Dexter - Otcovy hříchy (2022) (epizoda) odpad!

Tak děkujeme, za horší závěr než u 8. řady. Asi hůř to skončit opravdu nemohlo. Debilní postavy které známě pár dílů, tak tvůrci očekávají, že k nim mám mít nějaký vztah. Tohle je asi to nejhorší pochcání seriálu....

Dexter - Pamatuješ si ty zrůdy? (2013) (epizoda)

Za mě docela uspokojivý závěr. V porovnání s 9. řadou masterpiece. Scéna s Debb byla dostatečně emotivní a závěr Dextera jako dřevorubce je poněkud zvláštní, ale přijatelný. Kdyby nebylo toho debila Saxona, tak bych možná dal i plný počet.

Digimon - hranice (2002) (seriál)

Digimoni jsou lepší než Pokémoni. Tesejte to do kamene!!

Dobrý ročník (2006)

Film který Američané nedokázali pochopit kvůli své omezenosti, tím pádem z tohohle filmu se stal nejhůře hodnocený Scott. Evropa taky tenhle film bohužel nespasila. Skvělý Crowe a skvělý Scott. Jediná věc se kterou mám problém je Abbie Cornish která je pro mě nejméně sympatickou herečkou kterou Scott mohl obsadit (a je možné že kdyby její postava byla z jiného místa než Ameriky, možná bych ji nehodnotil tak negativně, jako teď).

Dobyvatelé ztracené archy (1981)

1.část Film začíná ikonickou hudbou Johna Willliamsa, která provází celý film a soundtrack tohoto filmu znám nazpaměť. Jsem jediný kdo si všiml až teprve teď Alfreda Moliny, na začátku? Od mnoho lidí jsem slyšel, jak to že si Molina nevšiml, že má na zádech tucet pavouků, pavouk totiž váží strašně málo a sotva si ho všimnete když je na vás. Následuje několik překážek, které jsou poměrně originální, na tu dobu. Však u poslední mu nevyjde ji překonat a následuje útěk z chrámu, kde ho podrazí Molina a ukradne mu sošku, však nemá jí moc dlouho. Potom je tu nejikoničtější scéna, možná celé kinematografie, jak Indiana Jones utíká před Balvanem. Po této scéně se seznamujeme s hlavním záporákem Belloqem, který je podle mého názoru velmi solidní záporák, na rozdíl od těch dvou nácků se kterými se seznámíme později. Potom následuje legendární únik před divochama a dozvídáme se Indyho strach z hadů. 2.část Zjišťujeme Indyho profesi a následuje zasvěcení do zápletky filmu, které už jsem slyšel nejmíň tak stokrát, takže jedním uchem dovnitř, druhým uchem ven. Následuje odlet do Nepálu a legendární mapa s miliardou zastávek. Potkáváme Marion, u který nechápu že je schopna mít tolik chlastu v sobě a udržet se na nohou. Marion jako postava je snesitelná, ale nedivím se že pár lidí štve, je velmi impulzivní, ale dokáže se o sebe postarat, bohužel však většinu filmu je jako dáma v nesnázích. Setkáváme se s druhým záporákem, který je naprosto nechutný, odporný a velmi nesympatický. Pak přichází typická bitka v Indianu Jonesovi, i když tu není tolik prvků komedie jako v následující bitkách, tak i poměrně zaujme. Pak se Jones rozhodne s Marion odjet do Káhiry. 3.část Seznamujeme se s Indyho přítelem Sallahem, od kterého zjišťujeme že němci mají medailon, který má Marion, takže logicky z toho mi vzešlo, že udělali kopii, co mě však zarazilo, bylo to že tu kopii udělali na základě popáleniny velmi nesympatického nácka, což absolutně nechápu. Jak to udělali tak rychle? Jak věděli přesný materiál, ze kterého to je? Byl tak popálený, že byl vidět každý detail(později se dozvídáme, že menší detail neměl vypálen a omluvám se že jsem trochu předběhl). Nicméně následuje procházka po Káhirských ulicích, kde však je potká nemilé překvapení. Absolutně ta nejvtipnější bitka, kterou jsem viděl v celém Hollywoodu a ještě navíc legendární "šavlový a pistolový souboj" . Marion je však unesená a Indy si myslí že je mrtvá, potom nastává velmi velmi zvláštní truchlení. Pak se znovu setkává se Belloqem a zandá pár dobrých hlášek. Nejbizarnější věc v této části je hajlující opice, která je ke všemu ještě špión, naštěstí toto otravné zvíře neúmyslně otráví vlastní majitel. Poté se dozvídají že němci kopou špatně a Indy má šanci Archu úmluvy získat, jako první. 4.část Jones se Sallahem se dostanou do sálu, který ukáže, kde archa je zakopána. Indy najde Marion, však jí v tu chvíli neosvobodí, kvůli tomu že nejdřív potřebuje získat Archu a hlavně aby neudělal rozruch. "Velmi nenápadně" začnou kopat a dole najdou spoustu hadů a především Archu úmluvy. Mezitím se odehrává podivná romantická scéna, mezi Belloqem a Marion, samozřejmě Marion se pokusí nenápadně utéct, ale však jí v tom zabrání její starý známý nácek. Když Archa úmluvy a Sallah jsou na hoře, tak zjistí, že náckové si jich už dávno všimli. Belloq nechá Jonese dole a náckové k němu hodí Marion, i přes Belloqům nesouhlas. Po pár chvílích následuje pro mne velmi traumatizující scéna (bylo mi asi tak 5 když jsem tenhle film viděl poprvé) a i dnes ty mumie celkem vyděsí. 5.část Jones a Marion se z kripty dostávají ven a první věc co vidí je německý tryskáč. Poté následuje další bitka, která také pobaví. Marion v tryskáči, Indy vs namakaný nácek a obrovský výbuch na konci, bitka jak má být. Následuje únos náklaďáku s Archou úmluvy. Velmi vtipná a zajímavá podívaná. Následně Indy s Marion se rozhodnou odjet do Ameriky s Archou úmluvy, ale hned je zastihnou náckové, vezmou si Archu úmluvy a znovu unesou Marion. Pak následuje pro mne absolutně nejvíc nepochopitelná scéna, jak se sakra pomocí té ponorky se dostal na ten ostrov, ať jsem slyšel jakýkoliv vysvětlení, vždy jsou v něm díry. Indy se snaží odpálit Archu úmluvy a získat tak Marion zpět, však Belloq ví že by ji nikdy neodpálil. Indy je chycen a následuje další pro mne velmi traumatizující scéna(ta ale dnes pro mne vypadá trochu vtipně ). Dále věc která je pro mne záhadou, jak se dostali z toho ostrova? Rozhodně to podle mne nebylo jednoduché, možná pro ně přijeli ti piráti, od kterých je náckové unesli. Na závěr ikonické zavření Archy úmluvy do krabice a nikdo nikdy už jí znovu neotevře. Není to můj nejoblíbenější Spielberg, ani Indy, ale rozhodně to patří ke špičce Spielbergovi kinematografie. Hudba Johna Williamsa je naprsoto famózní. Harrison Ford a jeho nejznámější role, ale podle mne není úplně ta nejlepší. Velmi solidní film, který by měl vidět naprosto každý.

