antolikopoli

voľnomyšlienkár, vizionár, filantrop, powerlifter

Instagram: antolikopolis

<< předchozí 1 2 3
    • 23.1.2020  22:52

Kurva to bolo dobre! Celý diel sa viedol v napnutom rytme, do poslednej chvíle som nevedel či sa veľká akcia uskutoční alebo nie. Pablo dostal zase zopár tvrdých rán a citeľne slabne. Teším sa nato čo príde, zatiaľ zase 9/10.

• 23.1.2020  00:10

A ideme z kopca. Udalosti minulého dielu smerovali k problémom, hlave pre Pabla. Čaká ho zopár dôležitých rozhodnutí od ktorých sa bude rozvíjať ďalšie dianie. Keďže som fanúšikom Escobarového story, mám niečo málo naštudované, sa priznám že netuším ktoré skutočné udalosti chcú tvorcovia stvárniť v následujúcich štyroch konečných epizódkach. Osobne si myslím že výborne zvládnutých 9/10.

• 22.1.2020  22:14
    Narcos - Los Pepes (S02E06) (epizoda) (2016)

Super zase je to od začiatku po koniec nabité brutálnou akciou. Budovanie napätie a prekvapenie posunuli v tomto diele na úplne inú úroveň ktorá sa mi kurva že páčila. V skratke, bolo načo pozerať. Táto časť poriadne premiešala karty a priliala benzín do ohňa, či prihodila nejaké peniaze. 9/10.

• 22.1.2020  21:06

Hladina adrenalínu sa po milej časti vrátila do normálu. Stále sa jedna o veľmi slušnú zábavu a navyše čas od času oddychová časť proste sadne. 8/10 kiežby aj ostatné seriáli mali takúto úroveň.

• 22.1.2020  15:10

Toto je horký kandidát na najlepšiu epizódu celého seriálu. Tvorcovia si na nás prichystali niekoľko prekvapení ktoré som absolútne nečakal. Pablo si išiel opäť po titul najmocnejšej postavy v seriáli ktorý mu bol dočasne odcudzený kolumbijskou vládou. Šikovný ťah mu zaručil na čas federálny pokoj, ale už je jasné že jeho nové problémy vznikli kvôli túhe konkurenčného kartelu po jeho smrti. Jasných 10/10 a začína sa to riadne vyostrovať.

• 22.1.2020  00:09

Klenot, fakt maximálne podarená epizóda. To že seriál je predovšetkým spomienka na násilie z určitého obdobia je vidieť od prvej minúty. Môže za to z veľkej časti návrat diskutabilného plukovníka a jeho jednoduchých ale pritom ráznych metód. Tešiť sa môžte na odborné jednanie s deťmi v podaní plukovníka a jeden efektívny rozhovor v helikoptére. 9/10 jak lusk.

• 21.1.2020  23:10

Zase nemám o čom písať, parádna práca ktorej hádam nieje čo vytknúť. Nájdu sa aj napnutejšie a viac náplňovo bohatšie časti, preto by som epizódu nerád zaradil k tým najlepším. Z toho dôvodu je strhnutá jedna hviezdička. 8/10.

• 20.1.2020  12:26

Pilotná časť série je vždy tvrdý oriešok, tento krát ako aj pri prvej sérií, nemožne rozprávať o spackanej robote. Cením spôsob akým dokázali rekapitulovať a informovať o predchádzajúcich častiach behom krátkej doby. Teda opačko neubralo ani kvapku celkovému deju ktorý sa posúva stále ďalej svižnou rýchlosťou na akú sme všetci zvyknutý. Podarený štart za 8/10.

• 19.1.2020  23:09
    Narcos - Série 1 (série) (2015)

Kurva to bolo dobre! Som naštvaný sam na seba že som sa k Narcos dostal až teraz. Prvá séria ma bavila extra moc, dôkazom je že som ju celú sfukol za tri dni čo je u mňa veľmi neštandardné, na desať dielový seriál potrebujem tak týždeň a pol, tu som len za jeden diel jebol šesť epizód. Bavilo ma to od začiatku do konca. Ak hľadáte niečo pričom sa nebudete nudiť, nedovolí vám to odtrhnúť sa od vašich širokouhlých obrazoviek tak toto je práve pre vás. Pozoruhodná vec ktorá bude pochuti fajnšmekrom je podoba realite ktorá je vysoko kvalitne spracovaná a nestane sa že uvidíte explodovať jablko o sile stotisíc TNT ako to býva zvykom v podobných snímkach. Prvej sérií bez debaty patrí 9/10 a už teraz sa teším ako si zajtra pustím piloťák druhej.

