• Thriller

Birds of Prey (Podivuhodná proměna Harley Quinn) (2020)

Já se vysloveně rochnil blahem, protože holky co si na fight berou kolečkový brusle, mají doma hyenu, jsou roztomile choatické magorky, uměj zvěřejnit svůj statut opravdu hodně viditelně, z akrobacie, gymnastiky a baseballu mají jedničku s hvězdičkou jsou prostě ultra sexy. Příběh, akce, dialogy, postavy všechno je to tady na punk,skvěle naduclý na povahu Harlejky, které je můj novej platonickej slaďoušek, jinak to prostě nejde. Jo a hudby se v týhle hodně barevný jízdě taky nemusíš bát.

Bitevní loď (2012)

Paroubkovi potencionální koaliční partneři opět napadnou naší milovanou Ameriku . Za Amíky tentokrát nebojuje prezident , ale beznohej černoch a nějakej mladej chlapec s vyníkajícím účesem a bílejma zubama, co vypadá že si právě odskočil od stript tyče z gay clubu a aby toho nebylo málo, tak tuhle těžce drsnou partu doplňuje ještě Rihanna, která váží 20kg i s mejkapem a skupina bojechtivej důchodců. Fakt vostrej film.

Bitch Slap (2009)

Jarda Kužel z divize by své hodnocení odůvodnil asi takto "kozy, chlapci, kozy". Takhle nějak podobně bych natáčel filmy, kdybych dostal příležitost, jen bych rozhodně nepřerušoval tu lezbí hrátku v tom vlečnáku, ta se rozjížděla úplně nad poměry. Holčíčí fighty vynikající, záběry na kozy a prdelky taky oscarový no prostě úplněj hold filmovýmu umění. Na můj vkus tam bylo až příliš mužů, tuším dva - tři, moc jsem jim nevěnoval pozornost, ale i tak svou přítomností zbytečně vyrušovali. Vyhodit mužský role, zajít do bordelu a nabrat ještě tři, čtyři herečky a Oscar by tenhle majstryštyk nemoh minout.

Bitva o Británii (1969)

Tak skvěle natočené letecké souboje jsem ještě v žádným jiným filmu neviděl. Dodnes považuji za malý zázrak, že Anglie vyhrála. Když však vidím s jakým odhodláním a odvahou letci ve služnách RAF bojovali s německými letci, říkám si jen jedno - takhle se brání svoboda. Je zajímávé, že i když znám výsledek této bitvy stejně jsem během sledování tohoto filmu cítil velkou starost o osud celé Anglie.

Bitva o Moskvu (2016)

Rusácký válečňáky se mě vždy líbily pro svou syrovost a velkolepost, ale tohle je vysloveně amerika se vším všudy, nejde ani tak o patos, ten mně nevadí u amíků, takže ani u rusáků, ale ten kýč a naprosto trapný válčení co chtělo být velkolepě, ale vypadalo dost uměle, škoda moc jsem se těšil.

Bitva o rozhlas (2005) (TV film)

Z mého pohledu velmi dobrý dokument boje o Československý rozhlas, který se opírá o výpověď žijícíh přímých účastníků tohoto boje, dobové fotografie s ukázkami rekonstrukce tohoto boje. Moc se mě líbila zmínka o ženách, protože někdy to vypadá jako kdyby snad ve válce ženy ani neexistovaly a přitom v domacím odboji se velmi výrazně angažovaly po celé Evropě. Po faktické stránce zase jedna historická údalost očištěná od komunistických polopravd a lží.

Bitva v ústí Šeldy (2020)

S válečňáky z Nizozemí se nepotkávám příliš často, takže když na mě Netflix udělal baf s tímhle kouskem, hrábnul jsem po něm a dobře jsem udělal. Jednak jsem zase o jednu krvavou událost z 2sv. chytřejší a jednak jsem dostal kvalitně natočený biják s nepříliš krásným osudem některých lidí.

Biutiful (2010)

Tady se někdo tak moc a tak okatě snažil o moje city, že jsem to nezbaštil (nemoc, děti, uprchlíci, to je fakt trošku moc ran na jeden film ) . Motiv hlavní postavy je osmý div světa, kdo proboha psal nebo spíš nepsal postavu Uxbala, vždyt to bylo odnikud nikam a další postavy ?? Ufff skvělý Bardemův výkon nemůže záchranit tuhle scénaristickou amaterštinu. Od režiséra, kterej se párkrát vychrápe a má dalšího Oscara jsem čekal trošičku profesionálnější prácičku.

Black Adam (2022)

Ten film je dělanej na efekt to je bez debat a proto jsem rád, že jsemho viděl v sále s atmosem a ne v pokoji s chlastem. On pokud jde o vyprávěcí postupy tak nepřináší nic nového vlastně i to samé můžu říct o postavách, jediná mírně hlubší mě přišel ten kouzelník v podání  Pierc Brosnana, ale ono to ani moc nevadí, je to poctivej blockbuster, který umí bavit, efekty má taky fajn, takže jsem ve výsledku se svým vegetováním v kině u tohoto filmu spokojenej.

Black and Blue (2019)

Čekal jsem všechno, ale že dostanu tvrdou, dynamickou akční žánrovku bez zbytečných keců v to jsem ani ve snu nedoufal. Skvělý soundtrack jen přidává na atmosféře a tempu.  Naomie Melanie Harris charismatiká až na půdu, nemám problém, jít tady do plnejch.