Penny Dreadful (2014) (seriál)

Taky jste si mysleli, že hororový skvost už nepřijde? A HLE, ZDE JEST ... V celé své kráse oplývajícím takřka nepopsatelným hereckým výkonem. Je tohle možné? Díkybohu ano. Vděčná budu, když přijde další série a když ne, budu dalších desítek let vyčkávat na něco obdobného. Fabulous.

Perníkový táta (2008) (seriál)

BB, Breaking bad, chcete-li Perníkový táta je úspěšný americký seriál, který nejen, že byl oceněn cenou Emmy, ale uvedl drogovou scénu do zcela jiných měřítek hlavně díky úspěšné dvojici Bryana Cranstona a Aarona Paula. Pro mě 100% ★★★★★! ...Všimli jste si, jak je divácké publikum ovlivnitelné a do jaké míry se pracuje s TV seriálem v posledních pár letech? Tato adrenalinová injekce svědčí o propracovanosti nejen z hlediska výpravy příběhu, hereckých výkonů, ale i scénáře a prvků typických pro seriál jako je cliffhanger. Seriál Breaking Bad tohoto "triku" využívá více než hojně. Úvodní a závěrečná titulková sekvence - obě mají ryzí charakter. Úvodní je výstižná, nápaditá - až skoro archetypální pro nové interpretace obrázků -> chemické značky jako začátky názvu/jmen. BB je v tomhle jednička, protože si stanovil tvář, kterou diváci tohoto seriálu už jen stěží zapomenou. Závěrečná titulková sekvence má vždy co nového nabídnout v rámci hudební složky zaznívající při titulcích. Je to hudební skvost doplněn o narativní složku. Mám tím na mysli to, že hudba souvisí s koncem dílu natolik, že je do ní vložena pokaždé jiná zvuková skladba obohacená o atmosféru.. ovšem znělka se drží původního charakteru. Tento počin shledávám já osobně za úžasný, protože nemáte tendenci titulky vypnout a odbít. ▬ ▬ Celková zachovalost seriality je zde dovedena do uctihodných měřítek. Už i to, že režisér byl schopen změnit názor na původní obsazení a to tedy Aarona Paula, který měl hrát pouze v prvních dílech, je známka toho, že je schopen vycítit možné lepší změny a docílit tak úspěchu. Aarona Paul totiž vytvářel ve spojení s Bryanem Cranstonem výtečnou dvojici. Herecký výkon tím byl jistě posílen. ▬ Dodala bych k tomu chvalozpěvu, že tenhle seriál považuji po scénáristické stránce za dokonalý a stylistiku nevyjímaje. Kamera velkolepá, v některých dílech pokulhávající. Herecké výkony špičkové. Psychologický vývoj postav výborně promyšlen i zahrán. Pokud tedy ještě nevíte o čem je řeč, radím vám jedno: Nechcete-li prokrastinovat a být vtaženi do drogového a seriálového šílenství, nikdy si tento seriál nepouštějte. Pokud však rádi cestujete do těchto virtuálních světů plných věrohodnosti a propracovanosti, držte si klobouky a nechte se pohltit ... PS: Série od série je lepší, nenechte se odradit prvními díly.

Počátek (2010)

Ach ano, moc pěkný snímek. Krásné efekty, to všechno skloubené se scénáristickou nádherou, napětím a hereckými výkony. Ovšem není to na 5*. V podstatě s ničím novým až tak nepřišel nebo ano? Klidně si to vyslechnu. :-) Je to zkrátka a prostě řečeno krásná vizuální podívaná, o které se lidé baví především díky její obecné propagaci, která samozřejmě souvisí i s tím, že film člověka zkrátka baví. Ano, baví, je povedený, ale ne na nejvyšší možné ohodnocení. To bych bohužel nebyla fér a křivdila jiným.

Po čem ženy touží (2000)

Fantastický film s fantastickými herci. Prostě fantastická klasika světa romantické komedie. Osobně mohu shlédnout tento film i několikrát za sebou. Námět o tom, že muž uvidí resp. uslyší ženské myšlenky, dokáže se do ní tedy i více vcítit, je skvělý a dobře zpracovaný. Ano, mohlo by tam být ještě něco víc, ale i tak se film ubírá dobrým směrem. Navíc, herecký výkon Mela Gibsona je opět fantastický, protože v tomhle filmu si podle mě, zahrál jednu z nejlepších rolí, která mu nejvíce sedí. Helen Hunt je taktéž výbornou "zástupkyní" ženského pohlaví. A kamera se střihem se také povedla. Co více dodat. Miluji tento film o ženách a muži. :)

