé. Policajti sú bezradný a zatýkajú rôznych ľudí s úchylkami a táto časť má veľmi bavila. V tejto časti dokonca ani Henry Fonda nie je hviezdou filmu. Skutočnou hviezdou je vyšetrovanie a mnohé slepé uličky. Druhá polovica sa začína predstavením Tonyho Curtisa ako vraha.  V tom okamihu už neexistuje žiadne tajomstvo a pri zadržaní Curtisa  a vypočúvaní na psychiatri sa z filmu stáva psychoblabol. Publikum jednoducho čaká, kým prizná svoju vinu, o ktorej niet pochýb. Môj vertikt je, že prvá polovica je skvelý kriminálny film a druhá polovica je oveľa menej pútavá. 6/10

McCabe a paní Millerová (1971)

Ako western je tento film fascinujúci tým, čo neobsahuje. Neexistujú žiadne rozsiahle výhľady na Veľké pláne, žiadni Indiáni, žiadne kaktusy, žiadne kovbojské klobúky. Nie je tam žiadny šerif, žiadne horúce slnko a žiadna banálna hudba. A na rozdiel od väčšiny westernov, ktoré sú poháňané zápletkou. ,,McCabe & Mrs. Miller" je menej o zápletke, ale skôr o tóne alebo nálade hraničného prostredia. Film sa odohráva na severozápade Pacifiku. Počasie je chladné, zamračené a nevľúdne. Môžete počuť zavýjanie vetra cez vysoké domy. A jemná poetická hudba Leonarda Cohena zvýrazňuje patrične ponurý vizuál. Pri vzpieraní sa kinematografickej tradícii si preto tento film zaslúži rešpekt, pretože je prinajmenšom nezvyčajný a možno sa v niektorých ohľadoch ešte viac približuje atmosfére života na americkej hranici než stereotypné predstavy, ako sú zobrazené v typických westernoch. 8,5/10

Divoké historky (2014)

Je to veselá a veľmi, veľmi čierna komédia pozostávajúca zo šiestich epizód o ľuďoch, ktorí sa dostanú na pokraj šialenstva (ale aj trochu ďalej). Herecké výkony a scenár v tomto skvoste z Argentíny je vynikajúci. Nádherne natočené segmenty vás udržia v vzrušení a nedokážete odhadnúť, aký bláznivý obrat nastane. 8/10

Noční lovec (2018)

Dej sa začína pomerne sľubne, no čoskoro sa vykoľají do zmätku. Úprava je hrozná. Tempo je chaotické a mám pocit, že filmu chýbajú veľké kúsy príbehu. Vyzerá to ako obrovské plytvanie potenciálom. Postava Kingsleyho nebola dostatočne prepracovaná, len naznačená a premárnená, ktorá sa zdanlivo dokáže vymaniť z vážnych zločinov!? Možno sú niekde v strižni scény, ktoré by z filmu spravili skvelý thriller, ale žiaľ, konečný výsledok, ktorý nám režisér David Raymond priniesol, bol len zmätok. 5/10

Mechanický pomeranč (1971)

Brilantná nočná mora... Film využíva poburujúcu vulgárnosť, ostrú brutalitu a sofistikovanú komédiu, aby vytvoril nepriehľadný argument pre zachovanie rešpektu k slobodnej vôli človeka – dokonca aj na páchanie zlá. 9,5/10

Avanpost (2019)

Vizuálne je to skvelý film, veľmi atmosférický, skvelá scenéria , skvelé akčné scény. Viem, že to nie je príliš skvelý príbeh, ale celkovo je to dobrý akčný film. Som len sklamaný z konca filmu. 6/10

Elvis (2022)

Baz Luhrmann, rovnako ako Elvis, vie, ako predviesť skvelú šou. Je to jeden z najlepších hudobných filmov. 9/10

Bolest a sláva (2019)

Film je dobre zahraný, ale až príliš pomalý a nie moc fascinujúcim námetom. Druhá polovica bola zaujímavejšia, ale keď sa zdalo, že niekam smeruje, film sa náhle skončil. 6/10

Denní směna (2022)

,,Day Shift" je krvavá, kýčovitá, akčná komédia na lov upírov s Jamiem Foxxom a Daveom Francom. Škoda, len že druhá polovica filmu sa prepadá pod váhou recyklovaného scenára. 6/10

Radioaktivita (2019)

Život, smrť, veda, mystika, láska a nenávisť sa prelínajú a odhaľujú hĺbku medzinárodne uznávaného génia. Ale ak by sme strávili viac času s Curieovými výstrednosťami. . . mohli sme dospieť k skutočnej štúdii charakteru. Namiesto toho sa napäté stráca. Film rozplynie a záplavy sériou nesúvisiacich udalostí. Čakal som oveľa viac. 6/10