Hanebný pancharti (2009)

Po vzhliadnutí filmu sa zamýšlam nad tým, že by som si mal naozaj pozrieť všetky Tarantinové filmy. Film ma svojou atmosférou naozaj dostal. Úžasná réžia a v prvom rade skvelé herecké výkony, ktoré podali Waltz, Pitt, Laurent ale kto sa mi páčil najviac bola očarujúca Diane Kruger v úlohej nemeckej hereckej hviezdy. Záver filmu bol fantastický a v scéne ked je kino v plameňoch a zvyšní bastardi strieľajú po nemeckej elite som si povedal: jasných 5 hviezd!

Liga spravedlnosti (2017)

Ajajáj! Táto Justice League by mala konkurovať Avengers? No to asi ťažko ... Snímok až takou katastrofou ako ho opisujem nebol, ale na to aký mal potenciál tak ho absolútne nevyužil. Jediný, kto zaujal bol aspoň Aquaman a celkom sympatický bol aj Flash. Prišlo mi to celé akési urýchlené, veci sa tam diali bez nejakého lepšieho vysvetlenia. Sem tam to zaiskrilo. Možno ak by to malo väčšiu dlžku, zabudlo by sa na niektoré pasáže a pár vecí by sa pridalo mohlo to dopadnúť na jedničku. Ak by prišli nové filmy určite by som sa sústredil na Supermana. Cavill rolu muža z ocele hrá naozaj super a zachránil filmu aspoň tie 3*, ktoré mu dávam!

Star Wars: Poslední z Jediů (2017)

Tak a je to vonku! Tvorcovia filmu si naozaj trúfli, nebáli sa riskovať a ak by to nebolo tak dobre premyslené mohlo to dopadnúť fiaskom. To sa však nestalo a vznikol tento vynikajúci snímok, ktorý bral dych. Johnson sa nebál vytiahnúť veľké esá v rukáve, ktorých by sa možno iní tvorcovia zľakli. Za úžasnú zimomriavky robiacu hudbu, za nečakané prekvapenie, za Luka Skywalkera a za spojenie pôvodnej trilógie s modernými prvkami dávam 5 hviezdičiek!

Podraz (2011) odpad!

Neviem či som videl niečo horšie. Stále som si mysel, že si Willis robí len srandu. Nepochopím ako herec, ktorý dal svetu Johna McClanea a veľa dalších úžasných ostáv zoberie rolu v takomto podradnom filme. Navzdory tomu všetkému zlému, čo bolo v tom filme. aspoň pochválim spôsob zbavovania sa mrtvol. Vždy sa naň spomeniem, keď jem Big Mac!

Temný rytíř (2008)

Nolan si naozaj trúfol. Z komiksovej predlohy urobil temný krimi thriller, ktorý už možno nikdy nebude prekonaný. Celá Nolanova trilógia patrí bok po boku Pánovi Prsteňov a Krstnému otcovi k najlepším filmovým trilógiam všetkých čias! Hudba, ktorá k napínavému deju úžasne sedí, Bale - herec, ktorý dal pravý význam slovám "Ja jsem Batman" , ďalej Heath Ledger, ktorý podal jeden z najlepších výkonov celého herectva a prekonal dokonca Jokera, ktorého si zahral veľký Jack Nicholson. Film nemá žiadnu chybu a patrí k najväčším skvostom, ktoré kedy boli v kinách premietané. Jednoznačne 5 hviezdičiek, tu naozaj nie je o čom!

Gladiátor (2000)

Historický veľkofilm, ktorý oprávnene získal 5 oskarov a myslím si, že si ich zaslúžil aj viac. Minimálne Scott si zaslúžil oscara aj za réžiu, na ktorého bol film tiež nominovaný. O výkone Russela Crowa ani nemusím nič hovoriť, Maximusa zahral výborne. Podľa môjho názoru je to Scottov najlepší film a to píšem s plným vedomím toho, že stvoril diela ako je Královstvo nebeské, Blade Runner, či Čierny jastrab zostrelený! Nemôžem film ohodnotiť inak ako piatimi hviezdičkami. Bravo!

Rytíři ze Šanghaje (2003)

Úžasná komédia a film môjho detstva. Prvý diel bol dobrý, ale myslím si, že tento bol ešte oveľa lepší. Owen a Jackie si sadli a chémia medzi nimi prúdila celým filmom. Výborný film na pozretie v upršaný deň. Srší dobrou náladou a vždy príjemne pobaví :)

Dva a půl chlapa (2003) (seriál)

Ak mám sitcom hodnotiť od prvej po ôsmu sériu tak je to jednoznačne majstrovské dielo. Nenájdete tam ani jednu epizódu, ktorú by ste si povedali, že túto si nepozriem, táto nie je dobrá. Absolútne vyrovnaný výkon počas celého zápasu :). Charlie Sheen si zahral sám seba a vytvoril pre mňa najlepšiu a nazábavnejšiu televíznu postavu všetkých čias. Klobúk dole! Susedom z Čiech odporúčam si seriál pozrieť so slovenským dabingom. Väčšinu dabingov máte oveľa lepšiu, ale tu sme vás sfúkli. Hlas Stana Krála a jeho majstrovský dabing sadol ako riť na šerbl :)

Frasier (1993) (seriál)

Perfektný sitcom, ktorý môžem pozerať stále dookola. Je plný zábavného a inteligentného humoru, ktorý nie je ani trochu silený. Seriál z prostredia dvoch "nóbl" bratov - psychiatrov a ich otca, ktorý je obyčajný chlap. Vždy sa zabavím a rozhodne ho zaraďujem k top 3 sitcomom. Hodnotím 5*!

Blade Runner 2049 (2017)

Skvelá atmosféra, krásna herečka, výborný Ryan Gosling! Film stále graduje a vo finále prekvapí. Vytkol by som však zbytočnú zdĺhavosť filmu a ak ste sa prišli pozrieť na Harrisona Forda, budete si musieť poriadne počkať, avšak oplatí sa! Dávam 4*!