Ba-jo

Jan Čeněk

okres Praha

<< předchozí 1 2
    • 26.3.2016  11:19
    Ohnivý kuře (TV seriál) (2016)

Ach, to je tak prosťoučké a pitomoučké...bohužel se dostavil ten nepříjemný pocit trapnosti, kdy jsem se jako divák styděl za to, co vidí na obrazovce...a tento pocit si asi dalším dílem uštědřit nehodlám...je mi těch herců, z nichž některé mám opravdu rád, docela líto...ale chápu, že peníze potřebují....

• 3.1.2016  12:29

Precizně vystavěný děj, precizně vykreslená dobová atmosféra, precizní herecké výkony v čele s excelujícím Gary Oldmanem. Precizní film, který musím vidět znovu!

• 17.11.2014  10:36
    Vracenky (1990)

Tak trochu pozapomenutá perla ČS kinematografie ...místy humorný pohled dětskýma očima na velmi nehumornou dobu dospělých 50. let. "... a pak jsem pochopil že víra v lepší budoucnost je jenom v ní, ve mně a v ničem jiném..."

• 14.1.2014  22:27

Film, kvůli kterému jsem propadl filmovému umění...srdeční a osudová záležitost.

• 4.1.2014  11:28
    Věra 68 (2012)

Krásný dokument o skvělé a statečné ženě, jejíž nelehký život by si zasloužil i celovečerní film ! Bravo Vera!

• 28.5.2013  23:39

Kdybych měl teď v sobě tu flašku vína co jsem si u tohoto filmu dával v poloprázdném kině, dal bych i o hvězdu víc. Po vystřízlivění jsem musel trochu polevit, ale i tak jsme se nenudil a dobře pobavil.

• 25.5.2013  11:27

Nostalgií prodchnuté retro s odkazy na autorovy vzpomínky z doby, kdy bylo rádio dalším členem domácnosti a hlavním zdrojem informací o okolním světě...film příjemně plyne na radiových vlnách a melodiích amerických čtyřicátých let, které propojují humorné příhody z autorova dětství...velmi pohodový a příjemný film!

• 30.3.2013  21:48
    Kočičí hra (divadelní záznam) (1982)

Ani si nedokážu představit, jaké muselo být vidět toto představení "live" přímo v divadle. Nám zbyl alespoň tento ne úplně dokonalý záznam, ale i tak díky za něj. Škoda, že neexistuje stroj času, který by nás přenesl do hlediště Národního divadla konce sedmdesátých let, škoda že tu není i šestá hvězdička pro absolutně strhující herecký výkon Dany Medřické!

• 24.2.2013  14:19
    Zvuk hluku (2010)

Velmi originální ..téměř 100 minut trvající zvukový/hlukový? videoklip....o děj zde moc nejde, ale kdo by si nechtěl třeba zablikat celým nočním městem a nebo zabubnovat lžící bagru?

• 24.12.2012  12:01

Trochu jsem nepochopil, proč byl vůbec tento film natočen. I přes kašírované barvy...nuda, nuda, šeď, šeď.

• 24.12.2012  11:52
    Želary (2003)

Vkusně natočená mozaika výjevů z každodenního nelehkého života horalů kdesi na konci světa. To vše na pozadí dramatického příběhu z konce války. Ani na chvilinku jsem nepochyboval o pravdivosti celého příběhu. A scéna, kdy se vesničané upřímně radují nad novou podlahou ve světničce mě dojala asi nejvíce...dokážeme se v dnešní době radovat z tak obyčejných věcí! R.I.P. paní Legátová !

• 3.3.2012  19:40

"Otče náš, jenž jsi na nebesích...." Stejně tak, jak se modlí stařeček sledující svojí hořící chalupu, modlím se i já k české kinematografii za podobně hodnotný film....pane režisére Formane, hluboce se klaním! Odvážné, sžírající, pravdivé, tragikomické, silné ...

• 20.1.2012  21:38
    Le Havre (2011)

Jéééé, tak to byl po dlouhé době neuvěřitelně pozitivní film. Posmutnělá sociální pohádka pro dospělé s patřičnou dávkou nadsázky a jemného humoru, krásnou hudbou a s pouze jednou jedinou negativní postavou. Jeane-Pierre Léaude, nikdo tě v Le Havru nemá rád!

