• Thriller

Mlha v srpnu (2016)

Je hrozné ako fašisti v Nemecku zabíjali  barbarskou a satanskou eutanáziou chorých ľudí, aj detí. Žiaľ, dnes už len málo koho napadne, že tá istá neľudská eutanázia je oficiálne v niektorých štátoch schválená a vykonávaná a dokonca aj u detí! Takže sa dnešné ideológie zamotané do vznešených pojmov až tak nelíšia od tých starších...

Smrt čmuchala (2014)

Dobre natočené. Kiež by bolo aj dnes čím viac statočných novinárov, ktorí sú ochotní nebojácne odkrývať zlo a podávať pravdivé informácie. Žiaľ, v súčasnosti je to skôr opačne.

Terčem zabijáků (2021)

Super kriminálka s Davidom Whiteom. Páči sa mi veľmi slušný štýl filmu, ktorý obchádza nemravnosť, oplzlosť a pritom zachováva jemné komediálne prvky.

V zajetí strachu (2019) (TV film)

Slušný rodinný thriller. Dnes sa už len tak nevidí, že sa bojuje za tradičnú rodinu a jej záchranu. Dávam päť hviezd.

Dokud jsi se mnou (2020)

Na tomto príbehu ma oslovila myšlienka, že Boh má pre každého osobitný plán a hoci sa naše predstavy nemusia vždy s ním zhodovať, predsa Mu máme úplne a stále dôverovať.

Tým zabijáků (2019)

Zaujímavý film o brutalite, zbytočnom vraždení a vymývaní mozgov veliteľmi amerických vojakov v Afganistane.

Midnight (2021)

Dobrá kórejská krimi dráma. Odporúčam.

Biologické zbraně (2007) (TV film)

Veľmi aktuálny dokument. Tragédiou je, že biologické zbrane sa dnes niektorými vládami používajú nie proti nepriateľom, ale proti vlastnému obyvateľstvu. Tu je link na pútavý dokument nielen k danej téme: https://dokumenty.tv/kmen-andromeda-dokument/. Otázkou ostáva, či aj koronavírus nie je biologickou zbraňou spolu aj s tzv. vakcínami, použitými proti nemu. Podľa niektorých vedcov a lekárov (Dr. Zelenko, Dr. Coleman, Dr. Bhakdi) to tak je. Ide tu údajne o redukciu ľudstva.https://www.vernoncoleman.com/humanrace.htm; https://necenzurovanapravda.cz/2022/04/sucharit-bhakdi-takto-nas-nedotknutelni-chteji-zotrocit-video/; https://gloria.tv/post/i1qTDErWn2td6bT3g9XESUut3#5; https://www.badatel.net/dr-zelenko-byvaly-trumpov-lekar-covid-19-je-eugenicka-a-biologicka-zbran/

Pour te retrouver (2021) (TV film)

Dráma je povzbudením pre rodičov, ktorí majú autistické, či inak postihnuté deti. Páčilo sa mi, že strata Lukasa a následné jeho nájdenie hlbšie zjednotilo vzťah jeho rodičov, aj celej rodiny. Akurát nezdieľam podporu jogy a rocku vo filme.

Mat na dvadsať ťahov (1984) (TV film)

Na tejto dráme s kvalitným hereckým slovenským obsadením ma oslovila hlavne pointa, že rozvod nemusí byť vždy tým najlepším riešením konfliktných manželských vzťahov a navyše ním hrozne trpia zvlášť deti.