• Fantasy

Star Wars: Poslední z Jediů (2017)

Ačkoli to byl můj první Star Wars, musím pochválit za krásně zpracované, dech beroucí záběry a akce, které doplňuje brilantní hudba. A co je pro mě největší úspěch, konečně vím kdo je Luke Skywalker :-)

Ztracen v džungli (2017)

Asi jen těžko si ten kdo viděl Ztracen v džungli může představit jaké to v reálu muselo být peklo pro člověka, který tohle skutečně zažil. A nad tím jsem po shlédnutí filmu přemýšlel. Tento film nám opět dokazuje, že pokud má člověk odhodlání přežít, vůli jít dál a nezastavovat se ani při maximálním vysílení, zvládne i ty nejtěžší překážky, které mu osud přichystá. Co se zpracování filmu týče, určitě patří do skupiny těch lepších. Při některých scénách z rozbouřené řeky, jsem napětím nedýchal, záběry Bolívijské přírody byly skvělé a Danielův výkon velmi uspokojivý. Jen při záběrech na škaredá zranění mě více interesovali diváci v sále zakrývající si oči. Za mě 75%.

Vražda v Orient expresu (1974)

Oproti knize, příliš rychlé. Seznámení s cestujícími, vražda, rychlé vyšetření záhady, jakoby se odpovědi povalovaly přímo před Poirotem. Avšak to se dalo čekat, poněvadž kdyby měl být film jako kniha, musel by být dvojnásobně dlouhý. Film je velmi hezký, klasická detektivka od Agathy Christie.

Sněhulák (2017)

Jeden z těch filmů, na které se těšíte jako na Vánoce a pod pomyslným stromečkem najdete jen uhlí, trochu sněhu, nějakou tu mrtvolku, a tak si říkáte, jestli jste opravdu tak moc zlobili nebo to je jen nevhodný dárek. Asi tak by se dal tento "horor" nebo spíše jen suchý thriller popsat. Jediné co mě uchvátilo, byla krásná norská krajina.