• 24.7.2011  11:01

Ari Folman = izraelský film, alespoň pro mě tato rovnice bez výjimky platí, z celé izraelské kinematografie jsem viděl pouze dva filmy: Valčík s Bašírem a tento, a po každé nadmíru spokojen i když o nějakém srovnání nelze být řeč - každý je absolutně jiný. Svatá Klára je místy vtipný, místy bizarní a v závěru mírně "apokaliptický" filmeček ze značně depresivního a neosobního prostředí industriálního města, resp. školy (chudák Golda) a panelového sídliště kdesi v Izraeli. NE, NELITUJI NIČEHO !!!

• 6.7.2011  23:33

Byl to můj nejvíc nejúchylnější film, který jsem kdy viděl a možná proto jsem od něj v úžasu co je vše možné nemohl odtrhnout oči.

• 6.7.2011  23:30

Promarněná příležitost - skvělá literární předloha Ira Levin by si zasloužila mnohem důstojnější filmové zpracování. Celá tato barevně kašírovaná podívaná mi spíš připomíná reklamu na domeček pro panenky Barbie.

• 6.7.2011  23:24

Provoněná levandulí a tymiánem, porostlá žlutým janovcem či révou, stáda koz, odlehlé kamenné venkovské domky či vesničky a někdy nesnesitelné sucho...prostě Provence - kulisa dramatu, který se rozehrává v tomto prvním dílu a vyvrcholí v Manon od pramene. Krásná kulisa pro skvělé herecké výkony, jen to spalující vedro a sucho by mohlo být milosrdnější....a nezaprší, a nezaprší...

• 6.7.2011  23:13

Nevím proč jsem tak dlouho nechával krabičku s tímto filmem pod televizí bez povšimnutí...možná, že jsem nikdy příliš nemiloval filmy s Budem Spencerem a Terrencem Hillem? V tomto filmu však jiná a věkově nesourodá dvojice Terence Hilla s Henry Fondou zafungovala. Příběh o střídání stráží slavných pistolníků divokého západu, podbarvený skvělou hudbou Ennia Morriconeho, pod režijní taktovkou Sergia Leoneho a výsledek: příjemný western s nádechem parodie. Příjemně strávených 117 minut a úvodní scéna v holičství prostě nezapomenutelná.

• 6.7.2011  23:05

Závěr jako z antického dramatu aneb druhá polovina z další z povedených adaptací literárního díla Marcela Pagnola, kde hlavní roli hraje krásně barevná a voňavá Provance.....i když Tatínkovu slávu či Maminčin zámek to nepřekoná. Yves Montand a Daniel Auteuil nezapomenutelní.

• 16.10.2010  22:49
    Talentmania (TV pořad) (2010)

Po pár minutách sledování tohoto pořadu mi přišlo na mysl jediné slovo: ŽUMPA !...slovo ODPAD ! následovalo hned vzápětí !

• 16.10.2010  22:47
    Česko Slovensko má talent (TV pořad) (2010)

Běžně se neuvolňuji ke komentování pořadů jako je tento, ALE.... ve srovnání s tou hrůzostrašnou podívanou na TV Nova mi to nedá... pokud se chceme vydat cestou podobné "TV show" tak prosím touto, profesionálně zvládnuté...tak jak originál z Británie..nic víc, nic míň...

• 11.9.2010  13:08
    Bio Ráj (1988)

Autobiografické vyznání lásky k poctivému filmovému umění šmrnclé italským temperamentem a vlnou nostalgie po časech, které se již nikdy nevrátí....pokud milujete film, nelze si tento nezamilovat.

• 11.9.2010  12:48

Nepouštějte si prosím tento film těsně před spaním, tak jak jsem to udělal já....jedním slovem děsivé představení, které mě nesmírně rozrušilo...ale na moje milované, tématicky (favelovsky) spřízněné Město bohů, viděné nejen z té opačné než policejní stránky, to prostě nemá....

