• Krátkometrážní

Zvětšenina (1966)

Zvláštně pojatý kriminalistický příběh o fotografovi modelek, který má pocit, že může naprosto všechno. Až jednou v parku vyfotí pár milenců, postupně, když si fotografie prohlíží objeví něco, co ho naprosto šokuje a začne fotografii zvětšovat, aby zjistil, co se na ni skutečně odehrává. Fenomenální film Michelangela Antoniona, který svým specifickým, pomalým stylem vyprávění, který nutí diváka vnímat detaily každého okamžiku ve filmu, který pomalu odhaluje hrozivý čin. Hlavní myšlenkou filmu je pravda, jak jí vnímat, jde to vůbec? Existuje? A jde brát objektivně? Nebo je vše subjektivní? Jeden z nejlepších filmů světové kinematografie, 96%

Zlý časy v El Royale (2018)

Bad times at the el royal je pěkně gradující a dynamický film s dobrou zápletkou, pěkně natočený, herecké výkony jsou velice solidní. Velký plus tohohle filmu byla pro mě hudba, ta se tam totiž neuvěřitelně hodí! Příjemně se na film koukalo a z kina jsem odcházela příjemně překvapena! Atmosféra i téma mi lehce připomínalo "Taratinovský" styl, ale to hlavně asi kvůli tématu, který se pro něj typické. Nicméně film si řadím mezi nejpovedenější počiny roku 2018. 75%.

Roma (2018)

Myslím, že toto dílo je důkazem, že netflix netvoří jen komerční snímky, Neuvěřitelně silný autorský film, Cuarón zpracuje něco tak strašně siného do neskutečně umělecké, obrazově perfektní formy! Myslím, že se jedná o nejlepší film za rok 2018, jen škoda, že to nebylo příliš dostupné v českých kinech. Tohle je totiž film velkého plátna!

Náš vůdce (2008)

Opravdu hodně silný příběh. Školní projekt v čele s učitelem z německého gymnázia, který se svými žáky simuluje a sleduje jak se na lidech projeví diktátorství, nadvláda jedince - až takřka nacismus. S mocí přichází odpovědnost, která tady evidentně chybí, kdo to zarazí? Kdo to utne dřív, než bude pozdě? Ale jak, když si to skoro nikdo neuvědomuje!? Silná myšlenka o určitém režimu, který když se vymkne kontrole, musí skončit obrovskou tragedii, aby si lidé své činy a rozhodnutí uvědomili?

TY (2018) (seriál)

Ten seriál mě fascinuje důvtipností hlavního antihrdiny. Myslím, že to rozhodně patří k nejpovedenějším seriálům za poslední rok, né-li dva. Opravdu hodně silný dramatický seriál o posedlosti, určitém majetnictví, potřebou a nezdravou závislostí na člověku, která se nebojí zajít až do největšího extrému. Pěkná kamera, příběh do sebe zapadá, vše dává perfektní smysl. Rozhodně to stojí za shlédnutí! Jen doufám, že druhá série nebude zklamaní. Update: 2. série se rozjela moc dobře, ale po půlce byla spíš taková - ehhh...ne. :))

Všechnopárty (2005) (pořad)

Zábavná česká talkshow na nějaké úrovni, vtipé a informačně hodnotné. 65%

Monty Pythonův létající cirkus (1969) (seriál)

Miluju Terryho Gilliama! A Monthy Pythony pochopitelně také! Člověk zkrátka musí mít smysl pro humor. Je v tom určitý způsob geniality a obrovsky silná kreativita! Tyhle pány člověk nemůže nemilovat, osobitý humor, který se jen tak neokouká a co víc, moc lidí ho nemá a to ho dělá vyjímečný! Britský humor jak se patří! 95%!

Pustina (2016) (seriál)

Konečně nějaký český seriál, který se prosadil na HBO a nezklamal! Kvalitní seriál, který je na opravdu vysoké úrovni! Opravdu velice koukatelný co se obrazového počinu týče! 90%