• Thriller

Orphan (2009)

Nejedná se ani tak o napínavý jako spíše emotivní film. Na divákových emocích má velkou zásluhu herecký výkon Isabelle Fuhrman a především chování otce, přece když svou ženskou miluju, tak jí v těhle věcech alespoň trošku věřím, to ať se na mě nikdo nezlobí, ale pokud jde o děti, mají ženský mnohem lepší instinkt, to ví úplně každej čili fotříno tady byl myšlenkově někde na úrovni přišláplý žížaly.

Juliette a Juliette (1974)

Když jsem před filmem viděl zdejší hodnocení, říkal jsem si, blbost s triem Annie Girardot + Marlene Jobert + Pierre Richard se přece nemůžu nudit. Chyba, hodnocení tentokrát nelhalo. Annie a Pierre dělali co mohli a vlastně neposrali žádnou svou scénu, ale z hovna bič neupleteš. Film trpí větší obsahovou nicotou než naše rozkradená státní pokladna.

Holka na zabití (1975)

Ale že ty vesnický buranky paní Dagmar jdou, co ? Čím to asi bude :-) Většinu filmu tam Dáša pobíhá jak splašená koza a hovno z toho. Napětí to má až posledních patnáct minut, ve kterých se dočkáme na naše poměry i solidní honičky.

Zaslaná pošta (2010) (TV film)

Musím uznat, že příběh má v sobě něco, co mě donutilo se s napětím dodívat až do konce. I když ty triky na mě dělaly hodně laciný dojem a Golem na mě působil jako "mouchy vemte si mě" svý kvalitky Zaslaná pošta jistě má. Hlavní z nich jsou především herecké výkony, tady přejdou rovnou ke Claire Foy, protože ty její rty se nedají nepolíbit...ááá já mluvil o herectví, omlouvám se trošku jsem se zapomněl, tak tedy Claiřino herectví. Je až neuvěřitelné kolik emocí do svý role dokáže ve všech směrech dát ať už je to fyzickým pohybem, obličejovou mimikou a nebo jen prostým pohledem. Osobně odhaduju, že Claire čeká velká filmová budoucnost a klidně to tady zvěčním, pokud bude se svým agentem pečlivě vybírat svoje role, Oscar jí dřív nebo později nemine a já se budu vytahovat, že jsem to na csfd říkal už v roce 2011. Na ostatní herce už nemám tolik prostoru, ale všechny zastihlo natáčení v dobré formě. Největší devizou příběhu je fakt, že každej si v něm najde to svoje. Já třeba Claire, jako ona se nezdá, ale je fakt krásná, měl jsem sto chutí vlítnout do toho filmu vlítnout a celou jí zlíbat.

Životopisy: Tom Cruise (2009) (TV film)

Nejvíc mě na dokumentu mrzelo, že se v něm dostatečně nezdůraznilo jak poctivý má Tom přístup k filmování. Až na jednu zmínku mě tam absolutně chybělo povídání o náročných kaskadérských scénách ve kterých se Tom nenechává kvůli poctivému přístupu k divákovi zastupovat. Vlastně z té jedné výpovědi to vypadá spíše naopak což je pro mě neodpustitelné. Další zcela opomenutou záležitostí je Tomova příprava na roli. Takovéhle přehlížení jeho práce si nezaslouží. Třeba příprava na roli ve filmu Narozen čtvrtého července mu trvala x měsíců a stejně tak třeba příprava na roli v Posledním samurajovi. Dokument se měl věnovat daleko víc i natáčení snímku Eyes wide shut, protože tam si Tom i Nicole skutečně hrábli až na dno. Čemu se dokument věnuje naopak v dostatečné míře jsou Tomovi holky a právě to bych já zmínil jen okrajové. Co je mě do toho koho jak dlouho kterou miloval a z jakých důvodů se s danou ženou rozešel, to je čistě věc jeho a dotyčné dámy a hrabání se v tom svědčí o žurnalistické ubohosti. Alespoň, že zde máme celkem dobře představené Tomovo mládí a jeho divadelní i filmové začátky, ale za ten nádech bulvarizace, který jsem z dokumentu cítil musím jít z hodnocením bohužel níž než bych si přál a Tom si zasloužil.

Ženy v pokušení (2010)

Podle názvu jsem si myslel, že půjde o něco z drůbežárny a tak jsem se na film v kinech vysral a počkal až půjde na HBO. Zpětně toho docela lituju, protože ve skutečnosti se jedná o absolutně pohodovou záležitost. Skvěle napsané dialogy ženských postav pozvaly do mé tváře úsměv na hodně dlouhou dobu. Musím pochválit především Elišku Balzerovou, která do filmu vnesla neuvěřitelnou jiskru. Veronika Kubařová vypadá na slušnou kostičku, tu si ještě mile rád proklepnu. Hrozně se mě líbil ten její šibalský úsměv. Z mužských postav u mě zabodoval Jiří, jeho monolog u grilu byl vysoce pochoutkový. Celý film na mě působil hrozně elegantně, příjemně a zábavně.

