Pinball: The Man Who Saved the Game (2022)

Tak příjemný, ale zároveň nevtíraví feel good film jsem dlouho neviděl. A to, že si pohrává s formou vyprávění je vítaný bonus.

Chlapec a svět (2013)

Ukázka animačních dovedností. Bohůmžel se příběh bez dialogů založený spíše na symbolech (ikdyž ne složitých) se rychle stane velmi úmorným. Více by mě to bavilo ve zkondenzovaných 20 minutách nikoli osmdesáti.

Fontána (2006)

Film, který musím doporučit. Je nezaměnitelný a během 90 dokáže diváka hezky vodit tam kam potřebuje a je to krásný hypnotický zážitek s pěknými obrazy i hudbou. Nemohu ho však hodnotit více, protože snímek potřeboval trochu seštelovat. Pěkný experiment, kterému neměl daleko od toho stát se kultem.

Příšery (1982) (TV film) odpad!

Jak dobře napsali jiní uživatelé tak tenhle film vznikl v době americké satanistické/morální paniky. Tehdy se předpokládalo, že hraní deskových her vás může jak psychicky poškodit tak dělat věci v rozporu s křesťanskými hodnotami a to až tak, že by jste mohli skončit v pekle. Ať už to v ateistickém česku zní jakkoliv směšně. A tohle mělo být varování proti těmto domnělým nástrahám. Ale když budeme předstírat, že tohle v tom filmu není tak zbude něco? Částečně. Je to hrozný trainwreck, který bych přirovnal k The Room. Každý dialog je naprosto stupidní, nikdo ve filmu neumí hrát a scénář nevydrží dávat smysl ani pět minut. Takže film pro vás bude buď skvělá nezáměrná komedie jako pro mě nebo jen nepřežitelné utrpení.

Se šavlí v ruce (2019)

Byl by to zaměnitelný "polo-hraný" dokument. Co ho povyšuje nad většinu je spolupráce se skutečnými šermíři. Tím se z dokumentu stal jeden z filmů s nejrealističtějšími souboji na meče (dle HEMA komunity) a to i když vezmeme do úvahu všechny nákladné produkce.

Blondýnka (2022)

Z jistého úhlu pohledu se jedná o špičkovou filmařinu. Herecké výkony jsou na oscara. Soundtrack se dobře poslouchá. A vizuálně jsem dlouho neviděl nic co by mi nabídlo víc. To je pro mě však hlavní kámen úrazu. Někdy to působí jako by si Dominik vytáhl sešit s poznámkami "režisérské postupy co chci vyzkoušet" a všechny je nacpal do jednoho snímku. Je poté těžké najít dvě scény co by k sobě ladily natož celý film.  A nebudu lhát docela mě baví kontroverze kolem filmu. Pro někoho je to moc nebo se neztotožní s tím, že se nejedná o faktograficky podložené dílo. Nevím co si netflix myslel vzhledem k demografii jejich uživatelů. Lidé si chtěli pustit naivní success story o tom jak se odvážná a chytrá holčina stala ikonou Hollywoodu a přitom dostanou prapodivnou artovku.

Pět let (2022) (seriál)

Jako upozornění společnosti na problém je to super. Problémem je jak tu uvedli kritičtější kolegové tak je to v podstatě osvěta a edukativní materiál. (Znásilnění je špatné děti áááno?) V dialozích zaznívají informace nebo postřehy o kterých se nedá říct, že by byli nepravdivé. Každý dialog je tak nějaké poučení nebo alespoň poukázání na problém, který může nastat. A scénáristka se snažila předstírat, že těmito poučkami někdo mluví. Rozhovory tak spíše působí jako by je vygenerovala umělá inteligence. Pak i samotný scénář, který občas vypadal, že něco nabídne působil jen jako další vehikl k mentorování. Já kvituji snahu o otevření tématu nebo vzdělání lidí. Je to třeba. Ale to neznamená, že na tohle se dá dívat a už vůbec ne že se to dá považovat za seriál.

Tenši ni narumon! (1999) (seriál)

Nemohu říci, že je to objektivně špatné anime, ale pokud vám nesedne humor jako se to stalo u mě tak zde není téměř čeho se chytit. Nemohu však upřít nezaměnitelnost anime.

Titan A.E. (2000)

Planeta pokladů z wishe a právem zapomenutý film. CGI animace je na tu dobu dost dobrá a její nemaskované míchání s 2D nebylo v té době nic neobvyklého ani u anime. Soundtrack je docela nabouchaný. Celé to sráží kvalita tradiční animace, jež je často překvapivě dobrá, ale jindy velmi strnulá a proporce postav tečou a vypadá to dost amatérsky. A postavy i příběh nenadchnou. Prostě jsou.

Vampire in the Garden (2022) (seriál)

Lehká inspirace ruskou estetikou slibovala osvěžující zasazení. Bohůmžel kromě pár uniforem, aut a zbraní apod. se s ním nijak nepracovalo. Zbyl velmi nudný klišoidní příběh s naprosto stupidními postavami.  Animace od studia Wit je OK. Neurazí, nenadchne. Takže při sledování se člověk, který má rád akci nudit nebude, ale je to velmi mdlí zapomenutelný zážitek na jedno použití. Jedna drobnost co mě zaráží, je, že Netflix má čím dál tím větší potřebu 2h animovaného obsahu (nejen anime) místo toho, aby to vydal jako film rozstříhat na 4-6 epizod a říkat tomu seriál. Jako proč to v tabulkách vypadá lépe či co?