• Thriller

Ve stínu Fukušimy (2021)

V tejto katastrofickej, miere feministickej dráme o tragédii vo Fukušime, je vidieť aj dilemu: v prípade pohromy, koho uprednostniť pri záchrane: kariéru, prácu, alebo vlastnú rodinu?

Historie Mosadu (2019) (seriál)

Násilie plodí len ďalšie násilie. Ideológie násilia môžu priniesť iba zlo.

Válka v Iráku (2020) (seriál)

Seriózny dokument z rôznych pohľadov na vojnu v Iraku. Malá poznámka k prvej časti: chápem, že Iracká mládež sa snažila hltať všetko z USA, lebo im vlastné „tradičné“ spôsoby nevyhovovali, ale na druhej strane nie všetko, čo je „demokratické" a z USA, je aj dobré, naopak, niekedy je to zlé a škodlivé (konzum, uvoľnená morálka, rock, atď...).

Samovi synové: Bloudění v temnotách (2021) (seriál)

Dobré spracovanie o vrahovi Synovi Sama. Akurát mágia je vždy zlá, nie je neškodná, či škodná, vždy je vo všetkých formách nebezpečná a škodná. Seriál by som odporučil mladým, aby sa vyvarovali satanizmu a okultných hnutí.

Blackout (2021) (seriál)

Trochu to pripomína scenár s nedávnou, kontroverznou coronou a často tvrdými, až absurdnými obmedzeniami na Slovensku a inde. Bývalý krízový štáb, zákaz vychádzania, black out Slovenska, zomieranie ľudí, lebo mnohí lekári ich odmietli liečiť a zabezpečiť operácie, atď... akurát v seriáli vypnutie spoločnosťi nastalo krachom  elektriny a to nie zo strany vlád, ale anti globalistov, anarchistov. Žeby sme v blízkej budúcnosti mali opäť niečo také zažiť? Nie je aj zrejme v nastávajúcej dobe chystajúce sa obmedzenie kúrenia, či nedostatok potravín prípravou na ďalšiu vlnu podrobenia si verejnosti predovšetkým zo strany svetových vlád, alebo aj anti globalistov, ktorí sú však v podstate spojení s elitami?

Sneengle (2021) (seriál)

Seriál poskytuje divákovi viac pohľadov na materstvo, výchovu detí a rodinné, či iné vzťahy (napr. pracovné). Celkovo podáva smutný pohľad na vnútorný aj vonkajší marazmus Švédskej spoločnosti. Plus vidím v mladej Emme, nechajúc si svoje bábätko, čiastočne v zdrav. sestre, zachraňujúcej deti, či v tvrdej kritike na policajtku a jej kolegu, ktorý sa jednu noc spolu vyspali. Mínus vidím v negatívnej úlohe hlavnej hrdinky, ktorá odmietla malého syna a nebola schopná vychovávať deti. Iste sa stávajú aj takéto bolestné prípady. No bolo by fajn točiť aj filmy s pozitívnym posolstvom o kráse materstva, tradičnej rodiny a normálnej výchove detí. Možno by to motivovalo ženy a  mužov trochu zmeniť svoj liberálny postoj k životu a k rodinným hodnotám.

Temné líbánky (2019) (TV film)

Štyri hviezdy za to, ako neoprávnene uväznená právnička sa po dostaní na slobodu zmenila v tom, že začala pomáhať nespravodlivo odsúdeným väzňom. To, čo sama kedysi spôsobila, že posielala ľudí z falošných dôvodov za mreže, chcela napraviť...

Tajný život mé ženy (2019) (TV film)

Slušný scénar. Povzbudila ma myšlienka, že manželia si odpustili svoju neveru, zjednotili sa v rodine a spoločne dostali podvodníka, ktorý chcel zničiť ich život.

Mateřské pouto (2017) (TV film)

Obstojná klasická TV kriminálka. Matka a dcéra sa stali svedkami vraždy. Matka je postrelená a je v nemocnici. Vrah ich prenasleduje s cieľom ich zabiť, aby proti nemu nesvedčili na súde.  Dcéru zatiaľ ochraňuje policajtka a na chvíľu sa stane ako keby druhou matkou dievčaťa. Napokon všetko dobre dopadne. Odporúčam.