Šingeki no kjodžin - Season 3 (2018) (série)

Audiovizuálně je to pořád perfektní. No, ale ten obsah. Celou dobu sledování jsem v duchu nadával na téma co je to za blbost. Autorovi se podařilo vymyslet dobré zasazení, ale už né nic jiného. Postavy, příběh nebo už jenom způsob vyprávění je tragický. Na začátku to ještě fungovalo ve svém minimalismu. (Máme vojáky, kteří cool způsobem likvidují monstra). Pak jak autor začal rozjíždět pozadí postav a další linky, které nedokážu ani spočítat (taky protože se pletou) se ukázalo, že autor nemá nejmenší ponětí o scénáristické práci a zoufale se tuhle potápějící loď snaží držet nadvodou.

Ta chung ča (2018) odpad!

Film pro mě měl určitý smysl. Médii proletěla zpráva o tom, že hlavní čínská herečka zmizela. No ve zkratce to vedlo k tomu, že jsem utopil hodiny čtením článků o Číně. Jinak se naprosto ztotožňuji s názorem zdejšího uživatele "Tom Hardy". To o čem má film být akce vypadá hůř než z deset let staré videoherní cutscény. (Viděna 96 minutová verze a na delší se 100% nekouknu).

A Reckoning (2018) odpad!

Děj: Postavě zabijí manžela a ona se vydá vystopovat vraha a pomstít se. V praxi je tam pár dementních dialogů o moralitě pomsty, ale většinu stopáže vyplňuje to jak hlavní představitelka za doprovodu hudby chodí po lese. Nic co by měl někdo vidět.

Black 47 (2018)

Ir se vrací z války a mstí se anglánům za to co provedli jeho rodině. "Agent Smith" se ho snaží chytit. Toť vše. Je to strašně bezduchý film. Není to drama, není to akční a ani edukativní. Jediné co stojí za zmínku jsou kostýmy.

Jde si pro nás noc (2018)

Souboje nejsou nic moc, ale zato jich je hodně. A mraky kečupu navrch.

Equalizer (2014)

Kdyby to bylo tak o 50 minut kratší tak je to solidní akční béčko v to smyslu: střih sem střih tam sice jsi z toho nic neviděl ale nepřítel leží na zemi. Takhle je to jen ukrutná utahaná nuda bez scénáře.

Evangelion šin gekidžóban: Ha (2009) odpad!

Pokračujeme v přepracování seriálu. Sice je tam oproti oproti němu pár kosmetických změn, ale ani se o nich nedá říct, že by něčemu pomohli. Paradoxně možná spíše naopak. Zase úplně zbytečný film.

Šinseiki Evangelion (1995) (seriál)

Dobré jen pro "pamětníky" a historiky, kteří chtějí vysledovat vývoj anime až k jeho kořenům. Jinak nemá modernímu divákovi co nabídnout. Každý aspekt tohoto anime už byl dnes zpracován lépe.

Evangelium: 1.11 Monstrum (2007) odpad!

Seriál a zakončující film se mi nelíbil. No, ale nevzdal jsem to. Okamžitě po dokoukání původního seriálu jsem se pustil do tohoto. Řekl jsem si, že 10 let je dost na to aby autoři nastudovali filozofii, psychologii, teologii, ale hlavně scénáristiku a aktualizovali koncept (který není úplně špatný) do podoby, který by splňovala dnešní standarty. Egoističtí autoři si však mysleli, že jejich dílo je tak dokonalé, že není třeba nic měnit. Proto je to 1:1 čtvrtina původního seriálu. Jediný rozdíl je lepší animace. Naprosto zbytečný film. Proto 0/10.