• Fantasy

Divergence (2014)

Film Divergence je zajímavé sci-fi z dálné budoucnosti. Jedná se o to, že je svět zničen válkou. Děj se odehrává v Chicagu, které je obehnáno vysokou zdí. Uvnitř města jsou lidé rozděleni do 5 frakcí (Neohrožení, Mírumilovní, Odevzdaní, Upřímní a Sečtělí). Hlavní hrdinka Tris (Beatris) při testu zjistí, že je divergentní, což znamená, že nezapadá do žádné z pěti frakcí a naopak má předpoklady pro všechny zároveň. Odejde z Odevzdaných a přidá se k Neohroženým, po čemž toužila od malička. Tam se seznámí s Tobiasem Eatonem, kterému se říká čtyřka. Film je velice zajímavý a originální, natočený dle knižní předlohy. Mě to dostalo natolik, že jsem si sama představovala, do jaké frakce bych se asi hodila nebo jestli bych byla také divergentní a na kolik procent. Po tomto dílu jsou další dva - Rezistence a Aliance, které děj tohoto dílu zcela otočí jiným směrem. Jedině bych tomu vytkla takovou tu průhlednost, kdy poznáte: ,,Ano, tak tyhle dva se dají dohromady." A taky že to tak potom je.

Výměna (2008)

Tento film mě dostal. Je velmi smutný a podle skutečné události. Nedoporučuji lidem se slabou povahou! Los Angeles, začátek minulého století. Vedoucí telefonní spojovatelka má malého syna Waltera Collinse, kterého nechá samotného doma, zatímco musí nečekaně do práce. Když se pozdě večer vrátí, syn je pryč. Film popisuje přístup Los Angelské policie k vyšetřování pohřešovaných osob. Z počátku to vypadá, že policie pracuje tvrdě a skvěle, protože Waltera najde a přiveze zpět domů. Šok však nastává, když z vlaku vystoupí úplně cizí kluk. Christine Collinsová tvrdí, že to není její syn, ale nechá si ho pod nátlakem vnutit a vezme si ho domů. Cizí chlapec je nevychovaný, menší, než si ho matka měřila na futro od dveří a je dokonce obřezaný, což nebyl. Zoufalá matka začne dotírat na policii a je schopna veřejně vystupovat před tiskem. To policii dopálí a nechá Christine zavřít do blázince pod kód 12, což je kód držených žen, které nevyhovovaly policii. Samotné rozuzlení příběhu a důvod zmizení Waltera Collinse je šokující a dech beroucí. Zaručeně doporučuji se na film podívat!

Hacksaw Ridge: Zrození hrdiny (2016)

Tento film mě dostal a způsobil týdenní mikrotrauma, už jenom díky tomu, že je podle skutečné události. Desmond Doss byl hrdina, který se nikdy nedotkl zbraně a přesto šel do války jako zdravotník. První polovina filmu je o poslání a výcviku ve výcvikovém táboře. Velitel výcviku má docela dobré legrační poznámky (např.:Prohlížel si nové vojáky a u jednoho se zastavil říkajíc: ,,Vypadáte jako indián. Ke kterému kmeni patříte?" ) Milovník válečných filmů se může začít trochu nudit v první polovině filmu a říkat: ,,Tak kde je to bitevní pole ? Nějaká akce ?" Když ještě chvilku posečká, tak za chvíli se dostaneme na frontu, kde střeva lítají vzduchem, vojáci se plazí po zemi bez dolních končetin a všude jen nářek umírajících a raněných. Nic pro slabé povahy! Je to točeno opravdu realisticky. Tento film má také překrásný soundtrack, který závěrečným scénám hrdinství Desmonda Dosse nasadí diamantovou korunu.

Námořní vyšetřovací služba (2003) (seriál)

Tento seriál má už delší historii. Přišla jsem k němu když se natáčela čtvrtá série a v televizi právě vysílali druhou. Seriál je sice pořád "na stejné brdo", ale přece jen má svůj příběh. Brzy přijdete na zvyky a charaktery všech postav. Drsný sniper Leroy Jethro Gibs, krasavec Anthony DiNozzo, šprt Timothy McGee, krásná Kate Toddová, drsná a přece roztomilá Abby, která miluje gothic styl a patolog, který zná spousty věcí z historie - Duck Mallard. Smutné na takovém dlouho trvajícím seriálu je to, že se tam obmění postavy. Kate Todd je zastřelena a nahradí ji Ziva Davidová. Ředitelku nahradí ředitel...a tak dále po celou dobu seriálu. Něco se překousnout dalo, ale já jsem se už přestala dívat po skončení 14. série, protože se to zkrátka nedalo. V seriálu jde vlastně o vyšetřování smrti mariňáků amerického námořnictva nebo řešení teroristických útoků či problémů na blízkém východě. Seriál provází napětí, vtip, láska i šokující situace. Rozhodně doporučuji se na seriál dívat, protože má své zvláštní kouzlo.

Piráti z Karibiku: Na vlnách podivna (2011)

Znám všechny díly Pirátů z Karibiku a bohužel u tohoto dílu jsem velice zklamaná. Velice tam chybí Will Turner a Elizabeth. Celému filmu chybí určitá míra napětí. Jediná zajímavá část byla při útoku mořských panen, jinak jsem se velmi nudila. Závěrečná bitka o kalichy také nic moc. Bohužel ani Jack Sparrow nezachránil svým humorem tento díl. Je určitě důležité se na tento díl podívat, pokud máte v plánu vidět i Salazarovu pomstu, protože jakási návaznost tam je. Viděla jsem tento díl jednou a stačí mi to.