• 19.1.2020  22:59
    Narcos - Vzlet (S01E10) (epizoda) (2015)

Nespomínam si kedy naposledy som videl niečo tak prepracované a niečo čo dával zmysel ozaj z každej strany. Chyby by ste v tejto epizóde hľadali bezvýznamne. Priznávam nemal som na finále žiadne očakávanie, netušil som čo sa môže stať ale nakoniec mi tvorcovia pripravili veľmi slušnú porciu ktorú som len tak zhltol. Už teraz sa teším na druhú sériu a neostáva mi nič iné len ohodnotiť 10/10.

• 19.1.2020  21:58

Pablito si užíva prechodné bydlisko v plnej paráde. Oslavuje, športuje a rieši byznys jak len vie. Ďalšia úplne luxusná časť ktorej len ťažko niečo vytknúť. Teším sa na vyvrcholenie série a uznávam že nemám ani šajnu čo sa môže diať, očakávam grandiózny zvrat ktorý naštartuje na nasledujúcu sériu. Mega rád dávam 9/10.

• 19.1.2020  20:58

Skvostná časť ktorá je opäť odlišná od ostatných. Zaznamenal som náznaky končiacej sa serie, všetko tak niejak vyvrcholilo a upokojili sa rozvášnené vzťahy aj keď každému musí byť jasné že dočasne... Veľmi kvalitná epizóda ktorá si u mňa odnáša 9/10.

• 19.1.2020  19:15

Táto časť je bohatšia od ostatných hlavne drámou a napätím ktoré by sa dalo krájať. Výrazne sa odlišuje od predchádzajúcich dielov. Nič menej ide stále o kvalitný produkt na ktorý sa divák pozerá s radosťou. 7/10

• 19.1.2020  15:07

Luxus od začiatku do konca, presná dávka všetkého čo potrebuje nutne vraziť do žíl a následne sa to musí rozniesť do celého diela. Zintenzívnene som cítil adrenaline v závere časti kde to postupne vyvrcholilo. 9/10

• 19.1.2020  00:00

Problémy začínajú nekontrolovateľne rásť. Začínajú dorastať do rozmerov ktoré sú ťažko stráviteľné aj pre samotného Pabla Escobara. Veľké trable si žiadajú ešte grandióznejšie riešenia, nastáva pravý čas na použiť tanky, delá a všetko čo robí kurva najväčší zvuk. 9/10, veľká kvalita

• 18.1.2020  23:54

Kvalitná sledovačka, vhodné ako ukážka prečo človek nemá letieť príliš vysoko k slnku. 8/10 zaslúžene, nechápem prečo som sa k tomu dostal až teraz :/

• 17.1.2020  17:33

Je to druhý diel, a druhý krát mam problém niečo napísať do komentu. Väčšinou len pičujem na chyby ale zatiaľ som žiadnu nenašiel. Jediné mínus je trošku slabšie tempo od pilotného dielu. 8/10

• 16.1.2020  23:03
    Narcos - Descenso (S01E01) (epizoda) (2015)

Nechápem ako je možné že som pred týmto stále úspešne utekal. Nemám čo vytknúť 9/10.

• 13.1.2020  18:22

Na prvý pohľad sa jedná o kvalitný film, je to vidieť hneď od začiatku. Pilierom snímky v celku je príbehova stránka veci, pytva sa jedná z veľmi populárnych vedeckých a etických otázok pričom sa používajú nástroje zrozumiteľne pre každého. Estetická stránka zvládnutá ľahko nadpriemerne. Ako celok 8/10 jak lusk.

• 8.1.2020  21:45

Réžia je obdarená veľmi vzácne vyskytujúcim sa spôsobom. Pozoruhodné je koľko tupoty dokázali vtrepať do osemdesiatich minút, určite by si zato niekde zaslúžili aj zvláštne ocenenie. Konštatujem a filozofujem: prvá polovica filmu bola fajn, čas od času som sa zasmial, ako však čas plynul dostavili sa u mňa prvé príznaky nudy ktoré sa ma držali až do konca. Bohatstvo na skvelé hlášky sa dá prirovnať k bohatstvu v Nigérií. (Sem a tam, diamant) Inak je film veľmi poučný a rozdáva drahé rady do života ktoré sa budú hodiť nejednému análnemu dobrodruhovi. 5/10

• 6.1.2020  23:00

Seriál mi stále viac a viac pripomína sledovanie politickej rovnováhy v nejakej krajine kde mi je šum a fuk čo sa bude diať. Začína sa mi vybavovať začiatok seriálu kde som absolútne ničomu nerozumel. Nato že sa blíži finále tak moje očakávania sú veľmi chladné a na poslednú časť sa pozriem len kvôli tomu aby som to mal z krku. 3/10

• 6.1.2020  22:04

Tento krát sa hrdinovia vybrali na výlet do dračej diery. Celkom zaujímavá epizóda. 6/10

