• Thriller

Zuřící býk (1980)

O tomto filmu se říká , že je to nejlepší boxerský film, já bych toto tvrzení trochu upravil --- Je to nejlepší fiilm o boxerovi.

Země nikoho (2001)

Miluji filmy, kterým nemůžeme dát jednoznačně nálepku komedie, válečný, drama .. to je přesně tento film . Vojáci Bosny a Srbska se sejdou v jednom zákopu. Považuji za důležité a celkem zásadní , že není straněno ani jedné straně. To opravdu má právem Oskara . Úloha vojsk OSN je stejně tak trapná a směšná jako kdysi volba Jana Kavana jako předsedy válného shormáždění OSN.

Velký útěk (1963)

Tohle není jen velký útěk ze zajateckého tábora,ale tohle je taky velký fillm, veké herecké výkony .Je to prostě Velkodílo. Teď mě omluvte , našel jsem tenisák .

V jako Vendeta (2005)

Jako neznalec comicsové předlohy / ostatně jako vždy /, mám zřejmě výhodu . Po prvních minutách, kdy chlápek s maskou sejme jakési vykonavatele spravedlnosti co zrovna vykonávali nespravedlnost a začne pak recitovat jsem proklínal svou kámošku na co mě to zase nahnala. Velmi rychle jsem s proklínáním přestal ,zjištěním že Anglie rozhodně není vzro demokracie a právě tenhle chlapík s maskou to chce změnit. Musím říci že ještě nikdy neměla maska tolik emocí . Nejen v totalitních režimech je zajímavá a důležitá role medií v tomto filmu to byla právě ta zásadní věc . Natalii Portman nepomohl ani sestřih na skina, stejně se mě líbila.Tak jako celý film. Tento film je prostě V jako Výtečný . 14.6. 2010 - Nevím proč jsem tomu filmu nedal hned 5* , tady není o čem. Jásná záležitost, čím víc opakování tím líp.

Skleněné peklo (1974)

Tomu říkám katastrofický film se vší páradou / chce se mě říci ktastastofou,ale vyznělo by to jinak/ Film, který má za sebou už 30 let existence a s přehledem strká do kapsy dnešní katastrofické filmy. Svou jistě nemalou zásluhu na tomto úspěchu mají Paul Newman a Steve McQueen .

Showgirls (1995)

Tenhle film Vám nic moc nedá,ale kdo má rád pěkné ženy spoře oblečené, erotiku / to asi každý/.Nebo muziku a tancování. Tak nějakou tu hvězdičku tomuto dílku dá. Gina Gershon je ta moje hvězdička .

Osudové léto (2002)

Velmi příjemná pohodovka, krásný holky co provazují snad nejkrásnější sport na světě. Dávám 3* ale je to se znaménkem + za velmi dobře odvedenou kamerovou práci a dobrou music.

Narozen 4. července (1989)

Tímhle filmem Tom Cruise filmově dospěl , velký díky patří také Oliveru Stoneovi.Neubráním se pocitu, že tomuto přerodu z ideového kluka v antiválečného ochrnutého člověka rozumí nejlépe američané. My si můžeme odnést jen ten druhý smysl tohoto filmu a to je náhled na smysl války ve Vietnamu a to si taky odnáším.

Mexická jízda (2001)

Ještě nikdy se mě během filmu/ u Road movie už vůbec ne/ nestalo, že by závěr filmu tak strašně výrazně změnil mé hodnocení.

Bezstarostná jízda (1969)

Kultovní záležitost , od tohoto filmu jsme chtěl taky svou cestu míti! Tomu se říká když cesta je cíl. o Hudbě mluvit nemá cenu tu má cenu pouze poslouchat.