Americký zločin (2007)

Já bych chtěl varovat slabší povahy, aby si dobře rozmyslely zda se na tohle budou dívat. Srdce mě bilo jak zvon a s každou přibývající minutou jsem se modlil, aby už to peklo ty holčičce skončilo. Nechybělo mnoho a po roce a půl jsem se u filmu zase rozbrečel a osobně si myslím že tomu zabránila jen obrovská vlna ostatních emocí kterou jsem v tu chvíli v sobě měl. Proti tomuhle působí i deset nejděsivějších hororů všech dob jako večerniček pro děti. Na rovinu říkám, že tý ženský bych bez milosti vpálil kulku mezi oči a udělat tohle někdo mé dcerunce tak bych dotyčnýho umlátil klidně i před soudcem. Pro mě osobně je dost těžký najít vůbec nějaký slova na hodnocení, když mě to tak těžce rozhodilo sandál, ale určitě bych pochválil herecké výkony Ellen a Catherine Keener, odvedli kus poctivý práce. Příběh chválit nebudu, ten napsal reálnej život a to je na tom to nejděsivější. Jedno vím jistě, pokud někdy uslyším ze sousedního bytu opakovaně dětský pláč nebo volání o pomoc volám fízly, v opačném případě totiž patříme na lavici obžalovaných taky ! První pětihvězdičkový film, který až do konce svýho života už nechci vidět.

Muž z Elysejských polí (2001)

Andymu a Julianne to spolu fakt neskutečně slušelo. Jako chlap jsem měl pro Andyho pochopení, že z vzniklou situací chtěl něco dělat, korn když měl tak úžasnou ženskou. Už si nevybavuju kdy mě naposled byla tak strašně sympatická ženská postava jako právě tady Dena. Nejhorší je, že se to všechno začalo vykurvovat tak nějak přirozeně a pochopitelně a přitom podstata toho všeho proč to vzniklo byla dobrá. Oba herce už jsem vlastně pochválil, ale ještě musím říct, že Andy na mě působí hrozně pozitivně a klidně téměř ve všech jeho rolí. Vyzařuje zněj zvláštní pozitivní charisma a to se mě na lidech vždycky hrozně líbí.

Expres z Norimberka (1953)

Tak trošičku nás tady lechtala stará dobrá propagandička, ale já už jsem velkej kluk, takže si řeknu ošklivá propaganda, fuj, lehni a mám klid. Že příběh není moc realný mě příliš nevadí, takových je od všech možných režimů tuny. Daleko více mě mrzelo, že se vyprávění nezaseklo na delší dobu v tom kupé a nepokusilo se tam vyvolat určitou atmosféru podezřívavosti, náznaky tam byly v podobě těch pohledů mladé slečny, ale rychle se to stoplo, škoda. Další kde si příběh mohl nechat víc záležet měla být honička za pachatelem, který utekl z vlaku, nechápu proč se tomu nevěnovala tařka žádná pozornost a trošku přitaženej konec taky nebude patřit mezi delikatesy československýho filmu. Z herců měla největší radost moje bábinka, protože její miláček Pepíče Bek je tady fakt frája až na půdu. Já osobně si nejvíc užíval Jardu Marvana a jeho trable s okýnkem. To známe, to známe, jednou jsem na tom stahovači visel jak opice a okýnko se nehlo ani o píď , pak přišla průvodčí a prej "s dovolením" a jednou rukou ho stáhla. Vedle stály dvě mladý holky a já, ještě vlak ani pořádně nevyjel a už jsem byl ztrapněnej. Jo a za tu narážku na Číhošť hvězda dolů.

Pach krve 2: Cesta nikam (2007)

Já teda nevím jak to mají kanibalové s trávením, ale počítám že podobně jako my a tudíž kosti nežerou čili nechápu ty exhibice s prstíčkama v kanibalský rozmlsaný pusince. Jinak ty francouzáky nebo spíš pokus o ně v podání těch mutantů, to byla poměrně nechutná záležitost, nejíst večer jen jabko, zřejmě si obsah mýho žaludku udělal procházku do hajzlu. Nemůžu si pomoc, ale mě tam až na Henryho samozřejmě, přišli všichni hrozně nesympatický. U těch degenů to je jasný, ale ta parta mladejch na mě působila hrozně uměle. Vrcholem všeho byla ta čokoládová holka, která měla bejt za drsňačku, přitom na první pohled bylo jasný, že by nezvládla ani výstup na Sněžku. Bohužel napětí asi přišlo na natáčení s omluvenkou od lékáře a šlo si lehnout, protože ve filmu žádný nebylo.