Polibek, prosím (2007)

(Neviděla jsem začátek filmu) K Polibek, prosím jsem se dostala tak, že jsem svůj ovladač, který přepínal kanály nechala zrovna na jedničce, kde film hrál. Něčím mě upoutal. Nevěděla jsem o něm nic a dokoukala jsem se až do konce. Proč? Zřejmě proto, protože jsem ho brala bez očekávání. Nevěděla jsem ani co to je pořádně za žánr. To, že by to měla být komedie moc nesouhlasím, brala jsem ho spíše jako film o vztazích. Film co má ukázat myšlenkové pochody zamilovaných, film, který mě nechal v určitém napětí. Chvílemi mě nepřekvapil, ale ráda jsem se na něj dívala. Přesně tak bych to pojala - ráda jsem se dívala... :) V něčem jsem se viděla, v něčem jsem s nimi cítila. Bylo to spíše o faktech - detailech lásky/zamilovanosti než o celku. Hodně věcí, co jsem zapomněla mi opět připomněl. Asi proto ho také tak hodnotím... Žádný kultovní snímek, nýbrž směsice pocitů, které ve mě vyvolal.

Pollock (2000)

O tom, že snímek je skvělý se bavit ani nebudu. Stručně chci jen říct: Životopisný snímek se dle mého nemusí nutně držet všech detailů, které život onoho člověka obsáhl. Důležité je vložit to podstatné a nepřevrátit to na ruby. To se povedlo, herecký i režijní výkon považuji od Eda jako jeden z jeho nejlepších. Film sám o sobě nese ono nevyřknutelné kouzlo. A já miluji životy umělců (pokud jsou dobře zpracované). Tečka.

Polski film (2012)

Čekala jsem přesně to, co jsem dostala na "talíř". Zábavu v podobě hereckých výkonů. Congra.., gratulace, gratulacje! Místy hluché, to nepopírám, ale ne na tolik, abych to zavánělo průse...průměrem. Tato čtveřice mě pobavila už tím, že tam byla. :) Opravdu však nečekejte, že se vám dostane nabouchaná dějová linie! Je to zkrátka podívaná, tak se jí nechte unést, nechte se bavit. Pro mě povedený snímek, plný počet nemá právě díky pár nevychytaným hluchým scénám.

Pomáda (1978)

Klasika filmového muzikálu, na který jsem se dívala nejednou... Atmosféra té doby je facinující. Herec John Travolta zahrál svou roli fešáka úžasně a do noty mu hrála Olivia Newton - John. Nejen, že písničky jsou chytlavé a různorodé, ale i ten děj stojí za to, i když není nijak hluboký. Je to skvělá romantická komedie s trochou té fádnosti, která do ní určitě patří. Film je starý už léta, ale má jisté kvality, které budu oceňovat ještě dlouho.. Patřil k mému dětství a ráda se na něj podívám i dnes.

Poslední chlap na Zemi (2015) (seriál)

Po shlédnutích vše dílů můžu říct, že se zde nejedná o žádnou klasiku ani velkolepou novinku, ale pro chvíle pohody, oddechu, relaxu je tento seriál dobrou volbou a nemohu jej hodnotit záporně. Plní funkci volného děje, který se ubírá často bláznivými, občas záhadnými ale vždy komediálě laděnými ději možná i trochu v duchu Chaplina. Hlavní parta se časem rozrůstá, mění a konfontuje s novými situacemi. Proto je zde nutná sympatie s postavami a znalost jejich příběhu, nelze sledovat nechronologicky jako Simpsonovi. Líbí se mi lehká proměna charakterů, trochu mě mrzí nerozšíření možností celého potenciálu námětu. Milá je ústřední dvojice (Tandy & Carol) neobvyklého typu chování a vnímání, která mi přirostla k srdci. Jaký má seriál potenciál vnitřně je v jeho podvědomém sdělení tak trochu o lidském chování, které nebývá bezchybné a často je zmatené.

Prci, prci, prcičky: Kniha lásky (2009) odpad!

Kde je nějaký ten alespoň přijatelný humor Prciček? Tohle to je jakási rádoby komedie o teenagerech, "co to nemají kam strčit". Viděla jsem prvních pár minut, snažila jsem se dívat, ale bohužel to nešlo. Ztratilo to smysl a koukatelnost. Netuším, jaký je film jako celek, ale já to u něj prostě nevydržela. Snad, (pokud se bude ještě točit nějaký další díl), se to vrátí zpět ke starému hereckému obsazení a dají tomu špetku té vtipnosti a dobrého humoru!