Dvanáct měsíčků (1992) (TV film)

Maximální televizní minimalismus v praxi. Takovej delší večerníček....

Kolonie (2013)

Je to takový ten typický televizní scifi post apo film. Takže je lehce nablblý a je lepší u něj moc nepřemýšlet. Herci mě nijak neuráželi, děj je taky poměrně přímočarý (tím líp, aspoň nebylo co zesrat) a exteriéry byť plně digitální vypadají docela hezky. Na jedno shlédnutí je to v pohodě :)

Žízeň po životě (1956)

Manželka nadšená, já unuděnej k smrti. Tak nějak nechápu, za co ten Quinn toho oskara dostal. Nicméně chápu, že hodnotit 60 let starý film optikou dnešního diváka, je velmi zavádějící...

Pátrání po tunelech smrti (2012) (seriál)

Někomu kdo se hodně zabývá o Velkou válu to asi moc nového nepřinese, ale mě se to líbilo. Pěkně propojené dnešní vykopávky s dobovými záběry a příběhy jednotlivých vojáků. Na jedno podívání bezproblémů doporučuji.

Ztracen ve vesmíru (2011)

Hodně zvláštní a hodně specifický film, nízké hodnocení odráží fakt, že to asi sedne jen málokomu. Mně to docela sedlo :)

Divoká planeta (1973)

Hodně zvláštní film, který mi moc nesedl. Je to ale spíš pojetím a trochu nablblým příběhem než provedením. Každý správný fanda scifi by mu měl dát šanci a skouknout ho!

Zátah 2 (2014)

Největší devizou jedničky byla minimalističnost a neuvěřielné tempo. To první tvůrci zrušili a to druhé rozmělnili. Věčná škoda, mohl to být nejhustější biják všech dob, ale je to jen průměrná, ikdyž skvěle natočená, akční kung fu řežba. Tentokrát má verbal naprostou pravdu a jeho popis sedí dokonale.

Obchodník s hrůzou (1993)

Škoda velká škoda jest Eda Harrise pro tenhle film. Překvapivě dobře zvolený představitel Alana Pangborna dojíždí na nablblý scénář. A ta přepálená scéna na konci tomělo být co? To už by i ta nepovedená knižní byla lepší. Bohužel jen další průměrná Kingovská adaptace.

Red 2 (2013)

Příjemný, humorný (bohužel ne vyloženě vtipný), akční film se starou gardou, kterou nejde nemilovat. Mně se to líbilo a nikterak mě to neuráželo. Vhodné je to asi tak na nedělní odpoledne. Žádný vyložený průser ani trhák se nekoná. Škoda, že se jim nepodařilo udržet drive z prvního dílu.

Dopisy mrtvého (1986)

Zvláštní ruský film ve všech ohledech. Obávám se, že dnešnímu divákovi a dnešního diváka už asi moc neřekne a nezaujme. I já k němu přistupoval spíše z výzkumných důvodů a dostal jsem, co jsem čekal a na co jsem byl připraven - neakční a velmi melancholicky laděný film. Nicméně stopáž není nijak přefláklá a člověk stále čeká, co přijde a ono přišlo... No podívejte se sami. Já ztráveného času u tohoto filmu nelituji, ale pokud nemáte rádi ruskou knihu, ruskou hudbu a nesnesete ruský film, tak to nebude nic pro vás.