Avengers: Endgame (2019)

Trvalo to 16 rokov než prišiel film, ktorý prekonal Návrat krála vo velkoleposti a štýle. Neviem si predstaviť žiadnu inú verziu, žiadny iný koniec, ktorý by mohol prekonať toto megafinále. Som rád, že som mohol vyrastať pri tejto ságe a som pyšny že za pár rokov možem povedať, že som videl kultový snímok priamo v kine.

Krycí jméno U.N.C.L.E. (2015)

Naozaj dokonalá práca s kamerou, chémia medzi hercami bola skvelá, nádherná Vikander a dej filmu takisto potešil :)

The Only Living Boy in New York (2017)

Jeff Bridges wow! Musím vážne oceniť jeho výkon, pretože som pozeral film, od ktorého aj napriek hviezdnemu obsadeniu som nečakal nejaký extra herecký výkon. Proste som si myslel, že si pustím pohodový film na nedeľnajší večer a dostal som celkom slušnú romantickú drámu s TOP výkonom Bridgesa, ktorý vynikal všade kde sa dalo.

Prokletý ostrov (2010)

Scorsesse sa so mnou pohral ako s malým deckom. Klobúk dole. Práve teraz som dopozeral a absolútne mi to zobralo dych. Posledná veta môže zo snímky spraviť kult.

Vražda v Orient expresu (2017)

Príjemná detektívka so zaujímavou zápletkou a pekným posolstvom na konci! Nikdy predtým som nevidel žiadnu Poirotovku, tak snímku nemôžem porovnávať s ostatnými predchodcami. Branagh ako geniálny detektív, ale nepôsobil tak geniálne ako by som to potreboval. Nehovorím, že on to zahral zle, skôr si myslím, že scenár mohol viacej pridať jeho postave (napríklad ako Downeyho Sherlock). V konečnom dôsledku ma však snímok bavil a chcel by som zvlášť oceniť kameru, ktorá nám ponúkla krásne zábery na okolie vlaku a samotný vlak pôsobil tak, že by ste sa v ňom chceli hneď zviezť. Film oceňujem na 4 hviezdy a to hlavne za konečnú myšlienku.

Tři billboardy kousek za Ebbingem (2017)

Film pôsobil celkom nenápadne, no nakoniec je z neho niečo naozaj veľké. Vo filme sa skrýva obrovské posolstvo a mám pocit, že McDonagh mi chcel niečo týmto snímkom zdeliť. Okrem ohromnému emočnému koncertu sme sa dočkali aj toho hereckého. Ústredné postavy, ktoré stvárňujú Sam Rockwell a Frances McDormand vytiahli zo sebe to najlepšie a podali skvelé výkony. Hlavne by som vyzdvihol Rockwella. Zo začiatku ho nenávidíte, hnusí sa vám, no nakoniec sa stane vašou obľúbenou postavou. Držím palce na udeľovaní cien - mám pocit, že si to rozdá s Wind River o najlepší film roka.

Zelený svět (1996)

"Jedno ti musím uznat Royi, když už jdeš ke dnu tak se vší parádou". Bolo to také priemerné, film ničím neohúril, ale ani nesklamal. Sem tam sa blyslo pár lepších hlášok a za Royovu tvrdohlavosť dám aspoň 3 hviezdy!

Vůně ženy (1992)

Al Pacino podal myslím si jeden z najlepších hereckých výkonov, ktoré kedy vyšli na biele plátno a dal divákom neuveriteľne silný emocionálny zážitok. Celý snímok je vlastne postavený na jeho výkone a on si to patrične užíva. To ako zahral slepca, to som vážne ešte nikdy nevidel. Mal úplne nepríčetný pohľad a počas celého filmu som nenašiel na jeho hraní ani jednu jedinú chybičku, v ktorej by ma napadlo, že on nie je skutočne slepec. Dostali sme naozaj to čo od drámy chceme a na to, že nie som fanúšik tohto žánru bol som absolútne pohltený dejom a pri tango scéne alebo pri Frankovom prejave pred zhromaždením mi po tele hodili neskutočné zimomriavky!

Smrtonosná zbraň 2 (1989)

Druhý diel legednárnej série pokračuje v tom, čo v prvom dieli tvorcovia vybudovali. Riggs/Murtaugh a ich dokonalá chémia nemá obdobu. Rozhodne najlepšia policajná dvojka filmovej tvorby a scéna na konci ako Roger drží Martina v náruči je jedna z mojich najobľúbenejších vôbec :) K tomu pekná herečka, perfektne zapadajúci Joe Pesci a to správne zdravé krimi napätie, ktoré vám z filmu robí ohromný zážitok!