Čapajev (1934)

Na dobu vzniku je tam až překvapivě málo propagandy. Ano, najde se tu dívka milující kulomet atd., na druhou stranu hlavní hrdina třeba netuší v jaké internacionále je Lenin a výrok "přijdou bílí, kradou, přijdou rudí, kradou..." mě docela šokoval. Je škoda, že technická stránka je už velmi zastaralá, protože jinak se jedná o velmi kvalitní historický film. 70%

Jednorozený (1990)

Tak tady si s hodnocením nevím rady. Tenhle film je prostě nehodnotitelný. Je to zajímavý experiment a minimálně prvních 5 minut je skutečně šokujících. Jenže zbytek je dost velká nuda a nepomůže ani když tušíte o co vlastně jde. Kdyby režisér znal míru a zkrátil to celé tak na 30 minut bylo by to určitě koukatelnější.

Dracula 2000 (2000)

Je to celkem nudný horor, který má jen velmi málo míst, které skutečně zaujmou. Jednu hvězdu přidávám za teorii o vzniku Draculy, která mě překvapila tím, že vůbec není hloupá a navíc je celkem originální. 50%

Final Fantasy: Esence života (2001)

Po dlouhé době film, u kterého jsem vážně zvažoval, že se na něj nedokoukám. Nudnější scénář snad ani napsat nešlo, výhody technického zpracování jsem také nenašel. Ano, je to pěkné, ale hranému filmu se to ani v nejmenším nepřibližuje.

Kostka (1997)

Velmi originální námět a místy hodně napínavé. Je opravdu škoda, že se tenhle scénář nedostal do ruky nějakému opravdu invenčnímu režisérovi - mohlo to být ještě o třídu lepší. 75%

Temný rytíř (2008)

O třídu lepší film než Batman začíná. Hlavně tady má Batman konečně nějakého zajímavého protivníka. Joker je natolik charismatický, že jsem mu většinu času fandil a těšil se, jaký další šílený plán vymyslí. Trošku zamrzí jen extrémně nevěrohodná situace s dvěma trajekty a dvěma detonátory. Upřímně bych považoval za realističtější, kdyby se najednou z moře vynořila Godzilla, než že nikdo to zatracený tlačítko nezmáčkne...

Batman začíná (2005)

Tak začátek byl opravdu velmi nudný - musím přiznat, že analyzovat psychickou stránku comicsového hrdiny mi nepřijde jako dobrý nápad. Uvěřitelné to není, vtipné taky ne a akční už vůbec ne. Naštěstí po Wayneově návratu do Gothamu se to trochu rozjede a začne to být i celkem zábavné. 70%

Hrdý Budžes (2003) (divadelní záznam)

Výkon Báry Hrzánové je sice úctyhodný, ale jinak jsem se při sledování této inscenace opravdu příliš nebavil. Hrdý Budžes má sice nějaké světlé momenty, ale jsou často zabity prvoplánovým estrádním humorem (nejčastěji založeném na fyzické komice a otřepaných komunistických klišé, které už zparodoval kdekdo, takže už jejich parodování začíná být dost vyčpělé)

Křižník Potěmkin (1925)

Ve své době to byl jistě dokonalý film, ale v dnešní době už jeho síla dost vyprchala a zvláště po obsahové stránce už nemá tolik co říct.

Avatar (2009)

Na Avatara jsem šel s hodně velkou nedůvěrou a už dopředu jsem očekával, že ho budu moci zařadit mezi mých TOP 10 nejpřeceňovanějších filmů všech dob. Nestane se tak - hodnocení nad 90% sice považuji za nadhodnocené, ale celkem chápu, že spousta diváků byla filmem tak okouzlena, že se nějakým komplexnějším hodnocením ani nezabývala a sázela rovnou 5 hvězd:) Po vizuální stránce se rovná o opravdu dokonalý film, je tady spousta nádherných detailů a při sledování jsem měl neodbytný pocit, že zrovna na Pandoru bych velmi rád jel na dovolenou. Z příběhu jsem měl obavy, ale Cameron se naštěstí vyhnul zbytečné patetičnosti a dokázal dvě a půl hodiny udržet divákovu pozornost bez toho aniž by se mu nějak podbízel. Samozřejmě příběh je plný klišé (např. náckovský velitel Nebešťanů) a někdy dost průhledný. Ale je to přece jen hlavně pohádka, takže se to dá s lehkým srdcem odpustit. A ta ekologická agitka z toho nijak výrazně neční, na všechny Greenpeace a změny klimatu jsem dost háklivý, ale v tomto filmu to bylo zaobaleno tak, že se ochrana přírody zdála jako zcela logická věc:) Celkově pro mě čistých 80%