Co jsme komu zase udělali? (2019)

Čo sme komu urobili bola vtipná komédia, ktorá sa vtipne dotýkala multikulturizmu a tolerancie k rôznorodosti. Čo sme komu zase urobili bola.... všetko len nie vtipná, zasmiala som sa asi len raz, keď chudák Araš dostal lopatou po hlave, inak asi ani nie. V polke filmu som uvažovala nad tým, prečo v novodobých filmoch musia byť zastúpené všetky farby a odlišnosti aby to bolo korektné a vravela som si, že aspoň tam nenatlačili nič z LGBT, keď tu zrazu..... Nuž, neviem čo viac dodať, kým prvá časť bola sviežo vtipná, táto druhá bola silená a prefarbená.

Chlupáčci (2021)

Nechapem tu negativnu kritiku. Chlpacikovia su roztomili a ja som sa bavila. Bavil sa aj nas 16 mesacny syn, ked vsetci padali a aukali.

Myšlenky zločince - Dlouhán (2018) (epizoda)

Veľmi dobre vidno, keď režíruje "slamka s očami" a teda na mňa jeho réžia zapôsobila. Zimomriavky už pred titulkami, halušky desivé, v jednej scéne ma myklo a na záver slzička dojatia. A to nemám rada mystery a horory. Táto časť sa celkom vydarila.

Bodka - Únos (2019) (epizoda) odpad!

Fandila som seriálu, kvôli psíkom, prešla len polovica časti a mám pocit, že to nezvládnem dopozerať. Najlepšia hláška: "Keď je niekto trápny, tak je trápny". A tak je to aj s touto časťou a myslím, že to lepšie nebude..... a ani nebolo. Myslím, že sexistické poznámky to nevylepšia a nepomôže tomu, parafrázujem ani pekná riťka a zarosené jahôdky.

Bodka - Zoznámenie (2019) (epizoda)

Dve hviezdy za zvierací kasting a celkom zaujímavý námet s potenciálom, ktorý však nebol vôbec využitý. Nepochopila som či je to myslené vážne, alebo to má byť sranda, hlavne to vidno pri policajtoch kriminalistoch, pretože vážnosť im neverím a do srandy to má ďaleko (na porovnanie napr. s Profesionálmi). Dej je slabý a žiaľ, sympatický psík to neutiahne. Netuším kto robil dialógy a scenár a úprimne je mi to jedno, ale ak v ďalších častiach to nebude lepšie, tak o mesiac už o seriáli nebudeme počuť. Netuším, kto je cieľová skupina divákov, ale ide to mimo, možno námet by bol vhodný pre mladšie ročníky, a s dobrým scenárom by sa seriál ujal. Vidím to na veľmi skorý zánik a časté používanie slova "debilko" to veru nezlepší.

Radius (2017)

Skôr by som to zakategorizovala ako mysteriózny thriller, než sci-fi, chýba tam to vedecko-fantastické. Liam je sympaťák, preto pravda na záver celkom prekvapuje. Napätie pekne rastie, dej sa rozuzľuje, otázky zostávajú, ale je to vcelku vydarené.

Upgrade (2018)

Ťažko sa mi hodnotí takýto brutál krvák. Nie je to úplne môj žáner sci-fi. Radšej mám sci-fi, kde sa lieta po vesmíre v ďalekej budúcnosti, napríklad ako Valerián a mesto tisícich planét. Ale po pozretí Valeriána som si po týždni nevedela spomenúť o čom to bolo. Toto malo zaujímavú myšlienku, vývoj bol zaujímavý, originálne momenty, vtip, hudba umocňovala napätie.... taká robotická schizofrénia.

Psí poslání (2017)

Nuž, mňa vie dojať k slzám aj reklama a tak som si myslela, že tento film celý preplačem, ale nestalo sa to. Trochu som poslzila keď psík umieral, ale nemôžem povedať, že by ma film nejak veľmi dojal, alebo zaujal. Asi som divná.

Dům kouzel (2013)

Európsky Dom kúziel rozhodne vo mne zanechal lepší dojem ako tohoročné čínske Smelé mačiatko. Kocúrika som si hneď obľúbila, zaujala ma kamera, netradične vybraná hudba, zabrnká na city, jemne sa dramatizuje a nakoniec všetko dobre a jednoducho pochopiteľne končí.

Gremlini (1984)

Gremlinov som ako dieťa nevidela a preto nemám k nim nejaký citový vzťah. Horory nie sú žáner, ktorý by som pozerala, ale toto som si zo zvedavosti pozrela lebo bol v nejakom, už ani neviem v akom filme odkaz na nich. Treba uznať, že Gizmo zostal fakt roztomilý aj po tých rokoch (aj napriek jeho oslintanej papuli). Nuž, ale vôbec neviem ohodnotiť tento retro komediálny horor, lebo dej začal celkom zaujímavo, začalo to byť aj mierne napínavé, keď sa začali meniť na gremlíkov, ale práve vtedy, keď som čakala horor mi to prišlo celkom smiešne a úplne som sa začala smiať keď prišli koledovať. Ja som dosť veľký bojko, ale gremlíci mi neprišli vôbec strašidelní, ale skôr smiešni.