Případ Sloane (2016)

paradny film z prostredia lobingu, politiky a prava, jessica chastain podala excelentny vykon, vobec som nevedel, aky bude jej dalsi krok, pred vsetkymi bola o krok vpred, aj sa chytit do pasce bol jej zamer, co predviedla v zaverecnom sudnom pojednavani som vobec necakal, americky system je prehnity, neodmenuje cestnych politikov, ktorych volia podla svojho presvedcenia, odmenuje krysy, ktore su ochotne predat svoju vlast, za to, ze zostanu u koryta, tieto krysy su skutocnymi parazitmi americkej demokracie 8/10

Největší showman (2017)

muzikaly nemusim, nikdy som ziadnemu z nich nedal ani len 3 hiezdy, ale najvacsi showman je zrejme najlepsim muzikalom, moulin rouge si uz nepamatam a la la land uvidim za tyzden, pesnicky vyborne, ktore maju zmysel, choreografia taktiez, skvele dobove prostredie, aj kostymy boli vynikajuce, herecke obsadanie perfektne, hugh jackman, michelle williams ako vzdy dobri, aj zac efron mi sedel v tomto filme, zendaya mala skvelu akrobaticku choregrafiu na lanach a bola dobra na rozdiel od tragickeho spidermana homeless, vrcholom filmu bolo operne vystupenie rebeccy ferguson, pri jej vystupeni mi behal mraz po chrbte, postrehol som, ze vo filme hral aj black manta z aquamana, film bol o chudobnom chlapcovi barnumovi (hugh jackman) ktory chcel dokazat bohatym rodicom svojej priatelky, ze nieco velkeho dosiahne vo svojom zivote, aj dosiahol, ked zacal zarabat na podivnych ludoch, najmensi muz, najvacsi muz, najtazsi muz, fuzata zena, chlpaty chlap, co vyzeral ako chewbacca, atd, neskor sa za nich zacal hanbit, ved kto by nie, zas na druhej strane, aj ked bol podvodnikom, ci ich len vyuzival, aby na nich zarabal, im dal skutocnu rodinu a cirkus bol ich domovom 7/10

Star Wars: Poslední z Jediů (2017)

po skvelych star wars 7 a rogue one sklamanie, nastastie trapnost typu thor ragnarok to nebola, jak druhi pisali, skor mi to prislo unavne ako nedavny blade runner, vacsinou tie sceny so zvieratami mali byt akoze vtipne, snoke je uplny vysmech vsetkych zaporakov, mal len dve sceny a tak lahko sa necha zabit, rey s kylom su nepriatelia, potom kamarati a zase nepriatelia, preco jeden druheho vnimaju??? kto je rey, stale neviem, luke skywalker sklamanie, jak vlastne zomrel??? leia supermanom, tak ma nejaku silu alebo co, stale sa len skryva, uteka, dava rozkazy, len dva suboje svetelnych mecov, benicio del toro uplne zbytocna postava, skor bol trapny, postrehol som, ze cervena farba bola nejak dominantna, na daisy ridley sa dobre pozera, jebacka to je 6/10

Tvář vody (2017)

toto, ze ziskalo oscara, v hollywoode je tolko jebaciek a vyberu nesympaticku sally hawkins, bol to des ju vidiet nahu, jak masturbuje a suka s obojzivelnikom, este k tomu debilne muzikalove cislo, ktore do filmu nezapadalo, ziadne hororove sceny, jedine pozitiva boli retro doba sestdesiatych rokov, dobry soundtrack a solidny michael shannon 4/10

Batman v Superman: Úsvit spravedlnosti (2016)

konecne sa stretnu dvaja naikonickejsi hrdinovia v historii, hned v uvode snyder dokaze, preco je najlepsi reziser, smrt bruceovych rodicov je dokonale zobrazena, mal som doslova pocit, ze sa pozeram na obrazky z komiksu, film je vynikajuci, temny, drsny, zmena oproti humornemu marvelu, paradny batman v podani bena afflecka, najlepsi batman vobec, ano toto je pravy drsny nekompromisny batman, ktory sa so zlocincami vobec nemazna, v subojoch pouziva ruky aj nohy, lame ruky, nohy, vazy, drvi rebra, mlati do spankov, bez problemov striela na nepriatelov, koho nazabije, toho oznackuje a posle na smrt do vazenia, bitka v sklade, ked zachranuje supermanovu matku, bola najlepsou bitkou vsetkym cias, musim pochvalit aj dalsi casting, henry cavill sa pre rolu supermana narodil, wonder woman v podani gal gadot je vynikajuca, ma fantasticky nastup, ked zachrani batmana, jesse eisenberg ako lex luthor mi pripominal ledgerovho jokera, vo filme sa na okamih predstavia aj dalsi hrdinovia zo stajne dc aquaman, flash a cyborg, patrim medzi tych, ktory pochopili slavnu martha scenu, matky batmana a supermana sa volaju martha, ked superman vravi batmanovi, ze musi zachranit marthu, batman si zacina spominat na osudovu noc, ked prisiel o rodicov, prichodom lois a jej vysvetlenim, ze supermanova matka sa vola martha, si batman uvedomi, ze sa dostava nad porazenym supermanom do rovnakej pozicie vraha, ktory v temnej ulicke zabil jeho rodicov, dovod preco batman zabija a takmer zabije supermana je jednoduchy, 20 rocny neuspeny boj so zlocinom sa podpise na psychike cloveka, po smrti svojho partaka jasona todda uz stratil akekolvek zabrany a porusil svoj moralny kodex, nikdy nezabije, znicenim polovice velkomesta subojom supermana so zodom, sa batman staval este viac pesimistickejsim, nikomu neveril a tvrdohlavo si siel za svojim, spomienka na smrt svojich rodicov, ho obrodi, zase zacne verit druhym, to je emotivny moment, to som chcel napisat o martha scene, rovnako emotivna je aj smrt supermana, ked porazi doomsdaya, vyzdvihnem este skvely soundtrack od hansa zimmera a junkie xl, najlepsi film 2016, snyder je boh 10/10