Futurama (1999) (seriál)

do pátý řady naprosto geniální, s humorem, kterej často ocení málokdo, ale o to víc si to užije (jako když kůň vyhrál o jeden elektronovej skok a Farnsworth protestoval, že měření ovlivňuje výsledek). restart seriálu se ale moc nepoved, mám z něj dojem, že se nepodařilo udržet scénáristy. výsledkem je, že z nových dílů mě natchly tak dva, tři kusy. takže: 1.-5. *****, 6.+ ***

Ospalá díra (1999)

dobrej film, ale na pět hvězdiček ho u mě pozved i ten sen, kterej se mi o něm noc po jeho shlídnutí zdál. až noční můra tomu dodala ten správnej šmrnc... (-;

Čtvrtníček, Šteindler a Vávra (1998) (seriál)

Lepší než původní Česká soda, i když parodie na dobové reklamy si už dnes moc nových obdivovatelů nezískají. A ta sbírka nehereckých exotů, kde je proboha Čtvrtíček shrastil?

Elvis nebo Samuraj? (1998)

na tomhle filmu bylo špatný skoro všechno - režie a scénář včetně dialogů, kamera, zvukový efekty, na co si jen vzpomenu (nemluvě o tom, že v postapokalyptický Americe maj zdá se všichni vybělený zuby ;-). a ten konec, co to proboha...? na druhou stranu, dvě věci řaděj tenhle film když ne do škatulky "kultovních", tak aspoň mezi ty, na který člověk jen tak nezapomene: fantastický reálie, který by si fakt zasloužily lepší zpracování od lidí s víc než málem talentu a hudba, kterou se uvedli v nejlepším světle Red Elvises. takže nakonec musím s hrdinou říct: swell... (:

Kult hákového kříže (1998)

typickej případ příběhu "šustícího papírem". celý to prostě vyznívá moc naivně a drobný nedostatky (neustálená kamera, Avery Brooks) filmu taky života a uvěřitelnosti nepřidaj.

Mravenec Z (1998)

Po skoro dvaceti letech se na Antz skoro nedá dívat. Ne že by to bylo způsobené animací (která ale upřímně je dost odpudivá), ale vzhledem k tehdejší absenci konkurence/inspirace tenhle film zdaleka nedosahuje kvalit pozdějších animáků. Děj je extrémně tuctový, dospělí ocení jen málo vtipů (i když třeba mravenec citující Marxe byl fakt ňamka), zato nejen dětem asi nesednou nekonečné neurotické kecy Woodyho Allena. Ještě že se žánr od té doby tak posunul.

Noc v Roxbury (1998)

jako fanoušek humoru ve stylu Ace Ventury nemůžu jinak než *****, navíc ta odvaha, už v roce 1998 natočit retro z 90. let... samozřejmě, že film tohohle ražení nesedne každýmu, ale pro mě to je kult

Sledování (1998)

rozhodně ne dokonalej film, ze kterýho je občas cejtit amatéřina (nesouvisí s rozpočtem!) a zvraty při hlubším promyšlení postrádaj logiku, ale jako debut a příprava na Memento je to luxusní. nejvíc mě ale kupodivu zaujala první polovina filmu - různý formy šmíráctví od sledování na ulici po drobný libůstky při vloupávání bytů, to byla myšlenka, která by snadno utáhla celej film

Velkovlak (1998) (seriál)

"nevadilo by vám, kdybych vám předvedl opici?"

Funny Games (1997)

originální, ale prvoplánový. Funny Games by byl výbornej režijní debut, ale od Hanekeho s jeho věkem a zkušeností bych čekal něco vyzrálejšího