Eurosong: Příběh skupiny Fire Saga (2020)

Po docela dlouhé době "ferrellovka", která mě většinu stopáže upřímně bavila. Ferrell je stejně ujetej blb, jak ho mají jeho fanoušci rádi a Rachel je kouzelně naivně rozkošná.  Připomínalo mi to moje oblíbené Blades of Glory (Ledově ostří). Za mě palec nahoru - prostě vtipná blbina (pokud nejste na Willa Ferrella alergičtí).

Nene (2022)

Chápu zdejší výčitky, ale já to všechno Peeleovi žral.  A to zejména proto, že je to osobité, má to svůj ksicht a podmanivě podivnou atmosféru a finále je vcelku pompézní. Měl jsem trošku problémy s hlavní postavou (nějak jsem mu nepřišel na chuť). Některé scénu působí nahodile, ale na konci to pro mě všechno zacvaklo a já si to moc užil. Víc takových filmů!

Zaklínač - Série 2 (2021) (série)

Nechápu to a nudí mě to. První epizoda je nejlepší, protože interpretuje jednu z povídek a funguje samostatně. Po konci třetí episody bych se na celou 2. sérii vykašlal, protože je to strašlivá nuda. Naneštěstí to má žena chtěla dokoukat... A já se tak dostal k scenáristického znásilnění mých oblíbených postav i fikčního světa. Nechápu pro koho to je. Lidé neznající svět zaklínače se v množství postav/jmen/království ztratí (nebo ho minimálně plně nedocení) a fanoušky knih to muže leda tak nas*at. Na 3. sérii dlabu.... (a navíc to fáááákt velkááá nuda!!!)

Osmá noc (2021)

Jo, je to prostě těžké hodnotit Korejský (případně asijský) film. Kultura, náboženství, výrazové prostředky a mentální pochody protagonistů jsou zkrátka JINÉ. Pro Evropana možná těžko pochopitelné (navíc mám občas pocit, že se něco ztratilo v překladu...). Já mám tu "jinakost" fakt docela rád a oceňuji, že mě film dokáže překvapit. Herci, triky, příběhová linka vycházející z budhistických legend. Všechno se mi zdálo super. Nejde o horor ve smyslu "V zajetí démonů", chápu. Já jsem si tuhle podivnou jízdu dost užil a doporučuji tomu dát šanci.

Země nomádů (2020)

Mám rád žánr Road Movie. Dva stěžejní aspekty road movie pro mě jsou: návštěva zajímavých lokalit (zčásti splněno) a potkávání zajímavých postav (to se nepovedlo vůbec!!!). Moc nechápu, co se tím Chloé snažila sdělit. Sociální a zdravotní systém v USA stojí za hovno, ale to už všichni dávno víme. Zde se o vyřčené témata navíc jakoby mimoděk lehce otírá, nejde se úplně do důsledků. A na snímek o "free spirit" to je prostě strašlivě dlouhé a postavy jsou vážně extrémně nezajímavé (někdo by možná řekl "civilní"). Nic proti hereckým výkonům a dedikaci herců. Nicméně... nudil jsem se. Nebavilo.

V zajetí démonů 3: Na Ďáblův příkaz (2021)

Tahle duchařina klasického střihu má stéle dnešnímu divákovi co nabídnout, stejně jako duo manželů Warrenových. Nicméně jsem se nemohl zbavit dojmu, že by to James Wan udělal lépe. I přes fakt, že jsem snímek viděl asi před 2 týdny, více si pamatuji jedničku a dvojku... Zajímavý "twist" mohl být přetransformování snímku do soudního drama. Od čehož se však opustí velmi záhy. Fajn horor se zajímavými postavami avšak "na jedno použití"...

Sebevražedný oddíl (2021)

James Gunn je nejlepší věc, co se mohla DC stát! Přesně takhle by měla vypadat komiksárna pro dospělého diváka. Nadhled, drsný humor, gore a vtahující akce (diky smrtelnosti "hrdinů"). The Guardians of the Galaxy si můžou jít hrát na píseček mezi ostatní děcka a jediná komiksárna která je v souvislosti s TSS trochu relevantní je Thor Ragnarog. Zábavnost TSS ale pramení zejména ze skvělé filmařiny. Nerušící  a ne-násilně naroubovaná charakterizace postav skrze dění na plátně, vypointované vtípky, nečekané zvraty, adrenalinová "over the top" akce. Občas se sice nějakému vtípku věnuje i několik minut, a i když vám třeba pointa úplně nesedne, tak jsem musel obdivovat, že na to prostě měli koule... :-) Jděte do kina. HNED. Instantní kultovka!!!

Free Guy: Hra na hrdinu (2021)

Free Guy je vtipný vylízaný popcorn se zajímavým námětem, který se povedlo příliš nezprznit provedením. Je trochu škoda, že u toho to končí, protože zejména v první půli jsem dostal pocit, že sledují akční HER (Spike Jonze) a že by to možná mohlo mít i nějaký přesah. Nemá. Druhá polovina svými filmovými prohřešky zadupala můj původní dojem nemilosrdně do země. Povedl se casting (extrémně). Některé vtípky a narážky docení zejména hráči (hlavně GTA online), ale o to víc zamrzí spousta "nelogičností" jdoucí proti základním pravidlům game designu. Byla to bžunda a návštěvy kina nelituji. 3+

Duše (2020)

Pro mě další z pixarovek, která mě míjí a vlastně ani nechápu, kdo by měl být cílovka. Připomnělo mi to Inside Out, ve kterém mě úplně stejně nebavilo dění v abstraktním světě a těšil jsem se na návrat do toho "reálného". Ubylo ale na dětinském humoru a obecně lze Soul považovat za snímek pro odrostlejší děcka. Jinak jazzové prostředí a hudba má pro mě specifické kouzlo a objevování smyslu života je zkrátka vděčné téma. Byl bych ale radši, kdyby se ty astrální výlety zredukovaly na úplné minimum. Relativně nudný, ale snesitelný průměr a studená sprcha po skvělém Onward ______ppč.: Ke 2* se přikláním kvůli zdejšímu hodnocení. Pro mě je to fakt mezi 2-3*

Star Wars: Vzestup Skywalkera (2019)

Mohl bych to opět smáznout tím, že jde o slušný vysoko rozpočtový sci-fi popcorn, ale to by to J.J. (a zřejmě hromada lidí okolo něj) nesměl tak královsky posrat. Zakončení novodobé trilogie se fakt nepovedlo. Završení celé Skywalker ságy (nebo nějaká návaznost na ni) se sakra nepovedlo a k tomu je nám naservírována spousta nevyužitých příležitostí, pitomých náhod, z nenadání se objevivších se postav a několik solidních WTF momentů. To sakra u Disneyho neměli od začátku synopsi děje napříč všemi 3 díly? Scénář neskrytě podrývá některé aspekty předešlého snímku, načrtnuté příběhové linky hází do koše a cele to působí jako křečovitě poslepovaný mišmaš narychlo dopsaný tak 20 minut před tím, než se začalo točit. Kylo a jeho linka jsou světlým momentem, stejně jako několik vizuálně opojných akčních scén. Díky tomu vydřené 2*. Abrams je břídil.