Hanebný pancharti (2009)

Tak tímhle filmem jsem si asi definitivně potvrdil, že Tarantino není režisér pro mě. Obdivuju jeho Pulp Fiction, ale vše co vzniklo poté a už je jen velmi slabý odvar. Proti Hanebným panchartům nemůžu z hlediska řemeslného či hereckého říct takřka nic. Na druhou stranu nejsem schopen říct takřka nic pro sledování tohoto filmu - pokud nejste odborníci na dějiny kinematografie tak vám většina narážek zůstane (stejně jako mně) utajena, stopáž je hodně přetažená, členění na kapitole je zcela zbytečné a u Tarantina už to působí poněkud jako vykrádání sebe sama (Pulp Fiction, Kill Bill). Nejhorší ale je, že příběh není nijak extra vymakaný a zajímavých nápadů je poskrovnu, dialogy nejsou špatné, ale jejich zábavnost nijak převratná není. Špatný film to rozhodně není, ale zdejších 87% je extrémně nadhodnocených a dovoluji si tvrdit, že pokud v kolonce režisér nebylo jméno Quentin Tarantino, tak jde hodnocení hodně dolů. 70%

Někdo tam dole mě má rád (2008)

Hmm, tak celkem mě to zaujalo a docela by mě zajímalo, jak by si Roman Vojkůvka poradil s filmem, na který by měl slušný rozpočet a profi herce. Je vidět, že je to celovečerní prvotina, protože to trpí značnou řádkou neduhů - přemrštěná stopáž, někdy opravdu bídné herecké výkony a ne vždy dobře znějící dialogy. Ale má to na horror i celkem slušnou myšlenku a některé scény jsou opravdu povedené. 50%

Antigona (2008) (divadelní záznam)

Herecké výkony jsou sice skvělé, ale režijní exhibicionismus Martina Čičváka je někdy až zarážející. I modernizaci je třeba dělat s nějakým vkusem a za trapnost některých rádobyšokujících scén jsem se až styděl.

Stíny z lesa (2005)

Tak tohle je dost slabý horor. Nápad umístit zombíky doprostřed hlubokého lesa není špatný. Problémem ovšem je, že režisér Carl Bessai opravdu neumí točit i svým zpracováním zabije i těch několik světlých okamžiků. 40%

Sestřička Betty (2000)

Velmi příjemná oddechovka, která si pohrává s aspekty soap opery. Velkým kladem jsou rovněž herecké výkony - hlavně okouzlující Renée Zellweger a tradičně výtečný Morgan Freeman. 70%

Creepshow: Plíživý děs (1987)

Vypadá to trochu jako prodloužená verze televizního seriálu Věřte nevěřte. Každopádně je to celkem zábava a rychle to odsýpá.

Dobrodružství šesti trampů (1969) (seriál)

Naivní, ale pěkně nostalgický děj doplňují ty největší trampské hity. Pohodová oddechovka.

Věčný žid (1940)

Tenhle film krásně dokumentuje, jakým způsobem mohou dokumenty manipulovat a překrucovat fakta. Jinak se jedná o poměrně statický film, který ale ve své době mohl fungovat jako poměrně uvěřitelná propaganda.

Zámecká zrůda (1995)

Celkem milé překvapení. Zámecká zrůda se snaží postupně budovat atmosféru, příběh není vůbec hloupý a celkem povedené jsou i masky a hudba. 65%

Harry Potter a Princ dvojí krve (2009)

Opět budu ve svém soudu poněkud neobjektivní, protože znám všechny knihy skoro nazpaměť a považuju je za vynikající. A film jako vždy trochu zklamal. Yates je velice dobrý ve vykreslení běžného školního života. Princ dvojí krve se ve vykreslení atmosféry Bradavic nejvíce blíží knižním předlohám. Otázkou zůstává, zda tyto scény nezabírají pro diváka-nečtenáře příliš mnoho místa. V čem ale Yates tentokrát selhává jsou bohužel klíčové scény. Scéna u jezera má v knize báječně hororovou atmosféru, zatímco ve filmu je to trapná vykrádačka Pána prstenů (Brumbál v roli Gandalfa a neživí bůhvíproč vypadající jako Glum). Kniha končí skvělou bitvou členů Brumbálovy armády proti Smrtijedům. Ve filmu nic takového není, a tak Smrtijedi po vraždě Brumbála zcela v klidu opustí Bradavice hlavní branou(!!). 75%