Zabití Jesseho Jamese zbabělcem Robertem Fordem (2007)

Bylo mi Roberta Forda líto, ale nemělo by, vážně mám z této postavy rozpačité dojmy: bez charisma, žádná gestikulace, myslí se že může být vyjímečný, ztotožnitelný, litoval svého činu, vydělával na vraždě Jesseho Jamese, zradil Jesseho Jamese, poslední roky svého života byl už uvnitř mrtvý, stal se z něj snadný terč, s Jesse Jamesem nebyl moc velký kamarád, i přesto že ho obdivoval.

Zahrajte mi "MISTY" (1971)

Není to úplně špatný, ale některé scény jsou úmorné dlouhé, zbytečné a působí že chtějí natáhnout stopáž, také některé vypadají velmi komicky (hlavně ta na konci). 5/10

Záchranáři (1977)

Docela nuda, na to že je to první Disneyovka která dostala pokračování.

Zachraňte vojína Ryana (1998)

I na 2 zhlédnutí pořád nezapomenutelný snímek. Pro mě nejlepší válečný film a nejlepší film Stevena Spielberga (i přesto že je na ČSFD až na 4. místě ve Spielbergovi kinematografii). Klasický Tom Hanks který ničím moc nepřekvapí, ale vždy si odehraje to svoje a rozhodně tento snímek patří k tomu nejlepšímu s tímto hercem. Kdo docela překvapil byl Edward Burns který je podle mě nejzajímavější postava v jednotce. Matt Damon tu neměl nějak extra velký prostor ale rozhodně nezklamal. Pak tu je Vin Diesel(tento film je pro něj jeho vrchol kariéry a ještě to bylo před tím seriálem o autech) tu má menší prostor ale nehrál špatně a myslím že u těchto filmů měl zůstat. John Williams poskládal velmi dobrou hudbu k tomuto filmu i přesto že jsem měl někdy pocit že vykrádá sám sebe. Také tento film velmi dobrou výpravu a kameru. Také je tu dech beroucí scéna vylodění v Normandii, scéna ukazuje jak je válka brutální a tvrdá, také zaujme práce mediků. Tenhle film by měl vidět úplně každý i přesto že válečné filmy nemusíte a pokud jste fanoušek Spielberga naprostá povinnost tento film vidět.

Zátah: Vykoupení (2011)

Jeden z nejlepších asijských filmů minulé dekády.

Zátah 2 (2014)

Furt doufám že bude trojka. Druhý díl skvělý, jako ten první.

Zataženo, občas trakaře (2009)

Docela zklamání, pamatuju si to lepší a vtipnější, v některých momentech velmi ploché a je tu obrovská dávka klišé(jestli bych to měl říct o nějakém filmu, tak právě o tomhle), docela i místy stereotypní. Některé fórky ujdou. Zajímavé nápady nespasí celý film.

Zhoubné zlo (2021)

Musím uznat že mi Wan vytřel zrak. Dlouho jsem neviděl něco tak nepopsatelného. Smál jsem a plakal, který režisér dokáže vyvolat tolik emocí?? U kterého jiného filmu jsem to prožil??

Zmizelá (2014)

O tomhle filmu musím přemýšlet furt a furt a furt. Ben Affleck je hodně nejistá postava a nevíte čemu věřit a sám jsem chvilku pochyboval, jestli ji zabil. Rosamund Pike, ta byla absolutně perfektní a podle mě její "geniální" myšlení naprosto skvěle ztvárněný. Neil Patrick Harris - celkem mu role sedla. Největším problémem jsou chyby, např. to že zamkl někdo a pak jen tak odešel těmi zamčenými dveřmi, i když bylo zamčeno. David Fincher dokázal že je úplný génius, jeden jeho z nejlepších filmů. Jeho atmosféra je perfektní. Místy mi Bena Afllecka bylo líto a taky jsem si chvilku jsem si říkal, jestli je to inspirovaný skutečností, vážně to tak vypadá. Sečteno podtrženo 9/10