Sedm zlotřilců z cely 206 (2010) (seriál)

První co mi vadilo byla obrovská přepálenost na jedné straně. Nerealistické ultranásiílí. Emocionální výlevy jak z ústavu a záporné postavy tak bezdůvodně a jednoznačně zlé asi jako Gargamell. Na té druhé straně je to zase zkratkovité a naivní. Postavy se jako figurky přesouvají z místa na místo jenom aby se mohla spustit určitá situace kde jsou hrdinové buď odrbáni vlastní hloupostí anebo zlounem. To však nevadí přiběhnou kamarádi a všechno je dobré dokud se nedostaneme k další takové situaci a pořád dokola. No a ty statické obrazy kde vypravěčka doplní informace bez, bez kterých by se to nehlo je už absolutní selhání práce se seriálem jakožto médiem. Jediné co se mi docela líbilo byla hudba je v celku rozmanitá takže jsem si nepřišel, že poslouchám stále to samé a někdy i dynamicky reagovala na to co postavy říkají nebo dělají.(Samotně by se to poslouchat nedalo, ale vrámci seriálu to bylo jediné co jakž takž fungovalo). PS: Když se konečně prokoušete na konec čeká vás výsměch ve formě holčiny, který vás informuje o to, že jestli chceme vědět jak to skončí máme si koupit mangu.

V pasti (2018)

Chtěl jsem se snímku vyhnout. Měl jsem tak učinit, ale bohůmžel. Slyšel jsem, že je to na netflixu trhák. Prý to ma nejvíc shlédnutí z jejich knihovny a prostě takovéhle rekordy. Tak jsem si řekl, že bych měl sledovat filmové trendy. Tak jsem dostal to co říká tady každý skeptičtější komentář. Je to extra nudná verze A Quiet Place s postavami tak hloupími, že by je nechtěli ani v SPD.

Šikioriori (2018)

Animačně naprosto dokonalé. Bez legrace bych se dokázal celou hodinu dívat jenom na to jak míchá nudle a lije na ně omáčku. Problém je v příbězích, které jsou na malém prostoru nudné a nevýrazné. Celou dobu jsem si říkal, že ty příběhy jsou tam vlastně jako výmluva k existenci té animace. A to podle není dobře.

Speed Grapher (2005) (seriál)

Naprosto generické šónen anime o tom jak hrdina probudí super schopnosti aby mohl vymlátit záporáky s jinými schopnostmi. Jediné co na tom stojí za zmínku je to, že záporáci patří do klubu z Kubrickova Eyes Wide Shut. Tam se chodí bavit a někteří členové mají svjí specifickou úchylku. No, ale tento prvek je tak okrajový, že vlastně v tom anime nemá na nic vliv. Autoři se pravděpodobně snažili šokovat, ale na to by potřebovali mnohem horší věci než PG verzi Kubricka.

Zlý časy v El Royale (2018)

Nakonec dávám 4 hvězdy. Je to fajn. Skvělé herecké výkony práce ze zvukem, některé lahodné obrazy... Je to super artovka. Problém proč bych to nedoporučil plošně je, že se to místy neskutečně, ale ukrutně vleče.

Poslední skaut (1991)

Nejsem příliš velký fanoušek klasických amerických akčních hrdinů jako Dudlikov, Sly nebo i zdejší Willis. Proto jsem k filmu přistupoval jako k něčemu co si musím odškrtnout aby mě lidé neměli za filmové negramotu. No, ale takhle jsem se dlouho nezasmál. Film je postavený na hláškách a jedna střídá druhou. Není tam jediné hluché místo. No to střílení taký není špatný...

Džinró (1999)

Cool zbroje na posterech i první minuty filmu slibují akční jízdu. Nu není tomu tak. Je to psychologické drama o tom jak se voják snaží vyrovnat se svinstvem válečných činnů. Není tomu vyloženě co vytknout, ale také to není nijak objevné. Pro japonce může vypadat zajímavě kombinace s pohádkou o karkulce,která tam třeba není známá. No pro mě to bylo dost těžko stravitelné.

Bitva o planetu Endor (1985) (TV film) odpad!

Co to mělo být!? Jednička byla špatná, ale tím že se tam nic nestalo se toho moc nepokazilo. No a tady během prvních pěti minut naběhne ženština co vypadá jako by utekla z céčkového fantasy filmu. Vede oddíl skřetů a pomocí kouzelného prstenu se mění na vránu. O to má ještě další esa v rukávu, z kterých mi rotovali oči v důlcích. Ještě, že široká veřejnost o těchto filmech neví a ti co ano to ve vlastním zájmu nevytahují :D

Dobrodružství Ewoků (1984) (TV film)

Extrémně nudné a nezáživné. Nic se tam neděje. "Medvídci" se batolí sem a tam a to je tak všechno. Dětští herci jsou nepoužitelní. Výprava jak ze studentského filmu. Děj je posouván vypravěčem, který říká zjevné věci jako "A tak se ewokové vydali na cestu." Kdybych to neviděl hned po legendárním The Star Wars Holiday Special tak dám asi i odpad.