• Pohádka

Úsvit mrtvých (1978)

Pravda, horor jak je uvedeno v žánru filmu to asi nebyl. Ze začátku jsem to chtěl vypnout, ale jak se dostali do obchoďáku, tak mě to docela začlo bavit, hlavně scény, kdy odsouvali mrtvé z obchoďáku a bitka s rabovací bandou. Mrtví mi přišli spíš jako vtipný nemotorný loutky, než aby měly někoho postrašit. Trochu mě ale na nich neseděly jejich pohyby při ládování se "jídlem" jo, byly to vlastně šelmy, ale přece jenom, když za normálních okolností jsou hodně nestabilní a pomalý, tak jaktože se pak při pojídání masa hýbou jako jiní? 50%

Cidade dos Homens (2007)

Volné pokračování Města Bohů, hrdinové jsou tentokrát dva chlapci - kamarádi. Celkově za Městem Bohů hodně zaostává, ne, že by mě to úplně nudilo, ale Město Bohů bylo mnohem svižnější i děj se mi líbil víc. 55%

K2 (1991)

Miluju hory, miluju tenhle film! Celou dobu jsem byl napnutej jak to bude dál! Dva nejlepší kamarádi dostali šanci vylézt na nejobtížnější horu světa - K2.To, co tam nahpře zažili by poznamenalo každýho z nás, protože na horách nikdy nevíme co se stane. Tam se může stát prostě cokoliv.... A vůbec mi nevadí, jestli to takhle mohlo, nebo nemohlo bejt, jednoduše mě to dostalo!

Ti druzí (2001)

Hodně dobrej zážitek, celou dobu je člověk napnutej jak struna, čeká co bude dál. Na celkové atmosféře se velkou měrou podílí to, že se celý film odehrává za tmy, nebo zašera, to proto, že děti jsou alergické na slunce. Když i Grace začne brát v úvahu, že tam někdo s nimi může být jde do tuhého, ale konec... ten nepovim Každopádně mě tenhle film dostal a já chvíli po něm jenom seděl, koukal a nevěděl co... Stojí to za to!

Šílení (2005)

Šílený to bylo, název sedí. Zaujalo mě to hned na první pohled, protože jsem si nedokázal představit český horor, takže jsem se trochu bál, co to bude a zároveň těšil. Hlavně na Lišku, kterej byl vždycky super. Nezklamal ani tentokrát, hrál jedinou postavu, která aspoň trochu věděla co dělá! Ti ostatní byli, no... šílení, ale přesvědčiví, to zase jo, ikdyž občas až moc zvrhlý. Takže celkově mě to zklamalo. Věc, která mi na tom vyloženě vadila byly neustále pobíhající jazyky a kusy masa, jestli to mělo navodit pocit hororu, nevím, to mi asi zůstane utajeno....

Ovečka Shaun (2007) (seriál)

Možná trochu infantilní, ale tahle ovce mě udivuje svou vynalézavostí, jak "prosadit práva ovcí". Chudák pes, pravá ruka pána, ten vždy musí napravovat to, co tito nezbedové natropili. Seriál do nepohody, vždy dodá dobrou náladu!

Felix Holzmann: Včera, dnes a zítra (2004) (pořad)

Na tohodle pána nedám ani za mák dopustit! Ikona českého humoru! Trochu natvdlý, ale právě proto tak vtipný! Ve většině scének vystupuje s "normálním" člověkem - tedy ne takovým popletou jako je on. Najdou se ale i výjimky, jako je třeba Luštitel křížovek s Lubomírem Lipským, který zde prohlásí, že Cinzano je tavenej sejra, kterej se prodává v takovejch lahvích!

Arabela se vrací aneb Rumburak králem Říše pohádek (1993) (seriál)

Arabelu jsem vždycky miloval a budu stále, nevadilo mi ani, že její představitelka se v pokračování změnila (ikdyž původní byla lepší). Působím tady jako trn v oku, ale já mě se to prostě líbí. Jako malej jsem si vždycky přál cestovat do říše pohádek a mít Fantomasův "vočmen". //Edit 21.2.2011// Teď jsem to dokoukal znova a ani po tolika letech se mi to nepřestalo líbit. Pravda možná první série byla malinko lepší, ale i tak prostě pecka!

Teorie velkého třesku (2007) (seriál)

Ač seriály příliš nesleduju, tak tohle je luxusní! Sice Sheldona už téměř nesnáším, ale baví mě sledovat, jak se nedokáže přizpůsobovat náhlým změnám a vlastně vůbec ničemu, co je jinak, než to zná on!

V neděli odpoledne (1919)

První film s Chaplinem, co jsem viděl a také první němý film vůbec. Děj není až tak slavný, ale člověk se při tom nasměje!