Tipko

okres Zvolen

3 body

<< předchozí 1 2 3 4 5 6 8
    • 20.1.2021  00:56

Jediná vec na tomto príbehu, čo ma zaujala, bola snaha o vzájomné odpustenie a zmierenie vzťahov v jednej rodine, najmä medzi matkami a dcérami. Príbeh je tiež o kontraste medzi konzervatívnymi, staršími pohľadmi Indov na tradičné postoje k rodine a medzi modernými, až liberálno – feministickými pohľadmi na veci. Trochu ma ešte zahanbilo a zároveň zarmútilo, keď som si uvedomil, ako sú indické filmy preplnené ich náboženským hinduistickým posolstvom a naproti tomu Európa, hlásiaca sa v minulosti výhradne ku kresťanstvu, ktoré pozitívne budovalo západnú civilizáciu, ho už takmer úplne zavrhla a ešte sa mu aj vysmieva. A žiaľ, bolestné ovocie odpadu od viery vidíme dodnes.

• 20.1.2021  00:29
    Za čárou (2021)

Trochu konšpiračný filmik (Pro ruské sily ovládnu časti Ukrajiny, us army ako najväčší „záchrancovia“), ale s dobrým záverom: nezahrávať sa s kyborgami, lebo sa ľahko vymknú kontrole a postavia sa proti svojim tvorcom. To jest ale otázka pre svetové mocnosti.

• 3.1.2021  00:50
    The Islands (2019)

Síce veľmi jednoducho, ale predsa dojímavo a krásne natočený kresťanský film o obrátení pohanských domorodcov na Havaji. Áno, Ježiš Kristus je „ten istý, včera dnes i naveky“(Hebr 13, 8) a tak ako v 19. storočí konal mocné zázraky na Havaji, tak môže zmeniť ľudské srdcia a dať spásu i dnes tým, ktorí priznajú, že sú hriešnici a prijímu ho za svojho osobného Spasiteľa a Pána.

• 1.1.2021  19:54

Inšpiratívny dej, vhodný pre výchovu mládeže. Oplatí sa pozrieť.

• 1.1.2021  19:49

V tomto diele o Narnii ma potešili najmä záverečné Aslanove slová, že vo svete som pod iným menom. Tým menom nie je iné meno ako meno Ježiša Krista: Pána Pánov a Kráľa kráľov. Áno, dobrou správou je, že Ježiš, Spasiteľ sveta je s nami po všetky dni až do skončenia sveta! (porv. Mt 28, 20). Mimo iné musím povedať, že spracovanie troch filmov o Narnii ja často odlišné od kníh, ale i tak dobre zobrazuje duchovný život a boj kresťana. No napriek tomu ma trochu sklamalo u autora týchto kníh (C. Lewisa), že bielu mágiu tam miestami ukazuje ako „dobrú“, čo nie je pravda.

• 1.1.2021  19:32

Klasická stará pro rodinná oddychovka. Škoda, že dnes už nie je taká propagácia k materstvu a k zakladaniu rodín, ako v tejto romantike.

• 26.12.2020  20:01
    Extant (TV seriál) (2014)

V seriáli sú dve veci zvlášť emotívne zdôraznené: láska k deťom – ale k robotickým, a celkovo k umelo vyrobeným ľudom a dôvera k tzv. mimozemšťanom. Človek je tam zobrazený ako ten „zlý“ a nespoľahlivý tvor, kým stroje a (podľa mňa) vymyslení ufóni sa pomocou tzv. „evolúcie“ vypracovali do polohy „spoľahlivých“ záchrancov a pomocníkov ľudstva. Niektoré úmysly neboli zlé, ako napr. dobre ukázaná hrozba robotov, ktorí nakoniec chcú zaujať miesto ľudí, no konštatujem, že i tak úplný záver dal najavo, kto stojí za takýmito seriálmi. Z kresťanského pohľadu sa nazýva otec lži a neprávosti, ten rožkatý. Ten ťahá ľudí za nos kadejakými výmyslami a odvádza ich od Boha, Jeho Slova - Biblie, a od pravdy.

