• Western

Nenávist (2004)

Ničím výjmečný horor. Asi sem moc současných hororů neviděl (tohle ale vypadá na ten z těch lepších, což mě utvrzuje v názoru že o tento žánr se opravdu nemá moc smysl zajímat). Celkem slušná atmosféra, pár nic moc lekaček a postvy které jsou vám volné nestačí na dobrý film. Taky nechápu proč na to lidi pořád chodí.

Grbavica (2006)

Je pravda že ten film hodně tyje z toho silného tématu, proto asi také posbíral všechny ty ceny. Ale i tak je to pěkně natočené a zahrané. A nakonec nejsou to právě takové silné filmy, které nás mohou utvářet a něco v nás změnit, aby se už minulost nemohla opakovat.

Krajina přílivu (2005)

Gilliam nám tu zase ukazuje jak divný je pavouk. Ale proto ho máme taky rádi. Je to trochu šokoující a nesourodé a patrně to postrádá nějakou vyšší logiku, ale je to pořád lépe než točit hollywoodský mainstream. Pěkná krajina.

Parfém: Příběh vraha (2006)

Knihu jsem nečetl. Film mi přišel moc dlouhý, konec je sice zajímavý, ale hlavní problém mám s hlavním hrdinou, který je prostě moc neskutečný a ani neznámý Ben Whislaw si s tím neporadil. Škoda že film nemá po celou dobu takové grády jako na počátku na rybím trhu, kde všechen ten smrad opravdu skoro cítíte z plátna. Tykwer trochu zklamal.

Prolomená stezka (2006) (TV film)

Velmi příjemný western od solidního "westernera" Waltera Hilla s neuvěřitelným 75tiletým Robertem Duvallem zpět v sedle.

Nejistá sezóna (1987)

Legrace i smutek z umělecké nesvobody, stejně jako na konci skvělé hry Vizionář.

Lužinova obrana (2000)

Žánrově poměrně čistý snímek, ovšem v druhé půle jsem se neubránil mírnému pocitu nudy. Zajímavá role pro Turtura.

Nauka o snech (2006)

Hravé, snové, krásné. Michel Gondry je skutečně muž s kloboukem plným nápadů, a vůbec nevadí že jsou z papíru či vaty.

Dobrý ročník (2006)

Oceňuji krásu francouzského jihu, očerňuji obsah. Pokud bych na tohle šel v létě, dám ještě o hvězdu méně. Nejslabší film Ridleyho Scotta.