Divoké historky (2014)

Je to veselá a veľmi, veľmi čierna komédia pozostávajúca zo šiestich epizód o ľuďoch, ktorí sa dostanú na pokraj šialenstva (ale aj trochu ďalej). Herecké výkony a scenár v tomto skvoste z Argentíny je vynikajúci. Nádherne natočené segmenty vás udržia v vzrušení a nedokážete odhadnúť, aký bláznivý obrat nastane. 8/10

Noční lovec (2018)

Dej sa začína pomerne sľubne, no čoskoro sa vykoľají do zmätku. Úprava je hrozná. Tempo je chaotické a mám pocit, že filmu chýbajú veľké kúsy príbehu. Vyzerá to ako obrovské plytvanie potenciálom. Postava Kingsleyho nebola dostatočne prepracovaná, len naznačená a premárnená, ktorá sa zdanlivo dokáže vymaniť z vážnych zločinov!? Možno sú niekde v strižni scény, ktoré by z filmu spravili skvelý thriller, ale žiaľ, konečný výsledok, ktorý nám režisér David Raymond priniesol, bol len zmätok. 5/10

Mechanický pomeranč (1971)

Brilantná nočná mora... Film využíva poburujúcu vulgárnosť, ostrú brutalitu a sofistikovanú komédiu, aby vytvoril nepriehľadný argument pre zachovanie rešpektu k slobodnej vôli človeka – dokonca aj na páchanie zlá. 9,5/10

Avanpost (2019)

Vizuálne je to skvelý film, veľmi atmosférický, skvelá scenéria , skvelé akčné scény. Viem, že to nie je príliš skvelý príbeh, ale celkovo je to dobrý akčný film. Som len sklamaný z konca filmu. 6/10

Elvis (2022)

Baz Luhrmann, rovnako ako Elvis, vie, ako predviesť skvelú šou. Je to jeden z najlepších hudobných filmov. 9/10

Bolest a sláva (2019)

Film je dobre zahraný, ale až príliš pomalý a nie moc fascinujúcim námetom. Druhá polovica bola zaujímavejšia, ale keď sa zdalo, že niekam smeruje, film sa náhle skončil. 6/10

Denní směna (2022)

,,Day Shift" je krvavá, kýčovitá, akčná komédia na lov upírov s Jamiem Foxxom a Daveom Francom. Škoda, len že druhá polovica filmu sa prepadá pod váhou recyklovaného scenára. 6/10

Radioaktivita (2019)

Život, smrť, veda, mystika, láska a nenávisť sa prelínajú a odhaľujú hĺbku medzinárodne uznávaného génia. Ale ak by sme strávili viac času s Curieovými výstrednosťami. . . mohli sme dospieť k skutočnej štúdii charakteru. Namiesto toho sa napäté stráca. Film rozplynie a záplavy sériou nesúvisiacich udalostí. Čakal som oveľa viac. 6/10

Stud (2011)

Brandonov život je takmer dokonalý: stála práca, pekný byt, dobrí priatelia a ženy ho zbožňujú. Niečo však Brandonovi bráni mať vzťah, ktorý trvá dlhšie ako štyri mesiace, táto neschopnosť je spôsobená skutočnosťou, že Brandon je závislý na sexe: na náhodných stretnutiach s cudzími ľuďmi a prostitútkami, na pornografii (počas pracovnej doby aj po nej), na masturbácii . A do istej miery sa zdá, že má svoju závislosť pod kontrolou, až kým nečakane nepríde jeho sestra Sissy a hľadá si na chvíľu bývanie. Britský režisér Steve McQueen prináša fascinujúcu štúdiu postáv, ktorá skúma, ako moderný život (v ktorom zohrávajú hlavnú úlohu nové technológie) čoraz viac ľudí izoluje a znemožňuje im nadviazať emocionálne väzby s ostatnými. V prípade Brandona, lovca hľadajúceho rozkoš a nie lásku, z neho príchod jeho sestry urobí korisť vlastných emócií a prinúti ho čeliť realite. Osobitnú zmienku si zaslúži dynamika Fassbendera a Mulligan, ktorá sa medzi nimi vytvorila, pretože je úplne odlišná a môže byť dokonca nepríjemná, ale je zničujúco emotívna (najmä v posledných minútach príbehu). V ovzduší sa vznáša otázka či mali medzi sebou niečo?  8,5/10

Super-Blb (2022)

Je to skvelá paródia na hrdinské filmy s množstvom humoru a samozrejme zamýšľanej hlúposti. Na pochopenie vtipov je nevyhnutná kombinácia znalosti komiksových filmov. 7/10