• 11.9.2010  12:35
    Earth (TV film) (2007)

I přes veškerou úctou k režisérům uvedených v záhlaví, nelze než vyseknout poklonu hlavní režisérce filmu - naší planetě, neboť ona je tou hlavní autorkou ! Pečlivě a logicky seskládané překrásné záběr nás provádí od severního pólu k jižnímu, od rozbřesku k soumraku, od země věčného i když stále rychleji tajícího ledu přes tajgu, deštné pralesy, pouště a oceány zase do ledových království Antarktidy...prostě nádhera ! Vše s poklidným komentářem a nádhernou hudbou. Navrhuji jako povinný výukový film do hodin zeměpisu, biologie a ekologie..určitě předá všem mnohem více než nějaké biflování pouček. PS: Z těch ptáku na Papui jsem opravdu nemohl , tuto vtipnou vsuvku jsem opravdu nečekal !

• 28.8.2010  20:59

Ačkoliv se režisér dušoval, že nevychází z již legendárního stejnojmeného seriálu, nemohu se ubránit srovnání, které se tu však zřejmě z chladného kalkulu očividně vybízí. Taková normální rodinka je ve srovnání s tou seriálovou příliš normální a o co hůř i dost nudná. Potenciál celkem slušného hereckého obsazení se dokonale rozplynul při odříkávání nepovedeného a už vůbec ne vtipného scénáře. Dočkáme se ještě někdy opravdu povedené české komedie?

• 6.8.2010  16:05
    Tichý hlas (1998)

Źádné dlouhé komentáře: pěkné, milé, osvěžující...

• 6.8.2010  15:58

Skutečný příběh dvou hudebně talentovaných sester, které se každá vydala jinou životní cestou. Jedna do světa velké slávy, ale s neklidným a neuspokojivým soukromým životem, druhá do světa malého, ale šťastnějšího rodinného života na venkově. Byl by to celkem banální příběh, pokud by jednou z těchto sester nebyla nejslavnější violoncellistka všech dob: Jaqueline Du Pré mistrně ztvárněná v podání Emily Watson. Viděl jsem několik dokumentárních záběrů koncertující Jaqueline Du Pré a musím uznat že Emily Watson jí byla víc než důstojným a věrným „náhradníkem“. Pěkně natočeno, zajímavě sestříháno a úchvatně doprovázeno violoncellem. Violoncello miluju, vydává bohatý a vřelý zvuk, v některých polohách velmi podobný lidskému hlasu, možná i proto na mě tento film tak hluboce zapůsobil. PS: Může pro špičkového hudebníka existovat větší tragédie, než taková nemoc, jakou je roztroušená skleróza, která potkala Jaqueline Du Pré na vrcholu její kariéry a díky ní i předčasně zemřela ?

• 6.8.2010  11:21

Můj úplně první film, který jsem kdy viděl na MFF ve Varech a navíc úplná náhoda. Byl jediný, na který jsem ještě sehnal lístek a hned takováto trefa! Ačkoliv figuruje v názvu snímku Čína, je v hlavní roli Norsko a jeho lidé resp. alegorie na jednotlivé strany norského politického spektra. Na každou z 8 stran vytvořili různí režiséři (údajně na základě losování) vtipné i smutné povídky zasazené do jednoho předvolebního dne kdesi u odlehlé benzínové pumpy. Škoda, že někdo u nás před volbami nevytvořil něco podobného, některé strany by mohly být velice zajímavé .

• 6.8.2010  10:15

Klasické Kaurismakiho téma: člověk na dně společenského žebříčku ve své samotě a bezvýchodnosti s velice naivní nadějí, že se vše může změnit. Dialogy ze scénáře, které se vejdou na jednu stránku, depresivní prostředí pásové výrobny zápalek, depresivní a stereotypní život ve finském „slumu“ s absencí rodičovského citu, depresivní zpívané hudební vsuvky a vražedně skvělá Kati Outinen (Iris)!

• 5.8.2010  23:28

Můj první a hned trochu netypický film od mistra Kitaneho. Šum moře podbarvený nádhernou a poklidnou Hisaishiho hudbou, poklidnou a nádhernou jako je i celý děj. Skvělá filmoterapie pro vystresované dny.

<< předchozí 1 2