Svět pod hlavou (2017) (seriál)

Tenhle seriál mě hodně bavil. Bavil jsem se vtipnýma narážka na dobu. Zhrozil jsem se, jací lidé sloužili ve veřejných institucích. Pokud je to pravda, tak důležité funkce zastávali tupci, patolízalové a zlý lidi. Každopádně Trojan v charakterní roli je dokonalý. Neokoukaný nápad o nechtěné výpravě do minulosti. Co na tom, že to v konečném souhrnu nedává smysl. Důležité je, že tady byli zesměšněny sloky pana Janečka. To byl asi nejlepší díl.

Gladiátor (2000)

Sakra, kdo chce nějakou historickou přesnost, nebo hlubší děj, ať jde jinam. Tohle je hollywodskej doják plnej hrdinství a správňáctví. Záporák tady strašně válí. Skvělá výprava a hlavně, skvělé souboje. Mají fakt šťávu. Film mě přes svou nelogičnost a povrchnost stále baví. To je skvělá vlastnost. Starý Řím je totiž poutavá doba.

Scott Pilgrim proti zbytku světa (2010)

Výborný film. Fantazie uprostřed naší reality. Nepotřebuje bombastické záběry jako u jiných komixáků a jde na to svou cestou. Originální námět a pojetí. Opravdu skvělý film pro všechny, co všední realita nudí mají rádi komixové souboje a pozitivní příběhy.

Johanka z Arku (1999)

Docela šílený náhled na věc. Možná taky nejvíc realistický. Každopádně je to velký maso. Sirový špinavý středověk. V popředí psychopatická Johanka. Za ní prostí, špinaví středověky lidi. Film má skvěle zpracované bitvy a slušný spád. Mě teda nenudil ani náhodou.

Pořad (2015) (pořad)

Už dlouho jsem se u něčeho takhle nepobavil. Naprosto dokonalé komentáře k debilním věcem v televizi o kterých bych si doteďka netroufal říct, že se můžou dostat do televize. Naprostá paráda. :D

Kobry a užovky (2015)

Hlavně Kryštof Hádek převedl naprosto skvělý výkon. Opravdu bych mu věřil, že je na drogách. Tragický příběh, který je ale podáván s takovým jemným humorem. To maloměsto z tohodle naprosto sálá. Super film. Konečně něco dobrého českého.

REVENANT Zmrtvýchvstání (2015)

Špinavý prostředí divokého západu. Velkolepá výprava, kde postupně sledujete nastoupení zimy v drsné přírodě. Skvělá kamera zabírá akční scény pěkně zblízka. Ne, že by jich bylo moc. Film se nebojí naturáliích. Všechno je tady dost drsné. Prvotřídní muzika tomu dává korunu. Super film. Přesně to co jsem chtěl. Další potvrzení, že Dicaprio se od buzíčka posunul mezi mé nejoblíbenější herce poslední doby. Maxe bych tady v roli záporáka ani nepoznal.

Berani (2015)

Překvapivě mě to bavilo. I ten humor mě bavil. Pěkná příroda ve které nic není. Bratři, kteří si k sobě těžko hledají cesty. Mnoho nevyřčených otázek podporující fantazii. Jen ten konec je až moc neurčitý.

Marťan (2015)

Ridley Scott i v tomhle pokročilém věku dokazuje, že se nebojí nových trendů a technologií. Uvěřitelné scifi, bez velkých technických výstřelků. Sympatický hlavní hrdina, který se nebojí glosovat svou situaci humorem. Harry jako ředitel nasa. Boromir se tu taky neztratil. Rusáci už jsou úplně out. I tady je nahradili číňané. Super film.

Vetřelci (1986)

Absolutní klasika. Jeden z njezásadnějších scifi filmů. Kostýmy, které nestárnou. Nestárnoucí zbraně. Emancipovaní mariňáci. Dokonalý Bishop. Občas u tohodle filmu usnu. Na to, že jsem ho viděl už alespoň 100 krát, tak pořád dobrý. A skoro vždycky když ho dávají, tak se koukám. Poleptané obličeje mariňáků a stále napětí. To můžu.