Reklama

Reklama

Nejsledovanější žánry / typy / původy

  • Komedie
  • Drama
  • Akční
  • Animovaný
  • Fantasy

Recenze (27)

plakát

Svět Elmo (2006) (TV pořad) odpad!

Originál je stupidní. Korunuje to však místy nepovedený překlad... Tohle není pořad, který by děti nějakým směrem vzdělával, tohle je tupé vymývání mozků. Nedoporučuji pouštět dětem, protože jim se ta chlupatá příšera líbí.

plakát

Taneční hrátky s Honzou Onderem (2013) (TV pořad) 

Nedá se říct, že by to byl úplný odpad, ale v porovnání s ostatními pořady vysílanými na čt D, které mají děti motivovat ke cvičení, je to dost bída. Nedivím se, že moje dcera po chvíli začala vřeštět, že se na to nechce dívat. Honza, jindy jistě skvělý tanečník, ať se raději drží svého standardu a dospěláků, tam mu to šlo, tam sklízel úspěch. Ale dětem zřejmě nerozumí. Schválně jsem se dívala na několik dílů jeho "hrátek" a jsou to hrátky vskutku pekelné. Vše se odehrává ve zběsilém tempu, děti nestíhají, zamotávají se (kde je jako účel tohoto pořadu??), Honza vydává dost hrozné zvuky, pitvoří se, do toho mu nepříjemnými pokřiky sekunduje jeho vyloženě nesympatická partnerka, hudba je zbytečně zrychlená. Ke všemu mi to přijde naprosto bez fantazie. Když si uděláte na zemi značku, tak si vystačíte s úkroky do stran, hopsáním kolem své osy, případně s kopáním a máváním rukama (vše ovšem jak kdybyste byli naspídovaní). Děti jsou tam jen jako křoví, které se klátí ve smršti, a před nimi hopsají dva uřvaní ŠAŠCI. Pokud bych měla vypíchnout něco pozitivního, tak jsou to kostýmy. Někdo si s jejich vymýšlením a tvořením určitě dává práci, ale je to naprosto zbytečná snaha pro takovou koninu.

plakát

Dům z malých kostek (2008) 

Naše životy postupně zaplavuje čas, ale stačí málo, abychom mohli proplouvat vzpomínkami. Dojemná miniatura.

plakát

Dexter (2006) (TV seriál) 

Za první sérii zatím 5 *. Uvidíme, kam to posunou další série.

plakát

Pošta pro tebe (2005) (TV pořad) 

S odstupem času a se snahou o nadhled nemůžu tento pořad hodnotit jen negativně. Je mi sice krajně nepříjemná soucitná účast vyzařovaná paní Ester, ale formát tohoto pořadu si to vyžaduje. Své diváky si "Pošta" našla a pokud se podařilo usmířit pár lidí, zmírnit trápení nebo výčitky svědomí, případně pomohla odpovědět na palčivé otázky účastníků, je to dobře. Je sice diskutabilní, jestli je vhodné lézt s tímto do televize, ale v dnešní době už se natáčí a vysíla ledasco... Já jsem se nedodívala ani na jeden díl, nešlo to ;-).

plakát

Kurs sebeovládání (2003) 

Od Jacka Nicholsona očekávám kvalitu. Což o to, on to snad i kvalitně odehrál, ale co naplat, když je to v tak debilním filmu. V průběhu "komedie" se mé utrpení zvyšovalo a vyvrcholilo scénou na stadecu. BOHAJEHO! Nebýt Nicholsona a pár dobrých scén, tak je to odpad jak vyšitý. Skoro všechno mi přišlo debilní, od zápletky, přes Sandlera, křečovitou snahu o vtipné scénky, až ke šťastnému romantickému konci. A přistihla jsem se, že v určitých chvílích mě pitvoření a šklebení Nicholsona mírně řečeno lezlo na nervy. Měla jsem co dělat, abych se vůbec dodívala do konce a chtělo to notnou dávku masochismu... Brrr

plakát

Krajina přílivu (2005) 

Hustý! Jednotlivé scény už se mi týden převalují v hlavě. Nebýt toho konce, tak jak byl, dala bych pět hvězdiček. Takhle úžasně vyšinutý film už jsem dlouho neviděla. Představte si dostaveníčko feťáků, podivínů a mentálně zaostalých postav a pohlédněte na ně pohledem malé holčičky. Nechutné, fascinující, fantazijní. Jodelle si za svůj výkon zaslouží poklonu (jak si hrála na matku před zrcadlem, wow).

plakát

Sin City - město hříchu (2005) 

Další film, který mě utvrzuje v tom, že na tenhle ponurý styl prostě nejsem. Tu hlava, tu ruka, tu jiná část těla. Krev stříká, násilí, pomsta, krutost - a já zjišťuju, že se začínám nudit. Vizuální stránka úchvatná, herecké obsazení výběrové, ale co víc mi mohl film nabídnout, kromě nechutné směsky brutality, krvelačnosti a nijak zvlášť poutavého děje. Ani styl vyprávění nebyl to pravé ořechové.

plakát

Hodiny (2002) 

Magická hudba, výborné kostýmy, herecky bravurně zvládnuté. Akorát děj mě nějak neuspokojil. Pořád mám nevysvětlitelný pocit, že tomu něco chybí...

plakát

Proroctví z temnot (2002) 

V první části filmu se dostavilo ono mrazivé běhání po zádech, které je tak žádoucí u tohoto druhu filmů. Seděla jsem jak přikovaná a s napětím očekávala, co se bude dít dál. Celý zážitek umocňuje práce s kamerou a podbarvení hudbou. Prostřihy ukazující vyprávěné zážitky fungují taky báječně. Škoda jen toho konce, napětí vystřídalo rozčarování. V momentě, kdy film měl vrcholit, jsem se přistihla, že mi to připadá trošku směšné, prostě jen na efekt. Jsem jenom laik, ale neměla by auta plny vody přestat svítit? Nebo jsou tak výborně voděodolný?

Ovládací panel
2 body

Reklama

Reklama