• Krátkometrážní
  • Rodinný

Doom: Annihilation (2019) odpad!

Nepotrebujem to videť celé ,aby som vedel ,že film je horší ako herné adaptácie Uweho Bolla. Uz od prvého pohľadu je vidieť ,že to nebude žiadna sláva - hrozné efekty ,blbý scénar ,ktorý nieje ani na smiech ani na zaplakanie (jednoducho je hrozný) ,vizuál ,ktorý vyzerá akoby ho niekto natáčal cez mobil a nevedel ,že sa obraz dá upravovať a filtorvať ( vyzerá to akoby to bolo točené amatérom na place). Skoro úplným vrcholom sú papierové rekvizity a prostredie (takéto efekry čakám od prvého Aliena ,nie od filmu z roku 2019!). A čerešničkou na torte tejto sračky je obsadenie ženy ako DoomGuya (ja nemám nič proti tomu ,aby ženy hrali mužské role ,ale to ako vážne tam nemohli dať aspoň trochu vyšportovanú ženu ,aby nevyzerala tak divne keď bude držať tak 100 kilové BFG ,alebo niečo takého!?) Takže je na tom filmu aspoň niečo dobré? Snáď to ,že nie som nasratý ,pretože som to čakal (keď sa od toho Bethesda odtrhla tak mi bolo jasné ako to dopadne) a narozdiel od Uweho Bolla sa Giglio držal aspoň Loru. 20% za amatérizmus ,ktorý môže konkurovat aj Edu Woodovi.

Krotitelé duchů II (1989)

Na účet Ghostbusters dvojky som počul toľko špiny ,že som ani nechcel veriť ,že by taká skvelá komédia mala také zlé pokračovanie. Myslel som si ,že sú to bludy. A mal som pravdu. Ghostbusters 2 je rovnako nabitý energiou ,humorom a nápadmi ako prvý diel .Bill je jeden z rých komikov ,u ktoreho nepotrebujete aby niečo hovoril a už vám je do smiechu ,takže v tomto bode je to rovnako skvelé. Jedinú vec ,čo môžem filmu vytknúť je pomalý a nezaujímavý začiatok a potom (pre mňa) zase až moc dlhý koniec. Ale zlý film to nie je. Len o trochu horší. No ak milujete jednotku ,dvojkou chybu nespravíte. 79% - ďakujem Ivan ,že si Slovensko reprezentoval najlepšie ako sa dalo 😊

Krotitelé duchů (1984)

Ghostbusters je do dneáních dní niečo tak originálneho ,ze ho žiadna komédia v nápade zatiaľ netrumfla ,ajkeď Zohan mu s nápadmi siahal aspoň po päty. Klasickú Ghostbusters trojku (alebo štvorku?) Pozná asi každý ,no najviac je zapamätateľný Bill Murray a jeho "frajerka" Sigourney Wiever ,ktorá vo svojej dobe bola fakt kosť 😃. Ak ste film ešte nevideli ,rýchlo to napravte ,pretožesa čoskoro chystá tretí diel (a nemyslím tú feministickú sračku ,čo vysla v 2016). Osemdesiakty znova dokazujú ,aké boli skvelé (díky za to retro). WHO YOU GONNA CALL? GHOSTBUSTERS!!!

Spláchnutej (2006)

Aj takto to môže dopadnúť ,ked sa zmiešajú tvorcovia Wallaca a Gromita ,Ovečky Shaun a Timmyho ,Slepačieho úletu a suchého britského humoru. Ak tento humor máte v obľube ,tak si film veľmi užijete rovnako ako ja ,pretože film prekypuje len suchým humorom (pre niekoho možno až moc detinským). Niekedy by som chcel vidieť aj dvojku ,no bohužiaľ toto je iba Take 1 film ,takže pokračovanie nečakajte. Čo ,ale môžete čakať je veľa paródii na slávne songy (Be haapy som si veľmy užil) a film preplnený nápadmi a gagmi. "Vlna! ...Anglie!...Ne ,vlna!! .... 75%

Policajt ze školky (1990)

Je pravda ,že Ivan Reitman priviedol na svet omnoho lepšie filmy ,ako nejakú sentimentálnu hovadinu s Arnoldon v hlavnej úlohe odohrávajúcu sa v materskej skôlke no ja na tento film nezanevrem. Je to jeden z tých rodinných filmov na nedelné popoludnie ,ktorý mi udrel do hlavy len z jedineho dôvodu - už vás niekedy napadlo ,akoby to dopadlo keby Terminátor strážil škôlku? Mňa teda nie ,ale ak ste odpovedali podobne potom neexistuje lepší spôsob ako zistiť akoby to vyzeralo a Kindergarten Cop to dokázal pojať vtipne , zábavne a hlavne absúrdne. Udeľujem 73% spoločne s filmom Všade samé rolničky (obidva fungujú na tom istom princípe - guilty pleasure)