• 26.12.2020  19:57

I keď tento príbeh s apoštolom Petrom nezachytáva presné biblické údaje, napriek tomu pútavo, a misijne podáva posledné dni tohto kniežaťa apoštolov.

• 17.12.2020  11:25
    Země oceli (2018)

Solídne zahratý príbeh o mužovi, ktorý na vlastnú päsť vyšetruje smrť malého chlapca. Vyzdvihol by som u tejto hlavnej postavy túžbu po poznaní pravdy a spravodlivosti, vernosť jeho partnerke a jeho otcovskú lásku k dcére. Záver bol trochu drsný, no myslím, že celý film je mimo iné i výstrahou najmä pre tých, čo zneužívajú malé deti.

• 17.12.2020  11:15

O nebezpečenstve vojnových robotov, ktorí sa ako umelá inteligencia ľahko vymknú spod kontroly. Memento pre vlády a vojenské orgány.

• 16.12.2020  19:18

Super film, veľmi doporučujem. Tie korporácie a páni propagujúci škodlivé GMO potraviny za akúkoľvek cenu, mi trošku pripomínajú dnešnú corona – dobu aj s jej mnohými pseudo odborníkmi na corona vírus, aj na chystanú „spásonosnú“ vakcínu naň.

• 14.12.2020  14:31

Jednu hviezdu udeľujem iba za boj proti Talibanu a venovaniu sa afganským deťom, ktoré namiesto strieľaniu do ľudí začnú aspoň športovať- hrať kriket. No z druhej strany sa príbeh snaží robiť rozdiel medzi radikálnym (zlým) a umierneným („dobrým“) islamom, čo vytvára dojem, že ten druhý je fajn a takto to máme všetci (nielen v Afganistane) ale aj na západe brať. No pokiaľ oba smery uznávajú spoločnú ideológiu a základnú náuku, nedôverujem tejto falošnej vízii a tak film z môjho pohľadu zavádza a len prispieva k vytváraniu multi – kulti spoločnosti na západe a prijímaniu imigrantov do Európy. Preto je to strata času.

• 14.12.2020  14:19

Dobre natočený vojnový film o záchrane maďarských židovských obyvateľov počas druhej svetovej vojny. Aj u nás vtedy na Slovensku, napriek ich vyvážaniu, im mnohí pomáhali a zachraňovali, mnohí dostali od vtedajšieho nášho prezidenta Dr. J. Tisu výnimky. Transporty Židov boli na dva roky u nás zastavené! Žiaľ, akosi sa na to vedome zabúda a spomínajú sa len negatíva z tohto obdobia.

• 10.12.2020  23:38

Japonské filmy nemusím, ale táto rodinná dráma ma veľmi chytila za srdce. Odporúčam pozrieť najmä fanúšikom rodinných filmov.

• 7.12.2020  11:01
    Hover (2018)

Film nevidím na hodnotenie odpad.(to by som skôr dal hlavnej hrdinke za jej morálne defekty – najmä za robenie vraždiacej a nemorálnej eutanázie). Príbeh má vzhľadom na súčasný stav v spoločnosti pravdu – nie je to konšpiračná teória , ale fakt. Tam drony likvidovali ľudí, pod záštitou „pomoci a záchrany“ sveta, dnes vymyslená pandémia a umelo vytvorený vírus (inak ľahší ako chrípka) konajú skazonosné dielo svetových elít. S akým úmyslom? Dohnať svet k následným ekonomickým resetom, k pádu ekonomík, a potom aj skrze pripravovanú vakcínu si ho úplne podrobiť, označkovať a zotročiť. Samozrejme, že odporcovia globálnej moci, ktorí hája svoju slobodu názoru, PRAVDU a práva, budú prenasledovaní a likvidovaní... Aj preto film stojí k pozretiu, lebo trochu odtajuje skryté zámery korporácii a núti človeka k hľadaniu pravdivých odpovedí...https://videos.utahgunexchange.com/watch/IZNQREAYNmLjXGa

• 3.12.2020  22:40

Nádherný príbeh o záchrane manželstva, obrátení sa ku Kristovi, a najmä o sile živej modlitby k Pánovi Ježišovi Kristovi. Modlitba viery koná zázraky. Vrele film odporúčam.

