• Fantasy

El Dorado (1966)

El Dorado mě vážně pobavilo :-). Spousta konverzačních vtípků a bouchačka s hooodne velkým rozptylem. I když jsem měla napilno, tak tenhle film mě dokázal udržet u bedny.

Jak se krotí krokodýli (2006)

Děs běs... Se to nějak nepovedlo. Neskutečně rozlítaný, uřvaný, nezajímavý počin. O nějaké návaznosti na předchozí filmy M. P. se nedá ani mluvit. Tomáš Holý byl prostě Tomáš Holý a dětičky z krokodýlů jsou vedle něj obyčejní šumaři.

Propad do temnot (2003)

Horor. Che. Jedna hvězdička za začátek a druhá za pobavení. Děj strašně předvídatelný, typický konec aneb příšeru nutno překonat dvakrát. Nemohu se zbavit pocitu "náhodné" podobnosti s Kruhem (kdo ji spatří, má to spočítané; kluk s kruhama pod očima jak přes kopírák, žena ochránce). Taky by mě zajímalo, jak na byť spoře osvětleném schodišti může vzniknout tak temný úsek...

Once (2007)

Tenhle film je důkazem toho, jak strašně moc hlubokých citů se dá vyjádřit jednoduchým, nenásilným způsobem. Když jsem na ONCE šla, jediné, co jsem o něm věděla je, že dostal Oskara za hudbu. Ani jsem tu písničku neslyšela. A to možná bylo jedině dobře, protože na mě mohl film působit bezprostředně. A povedlo se. Sama jsem úchylná na klavír, tak velmi dobře chápu pocity, které měla "girl". Po dlouhé době písničky, jejichž slova měla něco do sebe. Ještě jedno velké plus za vysavač a ten konec. :-)

Hvězdný prach (2007)

Parádní pohádka pro dospělé. Nečekala jsem nic, dostala moc :-). Na lodi se Charlie Cox promění fakt v opravdového fešáka. Čarodějky jsou úžasný. Robert de Niro se též asi vyřádil ;-). Někdy sice až moc vtípků a scéna na přídi lodi mi už vždycky bude připomínat Titanik, ale budiž to odpuštěno. 90 %

Na samotě u lesa (1976)

Na samotě u lesa patří podlě mě ke klenotům českého filmu. Výborná režie, geniální scénář, koncert herců. Taková koncentrace vtipných hlášek, které zná snad každý, se hned tak nevidí. Ke všemu si tvůrci dokázali udělat něžnou srandu z typického jevu své doby. Pokaždé se na tento film podívám ráda znovu a znovu a bez zaváhání dávám pět hvězdiček! :-)

Tele Tele (2000) (pořad) odpad!

Děsí mě, že se TO někomu tak moc líbí a že TO může někdo dokonce sledovat pravidelně... Zábava stavěná na vulgaritě, oplzlosti, bez inteligence a strašně povrchní. Přiléhavější by byl název VOLE! VOLE!