• 6.1.2020  21:16

Toto je prvý diel ktorý by som označil ako dobrý. Pútavá zápletka ktorá vznikla v predchádzajúcej časti štýlovo vrcholí. Kopec dobrých trikov a nápadoch ktoré neuvidíte na každom rohu. Myslím že sa jedná o najlepší diel zatiaľ. 7/10

• 6.1.2020  16:44

Túto časť osobne vidím ako krok späť, opäť som sa cítil stratený a mal problém s chápaním ktorá ruka ma vlastne bije. Lietajúcu scénu som nepochopil vôbec. Sém tam sa niekomu vydarí dobrá hláška, tento krát to bolo "Když byl malej, kopl ho medzi nohy vúl." 5/10

• 6.1.2020  12:20

Celková kvalita sa postupne zvyšuje, dej ako taký už má prestáva mučiť nudou. Vzniká niečo ako náznak budovania atmosféry a napätia čo v predchádzajúcich častiach bolo úplne vylúčené. Divák sa pomaličky dostáva do toho, začína rozumieť a predpokladať čo sa deje alebo bude diať. Oveľa lepšie zvládnuté ako pilotné časti. Dúfam že v tom budú pokračovať aj naďalej. 6/10

• 4.1.2020  23:32

V podstate lepšie ako prvá časť no svetlých momentov nieje viac než prstov na jednej ruke. Bohatší diel hlavne čo sa týka dejovej stránky, o malinko pestrejšie prostredie konečne sme sa dostali von z hladkého hradu a videli viac vecí na ktoré sa dá pozerať a spred očí konečne zmizol ten otravný šedý filter. Znovu musím spomenúť že som nový vo svete zaklínača takže nie som veľmi v obraze a nemám žiadne poznatky a očakávania z kníh alebo hier. 4/10

• 4.1.2020  20:11

Očakávanie bolo vďaka ospevovaniu komunity výrazne vyššie, myslel som že všetci rozprávajú o pecke roka, no a ono toto. Začal by som asi jedinou pozitívnou stránkou a to je vizual postáv a celkového filmu, teda mimo pozadia a kulís ktoré pôsobili lacno a odfláknuto. Vo svete zaklínača som úplný panic. Podľa doposluchu si myslím že knižné a herné série zakladajú na dejovej stránke. Bohužiaľ v seriáli som od prvej minúty stratený a nedokážem s jasnosťou vysvetliť čo sa vlastne na plátne deje. Niečo ako náznak dejovej línie sa síce nachádza na konci ale to nestojí ani za starý groš. Som zvedavý na ďalšiu dávku zatiaľ ako piloťak veľmi chabé tak na 1/10

• 4.1.2020  15:35
    Rocketman (2019)

Ako podpriemerný fanúšik Eltona Johna, ktorý sa pred týždňom dozvedel že je gay, musím konštatovať že film spravený na jeho pamiatku je slušné zvládnutý muzikál ktorý neurazí ani s nanovo prespievanými pesničkami od hercou. Nerobím to často ale tento krát musím výnimočné pochváliť aj kameru, za originálny postup. Prekvapilo ma že typ ako Elton žil tak netradičný život. 8/10

• 4.1.2020  00:00
    Lví král (1994)

Ako mladý človek, cca okolo ôsmich rokoch života, som to fetoval zo starej kazety. Na vrchole kariéry som zvládol zhliadnuť a pobaviť sa tak aspoň tri krát do dňa. Keď som konzumoval jeden plátok maďarskej salámy za druhým, predstavoval som si že som Simba čo žerie čerstvú porciu červíkov. Tento animák zanechal na mne svoje stopy. Odstupom času sa na dojme nič nezmenilo. Aj dnes ma baví ta skvelá hudba, čo je neobvykle pri mojom aktuálnom vkuse. Na príbehu mám veľmi rád hlavne to ako necháva vedľajšie myšlienky medzi riadkami, tvorí to zakaždým trochu inú atmosféru čo sa pri dnešných animákoch len tak často nevidí. Určite je to jeden z horkých kandidátov na najlepší animovaný film všetkých čias. 5*

• 3.1.2020  23:35

S jasnosťou môžem písať o dobre zvládnutom pokračovaní. Časový rozdiel medzi dielmi ide spoznať len s ťažkosťou, desať ročná priepasť bola zvládnutá na jedničku. Kto čakal mierne premyslený humor sa nakoniec hádam aj potešil. Chémia medzi postavami funguje podľa očakávaní, trúfam si napísať že aj o malinko lepšie ako v jedničke. Príbeh zvládli decentne obohatiť o hŕstku sofistikovaných postáv a rozvinúť stávajúcu partičku, posunúť ich vlastnosti a priblížiť divákovi spôsob uvažovania hlavných hrdinov. Film stojí za pozretie a dokáže uspokojiť hocijakého zombie fanúšika. 4*

<< předchozí 1 2 3