My (2018)

Ten film pravděpodobně kalkuluje s tím, že jsem Holanďan a o té kauze jsem byl informován 24/7 ze všech možných médií. Takhle to pro mě bylo velmi útržkovité.

Trojitá hrozba (2019)

Lepší tři hvězdy za závěrečný souboj. Nic jiného v tomto filmu nestojí za zhlédnutí.

Captive State (2019)

Tohle se nepovedlo. Na obyčejný film je to nudné a nedrží se žádné zásady zaběhnutého vyprávění takže je to jeden velký bordel. No artový experimantální film je to zase málo divné a neotřelé.

Operace Rudé moře (2018)

Pejsek s kočičkou vařili dort. Soudruzi si snad sedli napsali nas tabuli náměty na každou akční scénu která s přimhouřením obou očí proveditelná a dali to do toho filmu. 2,5 hodiny sledování vršení na sebe akčních scén člověka omrzí docela rychle. Kdyby z toho něco vyházeli bylo by to lepší.

Playing Hard (2018)

Jestli chcete nějaké informace tak od tohohle dokumentu ruce pryč. Jasně možná by jste se z toho něco dozvěděly kdyby jste převrátili každou větu třikrát a podrobili jí rozboru. Celé je to však o hlavním vývojáři, který přes hodinu a půl mele rádoby inspirativní kecy o tom jak je je pro něj dělat jry životním posláním.

Robin Hood (2018)

Objektivně dost podprůměrný film. Subjektivně jsem se královksy bavil. No, ale nejsem z těch co by dávali špatným filmům dobré hodnocení protože je to guilty pleasure.

BLEACH (2018)

Když chcete z komiksu udělat animovaný seriál tak metoda "beru doslova a do písmene tak jak to je" celekm funguje. No, ale nikdy to nebude fungovat když chcete udělat z komiksu hraný film. Tam už se musí myslet a znát filmařské řemeslo. Ale japončíkům to né a né dojít a proto jejich adaptace vypadají tak otřesně ve filmu a dobře v anime.

Ergo Proxy (2006) (seriál)

Poctivé postapo. Lidé co to přirovnávají k evangelionu mají pravdu. Tohle bych řekl, že je Neon Genesis Evangelion 2.0. Převzali stěžejní prvky a některé věci dokonce oproti tomuto kultu vylepšily. Bohůmžel nemohu hodnotit výše když to všechno není tak nějak dotažené do konce. Jako například to všudepřítomné filozofování. Nemá na nic dopad a tvoří jenom kulisu a snaží se ve vás vyvolat pocit, že sledujete něco hlubšího a významnějšího než ve skutečnosti (podobně jako Matrix). Příběh tam sice nějaký je, ale aby se to nějak ukočírovalo musí se s ním lacině manipulovat takže se divákovy nic zásadně nevysvětlí a skáče se v prostoru a času jen proto aby v tom měl divák ještě větší bordel. Jasně tento styl má svoje zastánce, ale já jim nejsem. Proto hodnotím za lepší ***.

Serial Experiments: Lain (1998) (seriál)

Velmi silné téma nebezpečí technologií. Slabé rádoby umělecké zpracování.