Kókaku kidótai: Stand Alone Complex (2002) (seriál)

Stand Alone Complex je zaujímavým medzipokračovanim slávneho Ghost in the Shell ,ale už to nie je ono. Jednoducho z toho uz nesrší taký skvelý feeling ako z prvého GITS. Nehovorím ,že je to zlý seriál - na to ,že to má byť pokračovanie to funguje výborne ,ale už mi to nepríde také vážne ako prvý diel (ktorý sa v tom úplne vyžíval) ,postavy mi prídu viacej komické (ocenil by som trošku serióznosti) a podobné veci. Najviac ma zosmutnilo keď som zistil ,že je to poviedkový seriál (epizódy na seba až tak moc nenadväzujú). A presne to je najväčšia vada na kráse. Miesto toho ,aby som dostal jeden skvelý príbeh som dostal tak 12 slabších príbehov. Verdikt: Stand Alone Complex originálnemu filmu nerobí hanbu ,ale ja by som viac ocenil filmovú verziu než serialové pokračovanie. 82%

Spider-Man 2 (2004)

Len málo filmov sa môže ,pochváliť ,ze majú aspoň dôstojné pokračovanie. No Spider-Man dostal perfektné pokračovanie. Najlepšie druhého Spideyho skonštatoval POMO - Just more of the same. Raimi vlasne nič nezhoršil a nezmenil ,a pre lajka ani nič nevylepšil ,no ajtak dokázal spraviť druhého Spider-Mana v úplne rovankom duchu so skvelými hercami a príbehom ,ktorý sa dá brať seriózne a nie je k výsmechu ani po päťnástich rokoch. Toto je môj najoblúbenejší Spidey takže mám k nemu slabosť. Za scénu ako Spier-Man zastavuje vlak (a za neskutočného Alfreda Molinu) dávam 90% (áno stále je to prehajpované) - mne osobne prišiel Raimi ako najschopnejší režisér ,ktorý kedy režíroval Spider-Mana ,len on dokázal vopchať do filmu prvky hororu a serióznosti tak ,aby to nikomu nevadilo dokonca to ľudia ocenili. Len škoda ,že sa po Spideymu Raimi znovu vrátil k točeniu hororovýh sračiek 😐

Spider-Man (2002)

Spider-Man s Tobeym Maquireom je úplná klasika ,ktorú videl snáď každý takže je úplné zbytočné sa tu nejak rozpisovať. Asi kazdý kto tento film videl mi môže potvrdiť ,že Sam Raimi dokázal vytvoriť niečo tak výnimočné ,že sa na podobnú úroveň dnešní Spider-Mani dostali len ťažko. Neviem koho napadlo ,aby režisér hororov ako Lesný Duch natočil Spideyho ,ale bolo to sakramensky skvelé rozhodnutie. Burton dokazal spraviť depresívneho Batmana ,čo najbližše ku komiksovej predlohe a Raimi dokázal spraviť realistickeho Spider-Mana so smutným a temnejším podtónom. A taktiež sa mu podarilo niečo ,čo staré komixovky nedokázali - udržať si svoju vážnosť aj po takmer dvadsiatich rokoch a za toto je pre mňa Raimiho Spiser-Man ešte stále navrchole. Možno budem znieť až príliš nostalgicky ,alebo az moc prehrotene ,ale 90% si to zaslúži.

Ano, šéfe! (2009) (pořad)

Jediny seriál ,kde budete počuť viacej vypípaných slov ako autentickeho cinkania hrcov ,tanierov a príborov. No na to ,že to je iba česká kopírka Gordona Ramsayho (originál je omnoho lepší) je to dobré. Niektoré diely horšie ,niektoré nepozerateľné a niektoré super. Celkovo je to dosť nekonzistentné. Za restauráciu u hovna dávam 63%

Scare PewDiePie (2016) (seriál)

Scare Pewdiepie je veľmy zaujímavý a jednoduchý počin ,ktorý ukazuje ,že YouTube so svojímy family friendly shitmi ešte nie sú na úplnom dne. V jednoduchosti ide o to ,že Elixa zavrú do miestnosti ,kde ho strašia. That's all my palls. Ak máte radi Escape games (poriadne prehrotené) ,alebo patríte do Pewdieho Nine Year Olds Army ,zamilujete si to. A ak patríte k fanfom ,čo si Felixa pamätajú ako hrával hry typu Amnesia ,tak vás pohltí veľká vlna nostalgie. 75% - Ak bude YouTube Red takto pokračovať ,možno bude aj obstojná platforma na poli Streamovacích služieb.