• Thriller

Mandalorian (2019) (seriál)

V otázce Mandalorianů mám pár nejasností s ohledem na ten jejich způsob nosit neustále helmu, by mě zajímalo jak jsou na tom s kožníma nemocema ? Dále třeba čístění zubů, taky nic ? A to už vůbec nemluvím o líbání a jiných orálních krásách. No tak hlavně že co 5 minut minut vytahujou "Toť způsob náš". No, ale když pominu toto, tak mě z toho vychází docela dobrý seriál v rámci výpravy, ale i akční scén. Možná trošku přes čáru ty fantasy prvku s různejma obludama a první půle třetí série docela nudila, ale poslední díl zase luxus. Krásný závěrečný titulky s hudbou.

Manželská historie (2019)

Tak, už vím co budu nosit na svatbu jako filmový dárek novomanželům.

Miliardy - Série 4 (2019) (série)

Tedy, když si vemu jak těžkopádně se čtvrtá serie rozjížděla a jak mě poslední díl přivedl do absolutního seriálovýho raje, tomu říkám majstryštyk. Na začátku pro mě totiž byla těžká orienatce už jsem zapoměl leckteré vedlější postavy a taky se rozjíždělo docela dost osobních příběhů, ale někdy od čtvrtého dílu jsem zase začal čapat a pak už byl zcela v moci seriálu. Závěrečný díl má sice jednu z point skoro na úrovní Dannyho parťáku, ale ono to vůbec nevadí, protože tvůrci hozená návnada na pátou serii na mě zabrala opravdu velkolepě a já snad budu odpočítávat dny do páté série, protože Chuck vs Taylor vs Bobby to už nebude jen les, kde lítaj třísky, to bude hotovej kůrovec. Navíc se mě strašně začal líbit vztah mezi Wendy a Bobbym, mezi tou amorálkou všeho druhu a všech postav je tohle snad jediný hodno lidských bytostí. Nadšení z hereckých výkonů od hlavních postav přes vedlejší až po okrajovější je už od první série obrovský.

Mladý Ahmed (2019)

Já naprosto postrádám obsahový sdělení. Jaký vliv má náboženský fanatismus na dětskou duši ? Jak zbytečné jsou integrační programy pro radikání islamisty ? Nebo jsem měl snad chudinku chlapce - radikála litovat ? Ano, bráškové s příjmením Dardenne mají svůj jedinečný dokumentaristický vypravěcí styl, vědí to a vybírají si takové témata, kde jim skvěle funguje, jako třeba tady Mladý Ahmed. Byl to jediný film s touto tématikou na který jsem se v Košicích vypravil a asi jsem něudělal dobře, nebaví mě sledovat tyhle lidi, nemám dobrý pocit z toho co se dneska děje v Evropě a ani nemám dobrý pocit z toho jak evropští lídři situaci řeší (tedy spíš neřeší ) díky čemuž evropa hnědne, příbývá nenávist na obou stranách barikády a při sledování tohoto filmu se mě honily v hlavě jen samé černé myšlenky a bezvýchodnost současné situace. Pro mnoho lidí tento film určitě bude mít svůj smysl, jiný vidí jména režierů a to jim stačí, ale já bych chtěl znát směrování příběhu a to mě z filmu patrné tedy nebylo.

Moje jezero (2019)

Přišlo mně, jako kdyby se tvůrci báli jít více do postav, prakticky kdykoli se rozvíjela zajímavá scéna nebo diloah, přišel střih a bylo po prdeli, nechápu to, mohlo to vyznívat mnohem silněji. Takhle to má v sobě krásně ospalou náladu s přenádhernou scenéri jezera u ve vesničky ve který bych z fleku chtěl během léta pobývat, ale jinak je to tak trošku ospalý nic.

Mongolská spojka (2019)

Ještě než uživatel malarkey spolu s mongolama se kterýma chodí chlastat uspořádá první ročník mongolského filmového festivalu, na mě vyskočila tahle mongolská akční jednohubka a musím říct že jsem se nenudil. Svou přímočarostí a docela u drsností, ale naivitou to připomínalo akční 80 léta a to teda rozhodně beru všema deseti. Ono stejně, když člověk má možnost vidět mongsolský akčňák je to samo o sobě rajcovní.

Monos (2019)

Jednoznačný král středečního nabitého programu na Artfilmfestu v Košicích. Příběh, který začíná nenápadně, pozvolna se postupně mění v psycholigické peklo první kategorie. Dětské herecké výkony jsou strhující, jednotlivé postavy postupně odhalují své charaktery v místy až hypnotizujích scénách, které mě nejednou připoměly kultovní Apocalypsu. Obrazově- hudební dokonalost dodává filmu ještě větší intenzitu diváckého příběhu.

Mossad (2019)

V první půli spousty kvaliních forků a parodií až se to blížilo kultovním Bláznívým střelám a vůbec vrcholovým "zuckerům" , ale pak to nabere trošku nudnější obrat.

MOST! (2019) (seriál)

Průšo, ty vole tohle jsem přesně potřeboval, díky moc. Postavy a casting trefený líp než terče střelby na OH. Skvělý, klobouček. Jestli každej díl bude tak vypointovanej jako tenhle, hmm, to pak tedy mám chuť místo pěti hvězdiček, dát pět koleček, protože umíme ocenit dobře napsaný scénář, víme Péťo.

MOST! - Epizoda 2 (2019) (epizoda)

Abnomální luxus, bavím se jak král a další funny mě pak čeká tady v podobě komentářů některých zdejších nebojsů. Tady v Český republice je fakt zábava na každým kroku. Tenhle národ je z hlediska komedie, vysloveně dar z nebes.