• Krátkometrážní

Hotel pro psy (2009)

Film je protknutý opravdu, ale opravdu mnoha žánrovými zkratkami, které jsou očekávané už od počátku vyprávění. Nebylo to moc vtipné a něco mi bylo přímo protivné, i když se považuji za pejskaře. Dětska a psy to by mělo fungovat skvěle, a také asi funguje, ale u velmi nizké věkové skupiny. Takže za sebe říkám: koukat se na to dá, ale jsou tu i velmi nudné pasáže, tím bych podotknul, že by to šlo i zkrátit.

Policajt ze sámošky (2009)

Pruměr, ale celkem jsem se bavil. Oddychovka, nenáročná na čas a mysl. U několika (sice máleho množství) scén jsem velmi pobavil. Taková parodie na Die Hard. Paulovi protivníci ovládali parkur, který je v současné době velmi IN, tak proč si tím ještě nepřisadit k oblibě mládeže.

Pátek třináctého (2009)

Jelikož nemám nakoukané původní Voorhesovky, tak mi to nepřinášelo opravdu nic a opravdu se obávám, že kdybych viděl originál, tak by mi to přineslo ještě o hodně méně. Opět hyperstylizovaný slasher, který se distancoval od veškeré atmosféry. Pane Nispele atmosféru prosáklou krví a strachu nedocílíte několika stupidními lekačkami a točící se kamerou dokola. Mrtvých a krve bylo dost, ale vše bylo podáno velmi úsměvnou formou, kterou jen dplňovali obnažená ňadra na každém rohu i třeba nemístně (při jízdě na prkně za člunem).

Bionická žena (2007) (seriál)

Dějově velmi slabé a nedotažené. Hlavní představitelka je v této roli dosti toporná a stylizací prostředí mi to silně připomíná seriál Brutální Nikita. Triky jsou laciné, ale byl z mého hlediska ten nejmenší problém. Vždy lamentuji, když je nějaký seriál předčasně ukončen, ale zde jsem i dokonce rád.

Muž z Acapulca (1973)

Tenhle film můžu stále, je plný senzačníh humorného nadhledu na špiony a napřemožitelné agenty. J.P. se zde zase předvádí nehorázným způsobem, tohohle chlápka já holt můžu.

Smrt čeká všude (2008)

Je to osudový film, kde se chlápek probíjí v Iráku mezi bombami, je to trochu suverén, ale válka se mu dostala pod kůži a neví co s tím má dělat. Velmi zajímavý a originální pohled na válku, žádné moralizování, jen čisté konstatování. Závěr je super.

Hon na myš (1997)

Komedie, která mě úspěšně pobavila dříve i dnes. Plná šíleností z animovaných grotesek (odpálení Ernieho z komína apod.), ale i inteligentnějších vtipů. Vždy mě úspěšně rozesměje Christopher Walken s jeho myšovizí 2000 a catzilla, kterou už málem museli dát znovu do plynu.

1000 Frames (1960)

Mé tisícé hodnocení, tak jsem se odhodlal, k této hračičce s čísli. Nemůžu jinak než průměrem, jelikož čísla sem, čísla tam - co já s nimi nadělám? (a jejich tam tisíc a velmi rychle běhají, i přestože nemají nožičky ;-))

Monstra vs. Vetřelci (2009)

Velice vtipný a zábavný animák, který je za poslední dobu jako jeden z mála nabitý velkým množstvým hlášek. B.O.B a prezident Hathaway hlásí, jak málo kdo. Má to spád a švih - pobaví to malé i velké. Z celkového hlediska to není ani stupidní příběh o ničem. "I don't think your parents like me, and I think that Jello gave me a fake phone number."