Dokonalý trik (2006)

Jsem ten v bedně, nebo ten na jevišti? Je akademie banda senilních důchodců, které dojme ubrečené historické drama a nebo Dokonalý trik není dokonalý? Kdyby tahle otázka nebyla, tak jasná, mohlo by se o tom psát několik seminárních prací a několik spekulací, jako o té první, ale všichni bohužel víme, jak to je.

Dumbo (2019)

Pointa původního filmu naprosto zašlapaná do země a na místo toho je to jen stupidní blockbuster.

Dunkerk (2017)

Na druhé zhlédnutí ještě lepší. Když jsem koukal poprvé, tak jsem se trochu ztrácel v ději. Když se v ději zorientujete tak vás film hodně chytne a pochopíte o co Nolanovi jde (zachytit především atmosféru války). Scénáři ani režii není co vytknout, Christopher Nolan tak jak ho máme rádi. I když Nolan tu nedává velký prostor postavám, jako v předešlých filmech, tak to tomu filmu neškodí. U filmu je přední atmosféra a činy postav (právě díky tomu jsem si dost postav zapamatoval, ne díky jejich charakteristickým vlastnostem, ale díky jejich činům, který právě vyjádřili jejich charakter). Hudba je velmi povedená a doufám že Zimmer se vrátí ke spolupráci s Nolanam (Ludwig Göransson odvádí dobrou práci v Tenetovi, ale na Hanse Zimmera se zdaleka nechytá). Hoytema ukázal tady, v Interstellaru a v Tenetu že je lepší kameraman než Wally Pfister(který si myslel že dobrý kameraman, může být i dobrý režisér XD), opravdu má hezčí záběry než kdy Wally Pfister měl. Tom Hardy tu hraje očima, tak se nedá moc dobře zhodnotit, ale asi s pár nominacema za jeho výkon souhlasím, i přesto že tu sotva promluví. Cillian Murphy a Mark Rylance tu jsou dle mého názoru nejlepší herci a jsou nejlíp zapamatovatelní, i jejich část příběhu byla nejlepší. Kenneth Branagh tu nemá největší prostor, ale svoje si odehraje.Mimochodem furt jsem si nevšiml Michaela Cainea, ale v tom filmu je, dle ČSFD. Upřímně filmu nemám co vytknout, možná jen tu zmatenost děje, ale napodruhé jsem se zorientoval a hezky se vám to spojí.

Ed Wood (1994)

Škoda toho upozadnění Billa Murrayho, jinak docela velmi nadstandardně dobrý flim.