Vánoční sen (2016) (TV film)

celkom slušný romantický film s vianočnou atmosférou. Niekedy si neuvedomujeme, čo máme, až keď to skoro stratíme (prípadne v horšom prípade aj stratíme).

Zimní zámek (2019) (TV film)

romantický film v peknom zimnom prostredí.

V létě ti řeknu, jak se mám (2022)

film na jedno pozretie. Inak ma to celkovo moc nezaujalo. Riešenie rodinných a medziľudských problémov a situácií bez výrazných a vtipných momentov.

Princezna zlodějů (2001) (TV film)

Robinova dcéra skôr spôsobí problémy, než pomôže, ale nakoniec to bol celkom príjemný film vrátane hereckého obsadenia. Niektoré časti filmu mohli lepšie spracovať, ale ako celok to bolo slušné.

Green Lantern (2011)

Nebolo to úplne zlé, ale akosi ma to vo výsledku nezaujalo. Počítačové triky ma nepresvedčili, ani scénky zelených strážcov vo vesmíre. Mohli sa s nimi viac pohrať, lepšie ich zobraziť. A ten zmutovaný pokrivený vedec mi vo filme skôr vadil.

Venom (2018)

Postava Venom -a je naozaj podarená, dej filmu je prevažne zaujímavý, ako aj postava Brock-a a vedeckého anti-hrdinu Drakea, ktorý ide za svojím cieľom cez mŕtvoly.

Modelář (2020)

Časť filmu bola dobrá, väčšia časť ale nie. Postava Pavla je taká nijaká, väčšiu časť filmu poriadne nevie, čo chce a keď to začne aj riešiť, tak tým najhorším možným spôsobom. Určite to mohol zverejňovať a poukazovať cez rozumnejšie cesty. Postava Plecha je u niektorých raperov aj skutočná. Veľa slov (textov v piesňach a nepriamej kritiky), ale keď má robiť reálne skutky a riešiť reálne kauzy, tak hneď cúvne. Film mi pripadá taký rozkúskovaný, akoby nedržal pokope. A Stanke mi vo filme vadil, ale to je aj spôsobené mojou nesympatiou k danému hercovi, ktorý je len pro-americkým poskokom. Má veľa rečí na iných, ale nepekné skutky seba a svojho okolia vždy prehliada.

Venom 2: Carnage přichází (2021)

Druhý diel je menej podarený, než jednotka. Áno, Venom ako postava je stále zaujímavý, aj konečný súboj, ale to prvé a druhé stretnutie so sériovým vrahom je urobené tak, že mi skôr vadilo. Rovnako aj tá ukričaná černoška, ktorá nemá žiadne iné schopnosti, napriek tomu z nej urobili mega nebezpečnú. Jedna páska cez ústa a je ticho :D A tá scéna, keď jej dávali jedlo a neskutočne sa báli. Neposlúchaš a nechceš jesť? Tak nejedz. O pár dní by ju to prešlo a od hladu by ešte prosila... Zároveň aj ten paradox, že monštrum, ktoré vzniklo, keď sériový vrah pokúsal Hardyho malo z jednej kvapky väčšiu silu, ako originálny Venom. Je škoda, že scenár nebol viac prepracovaný, keďže Venom ako postava má väčší potenciál, čakal som proste viac, no nebolo to úplne zlé.

Ocelová pěst (2011)

Film si už viac krát nepozriem, keďže ma skoro vôbec nezaujal. Bod za zobrazenie robotov a druhý bod za pár scénok. Inak to bolo ako celok dosť málo prepracované. Postava, ktorú hral Hugh Jackman mi do polovice filmu išla riadne na nervy. Čo mohol, to zbabral, či už boj prvého robota s býkom, ktorého mal na lopatkách, no pre laškovanie to zbabral. Alebo druhého (nového), ktorého ani nevedel ovládať, ale už išiel na na najvyšší level a opäť pre hlúposť prehral. Prípadne dočasné stráženie nechceného syna za peniaze. A iné bludy. Takisto aj zmena postoja k synovi, ktorého najprv odmietal by bola v realite veľmi málo pravdepodobná. Zároveň sa mohli viac pohrať s postavou robota, dať mu viac priestoru.