• 3.12.2020  11:38

Dobre natočený čínsky film o ochrane skladišťa a Šanghaja čínskymi vojakmi pred Japoncami. Kiež by si aj náš národ tak hrdinsky chránil svoje národné a duchovné dedičstvo našich otcov, ktoré je v súčasnosti v ohrození, ako vtedy Číňania svoj ľud.

• 2.12.2020  13:06
    Liefhebberovi (2019)

Táto holandská rodinná psychiatria je ovocím holandského totálneho liberalizmu, čo sa samozrejme odrazilo v tomto príbehu o otcovi chorého na alzheimera a živote jeho detí. (Silná propagácia sodomie, marihuany, či potratov...) Myslím, že film síce žiaľ vychádza aj z reality, no treba poznamenať, že deštruktívne pôsobí na ideu tradičnej rodiny a jeho zámerom je evidentne likvidácia zdravého pohľadu na rodinné vzťahy i narušenie základnej bunky spoločnosti – normálnej rodiny.

• 2.12.2020  09:35
    Rodokmen lží (TV film) (2019)

Pri hodnotení tejto psycho drámy musím povedať, že takýto scenár sa žiaľ, deje aj reálne. Mnohé moderné „čarodejnice“ (v tomto prípade údajná „babička“ vnučky) zmanipulujú koho chcú, aby aj za cenu obetí rozbili rodiny a dosiahli svoje šialené a choré plány. Napriek spomenutím veciam z príbehu, ktoré neuznávam (okultná holistic. „liečba“, akupunktúra a homeopatia - pozri môj denníček), pozitívnym prvkom pre mňa bol šťastný koniec a tiež osobné memento: neverte všetkým neznámym ľudom, ktorí sa vám vopchajú do rodiny.

• 1.12.2020  15:48

Dobrý kresťanský film o životnej premene bežca, olympijského športovca a hrdinu II. svetovej vojny, Louisa Zamperiniho. Dodám, že silné posolstvo zaznelo aj o téme odpustenia nepriateľom a ak je pravda, že Louis kedysi prešiel hypnózou v rámci jeho liečenia, nemyslím si, že je to pre súčasníkov dobrý nápad. No odkaz príbehu je aj pre dnešných ľudí: "Lebo Boh neposlal Syna na svet, aby svet odsúdil, ale aby sa skrze neho svet spasil." (Jn 3, 17)

• 30.11.2020  22:29
    Skyfire (2019)

Tak táto čínska katastrofická dráma o výbuchu sopky ma hodne milo prekvapila. Fajn hudba, scenár, réžia, efekty, super herecké výkony. Priaznivci rodinných drám so šťastným koncom si prídu na svoje. Akurát nezdieľam jednotu s danou poverčivosťou, ale aj tak tu musím dať za hodnoty, ako je obetavosť pri záchrane životov a uzmierenie rodinných vzťahov, 4 hviezdy.

• 30.11.2020  18:16

Na tomto apokalyptickom filme ma upútala predovšetkým idea zocelenia manželstva: Priznanie si viny, vzájomné odpustenie si a snaha o svoju opätovnú vernosť a záchranu rodiny. Nedá mi nezareagovať ešte takto. Na takýchto žánroch ma trochu mrzí jedna vec: ľudia sa snažia len o záchranu fyzického života (v tomto prípade nejaké bunkre v Grónku pre „vyvolených“ pred kométami) a vôbec sa nespomenie spása nesmrteľnej ľudskej duše. Myslím, že je to zámer istej globálnej skupiny ľudí.

