Hra o trůny - Série 7 (2017) (série)

Upřímně jsem trpěl a docela dost, ale stále to má jakžtakž slušný příběh, i přes několik nesmyslů. Hodně postav se chová jako po lobotomii mozku. Vizuálně to vypadá furt poměrně dobře. Stále si to zaslouží víc než 2*, i přes několik událostí které mi nedávali vůbec smysl.

Hra o trůny - Série 8 (2019) (série)

Má nasranost 11/10, má vůle si přečíst knížky 11/10, má vůle přispět na přetočení poslední série 11/10 (raději bych byl kdyby přetočili poslední čtyři), Mé přesvědčení že LOTR má lepší bitvy 11/10. Největší zklamání všech dob

Hra o trůny - Za Zdí (2017) (epizoda)

Můžete mi vysvětlit, proč se Jon choval na konci jako úplný dement? Pryyyyč!!! Budu bojovat dál( ještě kvůli mě umře drak), i když nemám dračí sklo, i přesto doufám že porazím bílé chodce. Nechápu co tam na konci vyváděl.

Hřbitov domácích zvířátek (1989)

Nebýt některých příšerných hereckých výkonů, tak je to perfektní adaptace. Bohužel na co film tak trochu poukázal, že ani samotná kniha není dokonalá. Chování některých postav je opravdu trestuhodný. Scénář je slušný a režie taky není špatná.

Hugo a jeho velký objev (2011)

Impozantní výkon Bena Kingsleyho, který ztvárnil Georgese Méliése, jehož příběh mne velmi dojal. Zbytek průměr a ne tak otravný jak obyčejně Asa Butterfield

Chicagský tribunál (2020)

Nikdy jsem nepovažoval Sorkina jako nejlepšího scénáristu, i přesto že jeho většinu filmů hodnotím velmi kladně, tak mi přišlo že tomu vždycky chyběl náboj a i u tohoto filmu jsem měl takový pocit. Taky co musím podotknout, že o Sorkinovi jako režisérovi jsem nebyl vůbec přesvědčený, ale tenhle film mi potvrdil, že Sorkin dokáže zrežírovat kvalitní film. Hudba mi tu přišla docela nevýrazná. Všichni herci tu hráli famózně, ať už to byli ti známý a nebo ti neznámý. Eddie Redmayne tu hraje konečně normální člověka a vypadá konečně jako normální člověk. Baron Cohen je tu zábavný, ale dokáže zahrát i vážnější scény. Stojí za zmínku Mark Rylance a Joseph Gordon-Levitt, kteří se chopili role právních zástupců a upřímně mě překvapuje, že ani jeden nemá nominaci na Oscara. Michael Keaton tu hraje ve dvou scénách a asi vás jeho výkon potěší, ale samozřejmě bych byl raději, kdyby tu dostal větší prostor. Solidní soudní drama, které zaujme a místy i pobaví, solidních 9/10

Indiana Jones a Chrám zkázy (1984)

Budu trochu stručnější než u 1. dílu. Začátek je sice akčnější, než u prvního dílu, ale rozhodně není lepší. Také v úvodu se tam setkáváme s dvěmi velmi otravnými postavami. Oba jsou celou první půlku nesnesitelní a velmi nesympatičtí, jak Kraťas, tak i Willie. Druhou půlku jsou snesitelnější a díky tomu nejsou zařazovaní mezi nejotravnější postavy všech dob (teda většinou). Hudba Johna Williamsa není tak nápaditá, jako u prvního dílu, ale i tak se jedná o poměrně dobrý soundtrack. Zasvěcení do zápletky je mnohem zajímavější, než u jedničky, hlavně kvůli tomu že samotná zápletka je závaznější. Je tu velmi hodně nelogických scén a nemá smysl se u nich pozastavovat, jako u prvního dílu, jelikož by tento komentář by byl opravdu velmi dlouhý a takřka celý negativní. Za to Harrison Ford tento film táhne a je tu bezpochyby nejlepší herec, v prvním díle mi připadal nemasný, neslaný, ale tady mě bavil mnohem více. Také v tomto filmu uvidíme několik bizarností: např. jezení brouků nebo oční polévka. Také tu vidíme pána chrámu, u kterého jsem si nebyl jistý, jakého je pohlaví, totiž když jsem byl mladší, myslel jsem si že je to holka. Říkal jsem že u nelogických věcí se nebudu pozastavovat, přesto nemohu tuto věc nechat nevyřčenou, nechápu jak si britové nemohli sakra všimnout, toho že pod chrámem ve kterém jsou, dole otročí desítky malých dětí a žádného z těch rituálů který se děje pod palácem. Samozřejmě je tu několik zábavných soubojů a překvapivě i jeden emocionálnější. Hlavní záporák je velmi slabý, oproti Belloqovi v jedničce, ale je furt lepší než nacističtí záporáci v jedničce. Pak tu jsou ostatní záporáci, který jsou nezajímavý a poměrně jednoduše zapomenutelný. Finále filmu zabaví a možná překonává i první díl. Závěr je jako z klasického dobrodružného filmu. Celkově v tomto filmu je nadbytečně moc akce a velmi málo příběhu. Dvojka není tak dobrá jako 1 nebo 3, ale stále furt se jedná o solidní film

Indiana Jones a Poslední křížová výprava (1989)

Můj nejoblíbenější Indiana Jones a druhý nejoblíbenější Spielberg. Úvod filmu zabaví, není tak akční jako druhého dílo a nezaujme tak jako u prvního dílo, ale stále se jedná o solidní úvod, možná je lepší než u druhého dílu. Není tu tolik komediálních a akčních scén, jako v druhém díle, ale díky tomu dostává příběh větší prostor. Akční scénu jsou ty nejlepší z celé trilogie, i přesto že to není hlavní náplň filmu, jako ve druhém díle. Harrison Ford tu podává rozhodně nejlepší výkon, ze všech tří filmů, v prvním díle mi nepřipadal moc výrazný, v druhém díle byl nejlepší ze všech herců, ale to bylo hlavně kvůli tomu že všichni ostatní byli příšerní, však ve třetím filmu přehrává i Seana Conneryho a ostatní herce, který rozhodně nejsou špatní. Výprava a kamera jsou tu taky nejlepší z celé trilogie. John Williams tu není tak znamenitý, jako v prvním díle, však rozhodně ve třetím díle nezaostává. Sean Connery(otec Indyho) je nejlepší vedlejší postava celé trilogie a jeho herecký výkon je také excelentní. Marcus Brody tu má větší roli, než v první díle a je tu jako odlehčující postava. Sallah je tu také na odlehčení, který tu má menší roli, než v prvním díle. Elsa je nejzajímavější z Indyho milenem, jelikož je tu jako taková šedivá postava, narozdíl od Willie a Marion. Donovan není tak dobrý záporák, jako Belloq, ale rozhodně je lepší, než záporák Mola Ram z druhého dílu. Vogel je asi nejlegračnější záporák v celé trilogii. Finále filmu je rozhodně nejlepší a nejemocionálnější z celé trilogie.