Thor: Ragnarok (2017)

Tak to bola jazda! Od začiatku do konca fantastická zábava, ktorá ma absolútne pohltila. Za mňa najlepší film, ktorý je súčasťou MCU. Chris Hemsworth sa utrhol z reťaze a svoju postavu povýšil na oveľa vyššie priečky. Za skvelú zábavu, husiu kožu zo soundtracku a prekvapenia, ktoré by som nečakal dávam 5*!

Lepší už to nebude (1997)

Greg Kinnear bol skvelý. Helen Hunt bola skvelá. No po vzhliadnutí filmu som si položil jednu otázku: Je Jack Nicholson najlepší herec všetkých čias? Pravdepodobne áno. Výkon, ktorý podal v tomto snímku bol viac ako brilantný, ako keby si povedal, že všetkým predvedie ako sa to naozaj robí. Povedal by som, že je to najlepšia komédia akú som kedy videl. 5* bez debaty!

Top Gun (1986)

Tony Scott dal Tomovi Cruisovi pozvánku stať sa filmovou hviezdou. Cruise túto pozvánku prijal a zbytok už je história. Táto dvojica spolu vytvorila kultový snímok a postavu, na ktorú sa v tej dobe hral asi každý chlapec. Za skvelú zábavu a soundtrack dávam 5*!

Hokejový zázrak (2004)

"Remizujte si, prohrávejte, ale hrát budete jako mistři!". Snímok o skutočnom zázraku a dokázaní, že tvrdou prácou a správnou motiváciou dokážeme zo seba vydať možno viac ako v sebe máme. Na čele všetkého bol neuveriteľne uveriteľný Kurt Russel a.k.a Herb Brooks, ktorý svojím výkonom ťahá celý film. Príjemný rodinný film. Dávam 4*!

Navždy a daleko (1992)

Nie som žiadny veľký fanúšik romantických filmov, ale tento príbeh si ma naozaj dokázal získať. Aj napriek tomu, že je vo filme pár zvratov, v ktorých zažívajú hlavné postavy v podaní Toma Cruisa a perfektnej Nicole Kidman, nepríjemné chvíle, ma snímok naplňuje milým pocitom a po celý čas chcem byť súčasťou kolonizácie Ameriky začiatkom 20. storočia. Za úžasný scenár, réžiu Rona Howarda, ktorého beriem ako jedného z najlepších rozprávačov príbehov a herecký výkon Nicole Kidman, ktorý ma veľmi príjemne prekvapil dávam 5*.

Smrtonosná past (1988)

Policistka: "... ať už jste kdokoli, tento kanál je vyhrazen pro nouzová volání." John: "No né, milostivá, máte snad pocit, že si objednávám pizzu?!" V dobe keď prototyp akčného hrdinu boli nesmrteľní borci s tvárami Stalloneho, Van Damma alebo Arnieho, ktorých len málokto dokázal poraniť, prišiel Bruce Willis ako John McClane a spolu s fantastickým dejom, réžiou a Alanom Rickmanom vo vedľajšej úlohe zmenil podobu akčného žánru. Hlášky na ktoré už tak ľahko nezabudnem. Heroizmus Johna McClanea, v ktorom sa vidí asi každý pravý chlap. Najlepší akčný film všetkých čias. Silných 5*