• 7.11.2020  13:00
    Noc teroru (TV film) (2006)

Dojímavý príbeh o manželke, ktorá dá šancu manželovi, aby napravil svoju nevernosť a tak obnovil a zachránil svoju rodinu. Musím dodať, že divák si pri niektorých scénach filmu i poplače... Myslím, že podobné príbehy, o ktorom je aj tento film, sa aj skutočne odohrávajú a preto by sa mali ako inšpirácia na obnovu manželského vzťahu viac natáčať. Najkrajšie slová vo filme boli o dcére Olívii, ktoré jej povedala jej matka: "Ty si to nejlepší, co se tátovi a mne přihodilo."

• 7.11.2020  12:46

Filipínsky film o hrozných následkoch skazonosného obchodu s drogami.

• 6.11.2020  17:38

Krásny rodinný, vianočný film o dievčati, ktoré sa musí naučiť skutočným hodnotám, ako sú pomoc blížnym v rodine, priateľom, alebo ľudom v útulku. Človek si z toho má čo zobrať i do života. Odporúčam!

• 29.10.2020  23:33
    Osmý den pro cikádu (TV seriál) (2010)

Na tomto japonskom ťažko psychologickom seriáli o žene(Kiwako), ktorá uniesla malé dievčatko a vychovávala ju asi do šiestich rokov ako vlastnú, ma najviac oslovil záver. V tom dcéra, ktorá medzičasom už dospela, sa ako tehotná rozhodne nechať si dieťa, ktoré čaká a odmietne ísť potrat.

• 27.10.2020  19:06

Na tomto filme o hľadaní indickej družice vo vesmíre a ceste na mesiac sa mi páčila réžia, aj kamera. Niektoré momenty pôsobili silne emotívne. Tiež myšlienka vlastenectva a prinesenie obety za národ je myslím aj pre nás Slovákov, veľmi inšpirujúca. Film je zároveň aj podnetom pre budúcich astronautov letieť na mesiac a založiť tam stanice kvôli novému miestu k životu, no neviem, či je to dobrý nápad.

• 26.10.2020  19:54
    Amma Kanakku (2016)

Musím uznať, že hoci indicko – hinduistickým filmom nefandím, tak tento film stojí za pozretie. Je to hodne poučná a najmä výchovná dráma o vzťahoch medzi matkou a jej dcérou. Matka chce podnietiť dcéru, aby usilovne študovala a dosiala svoj cieľ, ktorý si stanovila. Sama jej v tom pomáha. Je to teda aj o práci na sebe a dosiahnutí svojich životných ambícii. Okrem toho k tomu ešte dodám, že je pre nás, ako kresťanov, Európanov zahanbujúce, že indovia dokážu ponúknuť omnoho viac mravných a hodnotných filmov, ako tzv. kresťanská Európa, ktorá už žiaľ, nie je ďaleko tým, čím bývala.

• 26.10.2020  19:37

Pekné nemecké moderné spracovanie známeho príbehu o chlapcovi a jeho kólii Lessie. Milo ma prekvapil dej pretkávaný dramatickou vážnou hudbou, podpora tradičných hodnôt (tehotnú ženu a bábätká snáď už dnes vo filmoch ani nebadať!) ale najmä uzmierenie rodinných vzťahov. (Čo by som tam nedával, boli isté vulgarizmy a Božie meno nadarmo, no bez toho sa žiaľ, už asi netočí).

• 20.10.2020  22:36

Úsmevná rodinná komédia o mužovi, ktorý túži v manželstve po dieťati, ale jeho žena nie. Nakoniec však všetko šťastne skončí. Vo filme bola ukázaná aj tzv. rodová rovnosť v zamestnaní, ktorá žiaľ víziami karierizmu mnohé ženy brzdí v manželstve a potom nechcú mať deti, alebo ich zanedbávajú. Ale i tak komédia podporuje rodinný život a kladie aj niektoré hodnotové otázky do svedomia súčasných žien, aj mužov, matiek, aj otcov.

<< předchozí 1 2 3 4 5 6 8