Nejsledovanější žánry / typy / původy

• Krimi
  • Horor

Recenze (7 751)

plakát

Doctor Strange v mnohovesmíru šílenství (2022)

„Doctor Strange v mnohovesmíre šielenstva “ môže byť tým najšialenejším filmom Marvel vôbec, v dobrom aj v zlom. Uvoľnenie nekonečných možností multivesmírnych hodov otvára nespočetnú hraciu skrinku štúdia, ale niektoré aspekty, ktoré sa dajú použiť, môžu byť striedavo vzrušujúce, dezorientujúce a občas aj trochu hlúpe. Ale v spojení s vizuálnym štýlom a hororovými prvkami filmu sa darí Raimimu dostatočne diváka zabaviť, aj keď postavám chýba osudovosť. 7/10

Furioza (2020)

Trochu gangsta, trochu zločinu, obrovský ponor do súbojov holými päsťami, sekanie mačetami, krv a násilie. Nie je to hlboká psychologická štúdia akéhokoľvek druhu, je to len výsledok veľmi dobrej práce. Dostal som viac, ako som očakával, a som si istý, že ak máte radi tento typ filmov, nebudete sklamaní. 7/10

Král útěků (2020)

Príbeh muža známeho svojimi odvážnymi útekmi, je zaujímavý, len nevyužitý. Naozaj nie je veľa čo povedať o filme. Bol to len priemerný kriminálny film. 5/10

Seveřan (2022)

Je veľkým rizikom minúť toľko peňazí na autorsky riadený historický epos v čase, keď historické eposy do značnej miery upadli do úzadia. Ale aké je to krásne riziko. 8/10

Bod varu (2021)

,,Bod varu" je reštauračná dráma zvyšujúca teplotu, ktorej narastajúca séria osobných a profesionálnych stávok vás okamžite ponorí do potu. 8/10

plakát

Žít a zemřít v L. A. (1985)

Tento film je brutálny a cynický, ale funguje na mnohých úrovniach. Áno, ide o falšovanie bankoviek a povrchné vzťahy. Ale tak isto ide o chamtivosť, prežitie, spravodlivosť a morálku. Film sa môže pochváliť jednou úžasnou automobilovou naháňačkou. 7/10

Smrtící triky (1986)

Na filme je občas vidno už svoj vek, ale stále je to veľmi zábavné. Príbeh je efektný a poskytuje dobrú výhovorku pre solídnu akciu a vynaliezavé využitie efektov. Okrem toho, že ide o akčný-thriller je tu aj niekoľko dobrých komediálnych momentov... hoci počas scény naháňačky v aute pôsobí komédia až príliš nútene. Celkovo je to dobrý film, ktorý by si fanúšikovia filmov z 80. rokov a skutočných efektov bez špeciálnych efektov mali užiť. 7/10

Vřískot (2022)

Najnovší prírastok do franšízy ,,Vreskot" odborne spája úctu k zdrojovému materiálu a zároveň vytvára niečo, čo je takmer úplne nové. V súlade s históriou tejto série sa, ale nebojí nahnevať fanúšikov, ak je to pre dobro príbehu. 8/10

Smrt na Nilu (2022)

Prekvapenie bolo pre mňa, že film vykresľuje oveľa intímnejší portrét detektíva, než by sa dalo čakať, ale herec a režisér Kenneth Branagh sa o detektíva Poirota dostatočne stará, aby to fungovalo. Napriek tomu, že príbeh je predvídateľný, tak je aj dostatočne pútavý. 7/10

The Batman (2022)

Je to násilný, vzrušujúci a temne krásny pohľad Matta Reevesa na Batmana. Riddler v tomto filme je fenomenálny. Po Jokerovi v Temnom rytierovi je to absolútne môj druhý najobľúbenejší záporák z Batmana. Reeves sa jasne inšpiroval Zodiacom. Geniálne nie je ani použitie hádaniek vo filme. Ale to, že vďaka dômyselným hádankam a hlavolamov robí Batman serióznu detektívnu prácu, niečo, čo som od neho v predchádzajúcich filmoch vždy chcel vidieť viac. 9/10

Ovládací panel